"biz daha önce çok biber közledik yeğenim" dedikten sonra kamp ateşi gibi bir ateş yakıp biber közlemeye çalışan bu kofik, gördüğünüz gibi bizi aç bıraktı. o ateşte türkler ergenekon'da dağdan demiri eritti aslanım, sen biber közlüyorsun.

ya arkadaş böyle adamlarla mangala gidende suç. neyseki muhalefetül lügateyn var.

devamını gör...
aynı olayı jay-jay'in ağzından da dinlemeden hüküm verilmesini doğru bulmuyorum.
ne malum kundaklama olmadığı,
ne malum yangına körükle gidilmediği!
hem o biberler kömür olana kadar kadar siz neredeydiniz eeey muhalefetül lügateyyyn!
devamını gör...
o yanan yerler biberlerin zarı o, onların altı çok güzel, yedik biz onları...

dünyanın en objektif insanı ve kızıl gezegeni bulan adamın kayınçosu büyük resmi hemen fark etmiş. olayın aslı şöyledir:

mangal yakılması gereklidir ve muhalif öne atılır. biraz zaman geçer, ardından bana "git bak şuna ormanı yakmasın" denir ve ben teftişe giderim. gittiğimde çorumlular gibi çömelmiş elinde bir çubuk toprağı eşelemektedir. sorun ne derim, "mangal yakmak istiyorum ama kömürüm yok, çok üzülüyorum" der. ben de başını sıvazlar, bu kaktüse odun pişirmeye giderim.

ekteki görsel tortumlu eniştenin "hele biraz sebze atah yeğenim" deyip odun pişirdiğim ateşe biber, patates, patlıcan, soğan vs. ne bulduysa atmasıyla oluşmuştur. gerçi hepsi de çok güzel pişmiştir. nasıl olmuştur bilinmemektedir. bu kıssadan çıkacak hisse iş bölümüdür. birileri güneş altında ateşte kömür hazırlar, birileri de elinde tel maşayla sözlükte fink atar.

dipçe: nefsinizi kabarttıysak hakkınızı helal edin. bursa'ya gelenin baş üstünde yeri var vesselam. borcumuz olsun.
devamını gör...
hususunda jayjayi hakli buldugum durum. en azindan cabaliyor, sozluk alemlerinde cirit atmiyor. nolmuski birazcik fazla kozlenmisse ufleyip yiyiniz, yemissiniz zaten. afiyet olsun, lop lop et olsun dilerim. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar