j. marion sims

1800'lü yıllarda, o zamana kadar denenmemiş jinekolojik cerrahi operasyonları satın aldığı siyahi kadın köleler üzerinde gerçekleştiren acımasız bir doktordur.

aslında acımasız demek az kalır, adinin, haysiyetsizin önde gidenidir, çünkü sims'e göre siyahi kadınlar acı hissetmiyordu! bu yüzden kobaylarına yaptığı testler esnasında anestezi uygulamıyordu.

bak sen! ulan ayı, o insanlar taştan mı? canları yok mu? ya kadınlara deneyler yaparken nasıl çaresizce çığlık attıkları kafamda canlanıyor. aslında benim kafamda canlananlar, gerçekte yaşananların binde biri bile değil eminim, çünkü öylesi vahşet dolu sahneleri zihnimde tahayyül edebilecek kadar kötü anlara şahit olmadım. o deneyler sonrasında saatlerce, hatta günlerce çektikleri acıları kafam almıyor. onca kadına yapılan tüm o operasyonların, herhangi bir morfin, bir afyon ne bileyim başka bir zıkkım olmadan gerçekleştirilmesini benim ne vicdanım kaldırıyor, ne aklım, mantığım anlıyor.

günümüzde "modern jinekolojinin babası" olarak adlandırılan sims'in heykeli, 2017 yılındaki ırkçı karşıtı ayaklanmalara kadar new york academy of medicine'in bahçesinde yer alıyorken, ayaklanmalar esnasında siyahi kadınların talebi üzerine kaldırıldı.

sonra ne oldu bilmiyorum. tekrar geri mi getirdiler, parçalayıp, benzin döküp yaktılar mı, bilmem. cehennemde böyle ruh hastası, sapık, psikopatlar için işte. orada zebaniler de seni bayıltmadan kızgın demirleri üzerinde kullansınlar da sen gör.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar