jamie lannister

bazen çok vicdanı yüksek ve onurlu bir adam olsanız bile yanlış bir çevrede, yanlış bir ailede bulunabilirsiniz, ve bunu siz seçmezsiniz.

jamie lannister tam olarak çevresini seçememiş olan vicdanlı adamdır. dizi izleyenler bunu sonraki bölümlerde daha iyi anlayacaklar.
devamını gör...
kız kardeşinin* kendisinden başkaları ile de yattığını öğrenince yıkılmıştır. kılıç elinin kesilmesinden sonra yavaş yavaş başına gelmeye başlayan aklı, hikaye ilerledikçe yerli yerine oturmaktadır.
devamını gör...
aslında aklının ve vicdanının söyledikleriyle ailesinin emirleri arasında çok defa kalmıştır.

kralkatili ünvanını alması vicdanını dinlediği için gerçekleşmiş, casterly kayası'nın verasetini kaybetmesi ise onuru uğruna ailesini hiçe saymasının bir sonucu olmuştur.

jamie hep vicdanlı seçimlerinin karşılığında yıkım almıştır. sadece yıkım. bu yüzden trajik bir karakterdir aslında.
devamını gör...
önceki sezonlardan birinde "nasıl ölmek isterdin?" sorusuna "sevdiğim kadının kollarında." yanıtını veren game of thrones karakteri. kulağa biraz arabesk gelse de hoş bence.

--! spoiler !--

son sezonu izlemiş olanlar bu isteğinin gerçekleştiğini görmüştür. en başından yanlış, değerlere aykırı ve dahi iğrenç bir aşk da olsa sevdiği kadınla aralarındaki sonları itibariyle dizinin en büyük aşığının jamie olduğunu düşünüyorum. bir de khal drogo vardı. büyük bir aşık sayılmazdı ama ben onun ölümünü hala unutamadım sözlük.*

--! spoiler !--
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar