jack ma

asıl adı "yun ma" olup jack ismini, avrupa ve amerikadan çin e gelen gelen turistleri gezdirdiği bir turda tanışıp mektup arkadaşı olduğu kadın vermiştir.
alibaba ismini sokaktaki çoğu insanın bildiği için ve tabi kırk haramiden, hikayedeki diğer herkesten üstte olduğu için koymuş.
devamını gör...
bu adam hayranlıkla takip ettiğim önemli isimlerden birisi. hayatı, başarıları ve aklı mükemmel kombinasyonla işliyor. son açıklaması;

--! spoiler !--
robotların hakim olacağı dünyaya doğru ilerlerken, eğitim sistemimizi kökten değiştirmeli ve çocuklarımıza robotların hiç bir zaman öğrenemeyeceği sporu, sanatı, müziği öğretmeliyiz'


--! spoiler !--
devamını gör...
neden umudunuzu kaybetmemeniz gerektiğinin en iyi örneğidir. ben de bu kişisel gelişim klişelerinden nefret ediyorum ama adam başarısızlıklar ve talihsizlikler dolu bir geçmişe sahip. şu an dünya online satış devi bir firmanın ceo'su.
devamını gör...
20 yıl sigorta yatırdıktan sonra prim gün sayısını tamamladıktan sonra emekli olmuş alibaba kurucusu ve ceosu. yaşı da tutuyorsa demek ki . iyi bir tazminat da aldıysa ooh.

--- alıntı ---

jack ma, şirketin 20. kuruluş yıl dönümü olan 10 eylül'de yönetim kurulu başkanlığı görevini bıraktı. ma'nın yerine üst yönetici daniel zhang, yönetim kurulu başkanlığı görevine getirildi.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar