izmirli kızlar

izmir'li bir kızın
-türkiyenin en güzel kızları izmirden çıkar.
-bende izmirli bir kızım.
-o halde bende güzelim.
ilk iki önermeden son çıkarımı yaptığı takdirde itiraz etmem, edemem.
devamını gör...
sokağa öyle acele çıkmayan insanlardır.1 saat hazırlanılır.etraftaki arkadaşa onaylatılır.sonra çirkin kız yok bakımsız kız vardır denir.
devamını gör...
- izmirli kızlar sabah ilk iş ne yapar?
*yüzünü yıkar heralde, ne biliim
-hayır, giyinip evine gider. ahahaha!
devamını gör...
sezen aksu'nun itiraf niteliğindeki şarkısını dinlemek tanım için kafidir.
devamını gör...
hemen her gün bir tanesini gördüğüm memleketin kızlarıdır.
devamını gör...
izmirde bir süre yaşamış biri olarak diyebilirim ki yok öyle bir şey ve güzelden kasıt aşırı açıklık itici makyaj ve nerde akşam orda sabah kafasıyla barların mankenlik ajanslarının dolu olması yollarda zinanın kol gezmesi ise evet doğru yerdesiniz

şunu da ekliyeyim çoook eski izmirli yani yerli olan halkın bayanlarında hafif bir naiflik hoş bir tatlılık minyonumsuluk vardır bilginize.
devamını gör...
türkiye'nin en genç yaşta makyaj yapan kızlarıdır.
o kadar makyaj dayımda yapsa, onuda kız sanırsınız yani *

türkiye'nin en güzel kızları ordu-giresun-trabzon civarıdır.
birde kocaeli-bursa-sakarya hattı var.
devamını gör...
bir aktivite gerçekleştirmek için erkeğe ihtiyaç duymayan kızlar.

tek dertleri kendilerini sevecek,dürüst,akıllı bir erkeğe eş olmaktır.eğer bununla ilgili en ufak bir rahatsızlık hissederlerse anında erkeği bırakırlar.bu yüzden havasına kızına güvenilmez denir.

ikisininde ne zaman bozacağı belli olmaz.

bir izmirli kızın,ki gerçek izmirli ise gerçekten bir sinema,tiyatro ne bileyim çarşı pazar gibi bir yerlere gitmek için erkeğe ihtiyacı yoktur.sadece kendi başına veya bir kaç arkadaşı ile koluna çantasını takar ve gider.

çünki izmirli tüm erkeler izmirli kızları rahatsız etmez hatta etmemeyi bilirler ki eğer ters bir durum olursa kafalarına çanta yeme ihitmalleri %90 dır.ayrıca izmirli kızlar azıcık cadaloz olurlar.her an her yerde kavgaya hazırdırlar.

çiğdem çitlemeyi,hisarönünde fal baktırmayı,sahilde dolanmayı,şen kahkahaları,güzel giyinmeyi,gevrek alıp arkadaşına kahvaltıya gitmeyi,bostanlı pazarını,misafirlerini ''kahve'ye beklerim'' diye çağırdığını,tanımadığı her insanla da çok rahat konuşabildiğini bilmem bilirimisiniz.

evlendikten sonrada bu gezme işi bitmez.hatta gün içinde yemeğini pişirip,evini temizlemiş bir çok kadını sokakta görürüseniz,şaşırmayın sakın.

not:bu yazı gerçek bir izmirli kız tarafından yazılmıştır.

devamını gör...
güzellikleri dillere destan olmuş kızlardır. izmirli bir sevgilisi olamamış erkek sevgili yaptım dememelidir.
devamını gör...
güzeldirler lakin sıralamada 3. sıradadırlar. sivaslı kızların güzelliğine yetişebilecek herhangi bir il yoktur. izmirli kızlar gerçekten güzeldir lakin yarısından çoğu bunu "boya, fırça marshall ve dyo'nun deneyimi" 4'lüsüne borçludur.

izmir kordon'da makyajını tazeliyim mi abla diyerekten çok para kırabilirsiniz. *
devamını gör...
izmir'de doğmuş her kızın kendisini çok güzel sanmasına sebep olan genellemenin öznesi kızlardır. yazık, birileri şunlara güzel olmak için izmir'de doğmuş olmanın yeterli olmadığını hatırlatsın.
devamını gör...
evlilik amaçlı tanışmışlığım olan kızlardır...

ömür törpüsünün ömür törpüsü kızlardır...

adana'nın yolları taştan sen çıkardın beni baştan şarkısına mazhar olmuş kızların yanında sıfır kalacak kızlardır...

devamını gör...
güzelliği malzemelerinden değil, bakımından olan kızlardır.
devamını gör...
ege bölgesindeki bir ünversitede bir erkeğe 5,7 kızın düştüğü bir bölümü bitirmiş, bol mukayese imkanı elde etmiş biri olarakçok da spesifik bir farkları olmadığını söyleyebilirim.

trakya ve karadeniz hatunları kadar sıcak,
doğu ve güneydoğu hatunları kadar sadık,
içanadolu hatunları kadar maharetli,

değiller.
devamını gör...
boşanma oranları yüksektir. sebebi şu olabilir başka bölgelerde boşanan kişiler çevre baskısıyla karşılaşma korkusundan bazı şeylere dayanırken bunların teyzesi, halası, annesi, yani bütün akrabası zaten boşandığı için sıkıntılı bir durum söz konusu değil. sonuç eğer tekrar evlenmezse medeni hali ölene kadar "boşanmış" yazar. bu durum kimlikte siz mutsuz olmayın diye görünmez ama esas kütük kaydınızda öyle yazar.
devamını gör...
askerliğimi jandarma olarak izimir in bir beldesinde yaptım.
tezkeremi aldığımda izmir den en hızlı çıkış yapan kişi oldum.
ben 28 yaşında kumda oyanayan biriydim.
beni izmir e kim yazdı arkadaşım.
amacınız neydi.
hacıyım hocayım lan ben.
devamını gör...
güzeli epey güzeldir , beyaz ten, renkli göz açık saç rengi,çünkü balkan göçmenliği vardır, diğerleri ise güzel olmak için açılır da açılır evlat olsa sevilmezdir.
devamını gör...
abarttıkları kadar değil daha fazla güzel olan kızlardır. kıbrıs şehirlerinde yarım saatte 45 kıza aşık olmak mümkün. istanbuldakiler insan değil.
devamını gör...
güzeldir, neşelidir, özgüvenlidir...
bir arkadaş olarak en sevdiğim yönleri çok hesapçı, çıkarcı davranmamaları. doğaldırlar genelde, içten pazarlıklı hareket etmezler.
devamını gör...
20'li yaşlarımdayım. senesini tam hatırlamıyorum. biraderle beraber canlı müzik yaptığımız yıllar.

bizi mekandan çağırdılar. mekan sahibi de abimin arkadaşı. 5 kişiyiz. ben abim davulda arkadaş elektroda bir arkadaş bir de solistimiz var.

biz cuma cumartesi çıkıyoruz. 21.00'da başlıyor. gece artık kaçta biterse. arada partiler oluyor. ezik üni bebeleri doluşuyor bir halt sanıp. biz saat 23.30'da ara veriyorduk.

biz başladık, mor menekşe, moose, depeche mode, regina spector derken. millet kafayı yedi, arkada girişin olduğu yerde tuvalet vardı. orada bir kargaşa. bi kızın kafasından kan akıyor. bırakamıyorsun tabii, sen devam edeceksin. sonradan öğreniyorum ki. kız tuvalette donunu unutuyor almaya giderken düşüyor hem burnunu kırıyor hem klozeti. kafa güzel olunca tabii.

ben o esnada 2 tane kız gördüm. mekanda en ipini koparan iki kişi. ama nasıl bağırışıp sağa sola salça oluyorlar. baştan beri görüyorum. şişe şişe votka açtırıyor. sandalyeye çıkıp acayip acayip hareketler. yanlarında da 2 tane godoman tip. adamların durumu var yani.

mekan da nasıl bir yer anlatayım. 3 katlı bina. en üst kat. teras. balkonu var kocaman. millet hava almak için oraya çıkıyor. he bu arada da ben abim ve arkadaş o sırada aynı yerde kalıyoruz. normalde biraderle ikimiz kalıyoruz da, o arkadaş dışarıda ben de sizin eve çıkabilir miyim dedi. abim de gel istediğin kadar misafir olarak kal ama eve çıkma işi sıkıntı olur dedi. eleman da kaldı. kısa geçeyim.

ara veriyoruz dedim ya. gene o arada bir kargaşa var. atlama atlama hayır bir dakika. tamam. sen o iki kızdan bir tanesi parapete çık alüminyum korkuluğa tutun. kız bağırıyor. eve aldığım eleman için diyor. adı x olsun.
x beni bu gece şey yapacak yoksa atlarım. şey yapacak demiyor he açık açık söylüyor. ben sansürlüyorum. biz gittik hep beraber tamam sakin diye indirdik. ortalık da karıştı tabii. biz enstrümanları toparlıyoruz, gene arkada sesler yükseliyor. mekan da boşaldı ya.

olay şu, o iki godoman. kızlara biz yedirdik içirdik. akşam x mi onlarla olacak diyip, elemanlar kendi parasını ödüyor ve gidiyor. kızların hesabı. 1200 lira civarı bir şey tutuyordu şimdi hatırlamıyorum. kızlarda da yarısı var. diyorlar ki yarısını verelim. işte nüfus cüzdanı. işte telefon biz getireceğiz. mekan sahibi de yok diyor. çağırın kimi çağırıyorsanız gelsinler ödesinler. bizim x dedi ki abi ben kefilim tamam bırak. o da az yamyam değil.
abim dedi ki, ben kız arkadaşıma geçiyorum. o gitti kız arkadaşına. ben de eve geçtim rodi olduk bir anda. ben evdeyim. ana bir baktım, x geldi. yanında da o iki peynir.

kızların yanında diyor ki al al sana getirdim meğerse kızlardan birini gösterip y de senden hoşlanmış neyse yapacak bir şey yok dedi. gece saat olmuş 2 geri yollayasan dert ses oluyor apartmanda yollamasan deerrt.

bu bir tanesini aldı odasına gitti. ben de saf öteki kıza, dedim şurada temiz nevresim var çıkartayım da sen bu odada yat. kız demesin mi gerek yok ya ben yanına kıvrılır yatarım ayy çok şirin ya.

ben de; senin için demiyorum ki kendim için yapıyorum. ben de geçtim salona. açtım tv'yi takılıyorum. arkadan sesler geliyor. bağırışmalar. vurma sesi geldi. bizimki kıza vurmuş apartmandayız ses etme. ben zaten seni istemiyordum ötekini istiyordum diye. çarşaf verdiğimden bahsediyor. kız da diyor ki baştan niye demiyorsun onu da çağırayım... bunu sabah anlattılar.

sonra sabah ben uyuyorum sırtüstü, oradan salon kapısından iki tane kafa kikirkikir gülüyor. meğerse morning wood olmuş. benim kafamın tası attı. toparlanıyorsunuz kahvaltıya kalmadan herkes evine gidiyor.

bu da böyle bir anımdır.

daha rezilleri de var. vakti geldikçe sözlüğün içeriğine uygun görülürse anlatacağım.

izmir kızı çok elitmiş de bilmem ne.

hah! sen onu benim papucuma anlat.
devamını gör...
güzelliklerini bilemem ama benim tanıdığım izmirli kızların hepsi burnu havada kızlardı. kendilerine dikkat ediyorlar yukarıda Allah var. çünkü fiziklerine bakmazlarsa prim yapamayacaklarının farkındalar. ayrıca bende oramı buramı açsam benden güzeli olmaz dimi?
devamını gör...
şişirilmiş bir balondurlar. sadece böyle bir algı olduğu için kendilerini güzel sanıyorlar. yok be oğlum ne kıskanması.
devamını gör...
güzellikleri kişiye göre değişir de sıcakkanlı oldukları kesin.
istanbul'da çalışırken başka şehirlere giderdik iş için. bir arabaya doluşur akşama kadar dolaşırdık. bizim istanbul'dan gelen kızlarla hiç konuşulmazdı , başka yerden gelenler de daha ürkek çekingen olurdu ama izmirli kızlarla muhabbet ederdik en azından işimiz bitinceye kadar.
devamını gör...
eğer boşnak ve bulgarları çıkarsak istisnalar hariç olmak kaydıyla çoğusu ay ben eftelyayım diyen at suratlı kızlardır Allahtan zamanında boşnak ve bulgarlar yerleştirilmişte biraz adları güzele çıkmış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar