izmir de neden bomba patlamıyor

dün geceden beri yapılan manipülasyonun devam ettiğini gösteren yazı. şu ortamda tanımadığınız, bilmediğiniz her sosyal medya hesaplarına itibar etmeyiniz lütfen!!
devamını gör...
daha önce hiç düşünmemiştim cidden. oldu mu yoksa ben mi hatırlamıyorum? hemen bütün büyükşehirlerde
olaylar olaylar izmir'de bişe yok. Allah korusun tabii ki olsun istemeyiz fakat türkiye yangın yerine dönerken
izmir gibi önemli bir şehre kıvılcım sıçramaması da ilginç. anlaşılan pkk en büyük destekçisi olan partinin seçmenini
kızdırıpta tepki almak istemiyor.
devamını gör...
senin beyin damarlarını patlatasım geliyor mesela şu an. onu arada çöz de beynin hava alsın...
lan daha geçen gün 2 tane kadın terörist yakalandı keşfe çıkmışlar. yolarım ben bunu.
fesat, kıskanç, lanet birinin beyanı.
devamını gör...
zamanlaması manidar olmakla birlikte doğruluk payı da olan tespit.

şimdi bu yazıdan farklı bakışaçılarıyla iki anlam çıkartabiliriz. belkide üç.

mallık derecesinde duygusal olmak derdinde olmadan, bu anlamları şöyle irdeleyelim isterseniz.

1-) bu kız terör örgütü sempatizanı bir insan olabilir. koyduğu başörtüsü resmi de akpli lan bu imajı vermek için olabilir. bu yazıyla amacı ekşisözlük'te verilen tepkileri de göz önünde bulundurursak gayet net bir şekilde fitne, fesat çıkarmaktır diyebiliriz. mallık derecesinde siyasallaşmış kafalarımız ile bu hesabın gazıyla partililer birbirine girsin, en azından sosyal medya üzerinden birbirlerine ağza alınmayacak söylemlerde bulunulsun istenmiştir. özetle porovakatif bir söylem olarak bakabiliriz.

2-) gerçekten hüsni zan ile yaklaşıp iyi niyetli bir hesap olduğunu düşünebiliriz. şöyle canlı bomba eylemlerine baktığımızda izmir gibi ülkenin 3. büyük şehrinde bu tip eylemlerin neden olmadığı üzerine kafa yorulabilir/yorulmalıdır.

a-) olmaması güzel bir durumdur. Allah hiçbir ilimizde böyle kahpelik vermesin. çünkü 78 milyon insanımızın en az 75-76 milyonu iyi insan kategorisindedir kanımca ve böyle bir şey istemez. neden olmadığı detaylı bir şekilde araştırılmalıdır. yakalanan teröristlere bunun sebebi sorulup, daha net bilgiler alınması sağlanmalıdır.

b-) bu biraz komplo teorisine girecek ama söylemek elzemdir. şimdi izmir son seçimleri incelediğimizde chp'nin ve hdp'nin oy bankalarından bir şehrimizdir. chp içinde de bu hdp'ye sempati duyan çok seçmen vardır. hatta ve hatta sezgin tanrıkulu gibi hdp militanı gibi çalışan bir milletvekili bile vardır. şehrin belediye yönetimi chp'nin elindedir. yani bu güzide şehrimiz chp ile anılmaktadır. bundan dolayı da pkk ile olan işbirliği araştırılmalıdır en derinden diyorum ben. chp lideri olan ve bana göre müstemleke zihniyetli olan kemal kılıçdaroğlu'nun da son adana mitinginde ki söylemleri ile birleştirince bu komplo teorisi gibi duran durum irdelenmelidir.

sürçü lisan ettimse affola.
devamını gör...
izmir barosunun hakkında suç duyurusunda bulunduğu açıklanan ifade.

edit:1 başlık değişince haliyle entry manasız oldu. ancak izmir'de yaşanan terör eylemleri balık hafızası nedeniyle aklında kalmayan salağın tekinin kullandığı bir ifade var. onun hakkında dava açılmış.

edit 2: başlık eski haline geri döndü ancak terör arzulayan birine salak dediğim için alınan biri var aramızda. - vermiş, ne ayak belli değil.
devamını gör...
al işte oldu patlama mutlu musun diye cevaplanası..
terörün, ölümün, hastalığın şehri olmaz; ülke sınırları içinde olan bir terör saldırısından en küçük bir zarara uğramış masum insan için kimse oh olsun diyemez, buna şehir ayrımı yaparak sevinemez..
devamını gör...
şerefsizlerin, vatan hainlerinin edebileceği, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçunu barındıran, nefret söylemi içeren söz.

barbaros şansal adlı herifin zihniyetinden hiç bir farkı yok bu zihniyetin. yere batasıcalar...

devamını gör...
bana göre bu tweet öyle pek de bilinçli bir şekilde atılmadı, ama bu tweetin üzerine böyle bir bomba patlatmak toplumda tam da gavurun istediği etkiyi yani bölünmeyi ve iç savaşı hızlandıracağı için bu tweetin üzerine planlar yapılıp bugün bu bomba patlatıldı.

bence fatih tezcan'ın bu konudaki çağrısına da kulak verilmeli;
--- alıntı ---

"ak partili süsü verilmiş sahte hesaplar 'izmir atatürkçü dolu, iyi oldu' diyecekler. bunu diyen ya ahmak ya sosyal teröristtir, bildirin!"

--- alıntı ---
devamını gör...
gerçek bir kişiye ait hesaptan yazılan iğrenç ifade.

kimse yok akp li süsü verilmiş sahte hesap demesin. bal gibi gerçek bir kişi tarafından yazılmış ve altında da destek verenler olmuş, paylaşımı beğenenler olmuş. hepsi nefret suçu işlemiş insanlar...
devamını gör...
gerçek bir paylaşımmış. amacı hedef göstermek olsun olmasın böyle bir soruyu bir sosyal paylaşım sitesine yazmak akılsızlıktır. akılsızlığın ceremesini de kim yapmışsa o çeker. hedef gösterilmemin nedeni başörtülü oluşum gibi bir savunma akılsızca yapılan bu eylemi daha da ileri götürmek olur. sen başörtünden utan ve özür dile asıl, şu cümle ağzından çıkabiliyor ise. nefret suçudur bu ifadeler bakın çok bariz. savunulabilecek hiçbir tarafı yoktur. samimi olan deaş niye fatih çarşamba'da bomba patlatmıyor dediğinde bir laik ona da hak verir o zaman.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar