jack london

genelde çoğu kitabı insanın içini bayacak kadar ağır ilerler ve ağdalı anlatım yazarın her kitabında vardıhttp://r.ve lakin martin eden'i ayrı tutarım.bana göre akıcı olan tek kitabı martin eden dir.
devamını gör...
şiir gibi bir hayat yaşamış, büyük adam. bilhassa ellilerde ve altmışlarda yükselen "yol edebiyatı"nın temelleri bu adamdadır, keuriac ın mesela en sevdiği ve en çok öykündüğü yazarlardan biridir. korsanlıktan altın avcılığına, gezginliğe kadar girişmediği iş kalmamıştır. çok kısa sürelerde kendini geliştirmiş, okul filan bitirmiştir. felsefe ve siyasetle ilgisini hiç kesmemiş, aktif olarak siyasetle uğraşmıştır. siyasi görüşlerini beğenmemek ayrı, tutkusu ve azmine hayran olmak ayrıdır. her gün bin kelime yazıp formda kalan bir adam bu, yazmanın ehemmiyetini kavramış bir adam. ve ayrıca, martin eden şahanedir, demir ökçe gibi sığ ürünleriyle tanımamak lazım bu adamı.
devamını gör...
sisteme başkaldırmış, sosyalist, usta yazardır. sürükleyicidir eserleri. daha 12 yaşımdayken babamın önüme kitaplarını yığdığı ikinci adamdır. * saçma sapan düşüncelerle boğuşurken yönümü bulmamı sağlayan kişidir. beyaz diş, demir ökçe, martin eden, vahşetin çağırısı. okunmalı mutlaka.
devamını gör...
martin eden karakteriyle beni büyülemiş ve her ne kadar para için yazdığı söylense de asla umurumda olmayacak söylentiden öte geçemeyecek, yazsın parası neyse vereceğim dediğim güzel insan can insan yazar insan eğer kabul ederse elinden etmezse alnından öpülesi insan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar