izmir namık kemal lisesi

madem yazarız anlatalım okulumuzu değil mi.
(yönetim ve eğitim elemanları hakkında söz etmiyorum eleştiriye açık değiller , işinde iyi yazılımcıları var buluyorlar okuldan olmayalım.)
okul çok tarihi, her yeri eski, cidden her yeri eski, merdivenler mermer o kadar eskimiş ki aşınmış, değişim yapamıyorlar sebebi de tarihi dokuya zarar verilemez. sınıfları geniş tavanları yüksek, 1,2 tane küçük sınıfı var onlarda çok küçük, ortalama izlenmemiş yapılırken. hastane değil, hastane olduğuna dahil söylentiler şehir efsanesi, eskiden okuldu şimdi de okul, tabi ırk değişimi oldu. okulun aynısı bir yerde daha var ama bilgileri tam seçemiyorum, o ikiz okula hem gidildi hemde orada okuyan öğrenciler getirtildi, tabi üstünden milat geçti, bir kere yapılır bırakılır. şu anki okul öğrenci yapısı zıtlıklar ile dolu, tabi bunun nedeni ortalama bir okul olması, ben hiç bir zaman okulu sevmedim, içindekileri de sevmem, neyse okul iyi gelmek isteyen varsa gelmesin okul 1100 kişi oldu imam hatipler sayesinde, yani ders baya kötü etkilendi, 41 kişilik sınıflar (eskiye nazaran) var tabi bu müdürün veya onun alt elemanlarının suçu değil, devlet kontenjana ek kontenjan vermiş, ek kontenjan normal kontenjandan daha fazla, durum böyle olunca okul doldu taştı kantinde izdiham oluyor, çözüm bulunamaz anca ikili sistem olacak oda olamaz zor, yani diyeceklerim bu kadar okulumu seviyorum, en çok sevebildiğim kadarı ile, Allah yönetim kuruluna sabır versin, o kadar öğrenci ile uğraşmak zor yani. biraz övelim hak ediyorlar.
devamını gör...
bu okula gelmeniz için aklınız ile zorunuzun olması lazım, öğretmenleri yaşlı ders anlatacak deneyimi aşmışlar, güç takat kalmamış bedenlerinde. sınıflar 40 kişilik , bütün yöneticiler kendi egosunun peşinde, "ben asarım ben keserim", okulda gizli bir sınıflaştırma var a, b ve c sınıfları çalışkan insanlar ile dolu, 30 kişi çalışkansa 5i tembel ve ders bu çalışkan öğrencilere göre fen lisesi seviyesinde anlatılıyor. bu sınıf ayrımını öğretmenler ağızlarından sürekli olarak kaçırıyorlar, sonra bir dahaki derste yok öyle bir şey deyip konuyu kıvırmaya çalışıyorlar. sadece ders anlatış değil sınavlarda buna göre yapılıyor ve 4 gruba ayırdıklarını iddia ediyorlar ama gruplar arasındaki zorluk farkı çok.
diğer şubeler insan muamelesi görmüyor, a, b ve c sınıflarındaki insanlar peygamber muamelesi görüyor. okulda eleme var bu sene ortalama altında veya ortalama olan herkesi sınıfta bırakıp okuldan atmak için ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar bunun sebebi ise okulu proje okulu yapmak bunun için kaç insanın hayatını kaydırdılar bilmiyorum umarım en yakın zamanda bir el atarlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar