japonlar

japon savaşçısı samurayların hayat felsefesi ve yaşayış tarzları islam'a çok yakındır. işte bu samurayların barındırdıkları o özellikler;

- içki, zina ve aşırı yemekten uzak durur.

-ebeveynine hürmet gösterir, itaat eder ve ne yaparsa yapsınlar memnuniyetsizlik göstermez.

-ellerini ve ayaklarını sabah akşam yıkar. sıcak banyo yapar. beden temizliğine ve görünümüne önem verir.

-kendisini ilgilendirmeyen şeylerden uzak durur, o konuyla ilgili konuşmaz.

-tasvip edilen şeylerle ve hayır işleri ile meşgul olur. yanlışlardan ve kötü şeylerden kaçınır.

-insanlardan ve mahcup olmaktan korkmaz, kendinden emindir.

- her anını bir şeyler öğrenerek ve istifade ederek, faydalı şeylerle geçirmeye çalışır.

- şerefli bir şekilde hayat sürer, paspal bir hayatı tasvip etmez. başkalarına yük olmaz.

- kötü karakterli insanlarla arkadaşlık etmez.

-iyilikleri unutmaz.
devamını gör...
milletimiz tarafından hep aşırı zeki ve çevik insanlar olarak görülen bir çok doğal afetin yaşandığı bir coğrafyada yaşamalarına rağmen her yere kolaylıkla adapte olabilen sağlığa önem veren bir insan topluluğudur.
devamını gör...
herşeyin fotosunu çekerler ama japon turistler fotoğraf çekmeyi hiç bilmez.yabancı biryerde fotonuzu çekmesi için asla bir japon * * seçmeyin. perspektif sıfır beden.*
devamını gör...
--- alıntı ---

yalnızlaşmış ve sağlam kalmak için kendi etrafına kale duvarları çekmiş olan milletler,çürümüş ve yıkım içerisinde kalmışlardır.cömertçe kapı ve pencerelerini açıp tepeden tırnağa medeni ve modern olmaya çalışan milletler ise emperyalizmin eline düşmüş;kültür,şahsiyet ve ekonomisinin yapısal yıkımına rıza göstermişlerdir.sadece tam bir bilimsel ve bilinçli tanımayla seçim yapıp tarihinin,kültürünün,manevi ve ahlaki asaletlerinin temellleri üzerinde,tarzını,modelini bizzat kendilerinin planlayıp ortaya koydukları bir toplum inşa etmiş olan milletler,sadece kendileri için sağlam bir düzen ve gelişme halinde bir hayat meydana getirmekle yetinmemiş;ayrıca insanlık için yeni bir fenomen yaratabilmiş,insanı günümüz yıkım,çöküş ve sapkınlığından kurtarmak için yarının tarihinin kılavuzluğunda insan türünün yürüyeceği üçüncü yolu gösterebilmiştir.

--- alıntı ---

bu düsturla modern olmayı kat be kat aşmış millet. tanzimattan beri çokça örnek almamız gerektiği söylenir.
devamını gör...
ms 600'lü yıllarda ana kara ve diğer adalar arasında deniz yolculukları başladığında ortaya çıkmış melez ırktır. 1800'lü yılların sonuna kadar japon milleti diye bir şey ortada yoktur. kendilerine nippon, japonca'ya da nihon-go derler. pasifik adalarından olanlar esmer ve kıvırcık saçlıdır. kuzey adalarından olanlar daha yuvarlak gözlü beyaz tenlidir. en çekik gözlüleri çin ve kore yanı ağır basanlardır.

bir dönem türk'ler tarafından yönetilmiş oldukları yönünde kuvvetli deliller vardır. atı ve at yetiştiriciliğini, atlı savaşı, kümes hayvancılığını türk kabileler bu adalara taşımıştır. tarih boyunca ada kenarda köşede kaldığı için, ciddi bir kaynak zenginliği de olmadığı için dışardan rahatsız edilmemişlerdir, birbirlerine düşmüşlerdir.

marmara denizi kadar bir adada 140 milyon tanesi üst üste yaşamaktadır. japonya'nın topraklarının %90'ı yerleşime uygun olmadığı için nüfus yoğunluğu inanılmaz yüksektir. japonlar da bu ortamda yaşamaya adapte olmuşlardır. genel olarak üçe ayrılırlar. tokyo'da yaşayanlar tamamen ayrı bir millet gibidir, zaten 45 milyon nüfusu ile tokyo ayrı bir ülke gibidir. daha küçük şehirlerde yaşayanlar kısmen bildiğimiz japon'lar gibidirler. bir de kırsalda ve küçük adalarda yaşayanlar vardır ki bunlar daha muhafazakar kesimdir.

modern japon malesef bildiğimiz tüm kalıpların ötesindedir. bir japon'un sadakati öncelikle patronunadır. iş konusunda inanılmaz bir ahlaka sahiptirler. ticarette asla yalan söylemezler ve aldatmazlar. çalmak onursuz bir davranış olduğu için japonlar tarafından ayıplanır ve yapılmaz. bir japon onuru için yaşar ve genelde bu iş hayatında geçerlidir. patronlarına gösterdikleri sadakati eşlerine göstermezler. özellikle japon erkekleri eşlerine pek sadık değildir. çalışma hayatında kadının da esamesi okunmadığı için para kazanan da, kariyerinde yükselen de erkektir. kadının görevi çocuk yapmak, yemek yapmak, evi idare etmektir.

modern japon utangaç, içine kapalı, mutsuz ve tatminsizdir. yılda ortalama 40.000 kişi intihar etmektedir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar