japonya

3binden fazla adadan oluşmaktadır fakat adaların çoğu dağlıktır, bunların bazıları ise volkaniktir. fujiyama bunlardan birisidir ki manzarası çok güzel(miş)dir. 4 büyük ada aslında japonya'nın kendisidir, bunlar kyushu, honshu, shikoku ve hokkaido adalarıdır.

devamını gör...
zamanında "japonca bilen din adamlarınız varsa gönderin. islam'ı öğrenmek istiyoruz" diyen, ama elimizde bırak japonca bilmeyi, kendi dinini bile tam bilmeyen adamlar olduğundan yanıt veremediğimiz ve bu yüzden islam ile şereflenememiş milletin ülkesidir. hidayeti Allah verir amenna ama insanın içine oturuyor be sözlük.
devamını gör...
kiraz ağaçları ve samuraylarıyla ünlüdür.(şimdi diyeceksiniz ki ne alakası var .sabır gösterin açıklayayım.)samuraylar kiraz ağaçlarının açıldığı ilkbahar aylarında farklı bir ruh haline gierler sebebi;kiraz ağaçları sacede bir gün çiçieklerini açarlar ve bu çok kısa sürer.hemen çiçekleri dökülmeye başlar.( bir gelin misali, muazzamdır.turistler bahar döneminde akın ederler,bu görsel şölen için)samuraylar da en ustalık dönemine ulaşır ulaşmaz genç yaşta hayata gözlerini kapatırlar .(savaş ,düello vs.)işte samuaylar kiraz ağaçlarıyla bağlantı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar