jay-jay

#sözlük 

eskiden mahalle maçları oynardık. o da son temsilcilerinden olabilir. yaşını bilmemekle birlikte. en azından belki fasulyesi olmuştur takımın. o zamanlar biraz daha iyi zamanlardı. yavaştan bozuluyordu bir şeyler. ama daha tam değil. (bir derbi öncesi) kırmızı pabuçlu adam yarın ki maçta ne yapacak acaba diye heyecandan uyuyamışsındır belki yatağında. sağa, sola dönmüş durmuşsundur.

mahallede şutları onun ruhuyla birleşip çekmişsindir kimbilir. çocukluk kahramanları unutulmaz. sen de unutmamışsındır. önde vakıf bank yazan çubuklu forma unutulmaz.

o zamanlardan esintiler sun bize. yetiştiğin yere kadar olsun. sıkıntı değil. istersen beş yaşındaki halinin saflığını anlat. yaşın önemi yok. rekabeti seven, sporun rakiplerle var olduğunu kavramış birisi olduğunu okumuştum. beden eğitimi öğretmenliğine hazırlanıyormuşsun inşallah hakkında hayırlısı olur. bir futbol takımı kurarsın inşallah çocuklarla. onlara zeki, çevik, ahlaklı bir sporcu nasıl olunur dersleri verirsin. şimdilik bu kadar. kırmızı klavyeli adam diyelim sana.
devamını gör...
okacha'nın ön adıydı sanırım okacha kim mi fenerbahçeli bir futbolcuydu.
devamını gör...
telefonu bozulduğu için bir süredir sözlüğe girememiş yazar..

sizi çok özledim desem inanirmisiniz.. gercekten eksikliginizi hissettim.. Allah ayirmasin sevenleri ne diyim..

bu kutlu yolda beraber devam edebildigimiz icin sukurler olsun..

simdi.. gelsin basliklar gitsin entryler..
devamını gör...
uyu sen bilader. bişi olursa ben seni uyandırırım merak etme.
devamını gör...
#5577996

psikopatlığın zirvesinde tebbrikleri kabul edecek kıvama gelmiş yazar arkadaş. lan oglım kafasından çöple bastırıp kolonya ile yakmak ne lan. el gader örümceğe hemi de. allam bu bize ne yapmaz ki. haha.
devamını gör...
yanlış yazdığım bir kelime yüzünden arkamdan hadsiz vs dediğini gördüğüm "saçmalayan" insan. çok delikanlı çok hakkaniyetli falan ya. arkadan konuşuyor. üstelik benim üzerimden moderasyona laf etmesi de şahane bir davranış. tebrik ediyorum. çok büyük ahlakçılık. typo yaptığım tanımı da düzelttikten sonra iftira ve karalamasını gördüm. yüzüme karşı diyemediklerinin aynısını kendisine iade ediyorum.

bahsettiği entry de aha bu. 5 kelimede hata yapmışım düzelttim. bunlardan biri de saçmalamak kelimesinde yaptığım hataydı. ancak sen bu yanlışını nasıl düzelteceksin merak ediyorum.
(#5612563)


bu da arkadan konuştuğu vicdan dolu entrysi ( #5612624 )

ağlayasım geldi. ama gülmekten.
devamını gör...
birilerini güldürdüğüne sevinmiş ama münakaşaya girmeyi sevmeyen yazar..

lafı koyup, ardından karakterini soyup çıplak yalanlarla karalama yapan, sözlükte ki amacı provakasyonlarla prim yapıp gündem olmaya çalışan yazarlarla katiyen muhatap olmaz..

tavsiyesi de ona buna sallayarak eğlenenlerin parmak ucunda kasılmak yerine daha 'sığ' sulara çekilmesidir.. konunun uzamamasıda umduğudur..
devamını gör...
çevir kazı yanmasın bebeğim. kibir ki dağları aşmış da bizi beğenmezmiş. sen şuna kardeş sen bu kelimeyi neden yanlış yazdın diye soramayacak kadar bile burnum havadaydı ama meğerse yanlış yazmışım da sürttü desene. sığ sulara davet ediyor ancak kendisi orada daha güzel duruyor.

kimseyi ne soydum ne de çıplak ettim. ama sen yanlış yazılmış kelime üzerinden kendine bir vazife çıkarıp insanlar hakkındaki "sığ" önyargılarınla battıkça battıysan yapacak bir şey yok. hatta kibrin ve çirkin önyargılarınla çırılçıplak kalmış gibi saçıldıysan ortaya yapacak bir şey yok. senin sorunun. dediğim gibi bu kelimeyi neden yazdın diye sorsa elbet derdim hata olarak yazdığımı. kaldı ki yanlış yazdığım 5 farklı kelime varmış düzelttim. herkes onparmak yazamıyor beyzademiz gibi malum ya. elbette konu uzamasın der kaçacak delik ararsın. haklı olduğunu zannederken kasıla kasıla gerile gerile hakaret etmek kolaydı he mi?

işte senin ahlakçılığın da, devasa kibrin de iki harf arasındaki hepi dopu üç beş santim kadar. eller arasından kayıp gidiyor.
devamını gör...
subzero, belli ki hoşuna gitmeyen bişey yazdık içerledin. olabilir eyvallah. eleştirdin onada saygım var amenna ancak başkalarının nick altında terör estirme. an itibariyle gereksiz tartışmayı sonlandırıyoruz.
devamını gör...
yine efendiliğini bozmadan sessizce takılan yazardır..

mortal kombattan firlamis muhtemel ergenlere prim vermemek ister.. ama kendileri 'muhatap alinmayacagini' duyunca umarsizca saldirir ve haddini asar olmus belli ki..

sana burda kendi reklamini yaptirmam.. bir derdi olan pist butonuna yönelir.. kimseyide rahatsız etmez.. rica edersemde, az sayida entry ile cok sirin duran nick altimi kirletme daha fazla goruslerinle.. saygilar..
devamını gör...
derdi olanın pist butonu kullanabileceğini bilip kullanılmamasını ergence bulmuş olmasını takdir ediyorum. ancak neden pist butonu kullanıp bana ulaşmak yerine başka bir başlıkta bana hakaret ettiğini, hatta yine o başlıkta benimle iletişime geçmeden yazdığım şey üzerinden neden başka kocaman bir ekibi yerin dibine sokmaya çalıştığını merak ediyorum? canı ergenlik etmiş olabilir mi? hormonlarına yenilmiş olabilir mi? bilemiyorum. soruyorum madem butonu kullanmayı biliyordun sayın çok mükemmel zatı şahaneleri, neden kullanmadın? vay babam bir de akıl falan veriyor.

üstüne gidiyorum doğru. ancak haklıyken susacak falan değilim. madem derdin vardı benle, saçmalamak kelimesindeki harf hatamdan rahatsız oldun neden bana mesaj atmak yerine, görmeyeceğimi zannetiğin bir başlıkta bana hakaret ettin?

şirin nick altında sana dair bu gerçekler de bulunsun istedim, çok mu?

başka bir başlıkta arkandan konuşup hakaret mi etseydim sen gibi? üzgünüm. ben böyleyim. işine gelmiyorsa bir daha bu yanlışı tekrar etmezsin.

devamını gör...
#5622109 hele gurban hele gurban.
saçmalık falan demiş bu gurban.
diyene de bir bakın hele gurbanlar.

miaaaaaaaa.

t:gurban bir yazar.
devamını gör...
#5638827">#5638827

fenerbahçe'ye değil ama manu takımının maça bakış açısından dolayı kaybedeceğini yazmış. son alanya maçını izledikten sonra kendisiyle aynı fikirde olamıyorum ne yazık ki.
devamını gör...
#5638848

beşiktaş liverpool'u yendiğinde de, "ingilizler uefa'yı önemsemiyor zaten" demişti bu arkadaş. hatırladın mı jay-jay. eğer bugün manu'yu yenerseniz sakın abartmayın ne de olsa önemsemiyorlar ama yenilirseniz sıkıntı büyük. hele bir de farka giderse aman Allahım. uefa'yı önemsemeyen takım fb'ye farkı bastı diye reklam olur.
devamını gör...
( #5638867 ) evet kapo ingilizler uefa kupasını önemsemezler.. özellikle manu kupa ikide maçlara asılmaz.. bende bunun altını çizmek istedim..

manu zorya maçına aslarla çıktı ama 1-0 zor bela maç aldılar.. veremiyorlar kendilerini.. mou uefayı getirmezse kimse bir şey demez ama ligden koparsa sıkıntı büyük..

ıyi oynarsak düdükleriz şeytanları.. top bizde..
devamını gör...
sözlükte yazarları sadece tanımları kadar tanıyoruz. olay biraz daha muhabbete kayınca insanı şaşırtacak durumlar ortaya çıkıyor ve yazarın tanımlarından daha büyük olduğunu, sadece tanımları ile değerlendirilmemesi gerektiğini anlıyorsun.

kardeşimdir, saygı duyulacak yazardır.
devamını gör...
bugün itibariyle mükemmel buz pateni yapabilen yazar. düşe kalka da olsa ilk günden kavrayışı takdire şayan. cani gönülden tebrik ediyoruz.. pistlerde daimi görmek ümidiyle.
devamını gör...
adam yıllarca futbol oynadı yetmedi, vücut çalışması yaptı duba gibi oldu yetmedi, her türlü sportif faaliyetin içine girdi belliki o da yetmemiş olsa gerek buz patenine girmiş. bir tek bungee jumping, trekking gibi ekstrem sporlar kaldı. yakında onlara da el atar.
devamını gör...
15 temmuza tiyatro diyenleri sessiz sessiz artıladığımı iddia ederek büyük bir terbiyesizliğe imza atmıştır. kusura bakma canım benim. ben senin kolayca iftira atıp köşene çekilebileceğin kişilerden değilim. bu dediğini nerenden uydurduysan öyle geri almayı bileceksin. ya da ispat edeceksin. yoksa karşıma da çıkmayacaksın.
edit: an itibariyle arkadaş hatamı kabul ederim ama özür dilememlere kadar geldi. dileme annem. dileme gülüm.
devamını gör...
kaçacağım en son insanlar senin gibi seviyesiz insanlar.. aslen uzak durmalı sizden ama biz sustukça siz azıtıyorsunuz..

sen beni bırakta sözlükteki bir yazara terörist dedin.. aciz varlık.. adamı ne ile suçladın.. hadi kanıtlasana.. benden neyin kanıtını istiyorsun..

o ucubeyi artılayacak senden başka insan yok burda.. adım gibi de eminim sendin.. zannımda kuvvetliyim.. değilse alırım günahını helal etme hakkını falan..

ama sen bir adama terörist dedin ve ondan nasıl helallik alacaksın onu düşün.. he hak hukuk umrunda değil zaten ya.. burda laf kalabası yapıyorsun..

d: imla..
devamını gör...
bol kesesinden sallayıp başkalarını azıtmakla suçlamak... merak etme annem benim her şeyim kanıtlı ve kabak biri herkesin gözünün önünde geçrekleşti. ama sen iftiralarının ve terbiyesizliğinin altında kaldın. kimin entrysi hangi gün diyorum. ismini hatırlamadığım bir yazardı bilmem neydi kıvırıyorsun. madem bilmiyorsun nereye sallıyorsun, kime denk getirmeye çalışıyorsun efendi sen? insan utanır yalan söylerken bir yerde durur. freni patlak kamyonun bayır aşağı gidişi gibi sallanmaz ortalıkta.

hak hukuk senin gibi iftiracıların aklına gelmesi ise muazzam. etmiyorum hakkımı helal yaptığın işte. herkes de şahittir. çıkardığın dandik mesele yüzünden ahirette uğraşalım bakalım. hey Allah'ım sen kullarına az akıl ver. bu arada tabiki mesajla çözersin. çünkü ben mesaj atmayı akıl ettim. belli ki bazı olaylara vakıf değilsin.
devamını gör...
büyük bir badi'dir. sevdiğimiz asil kişiliktir.
devamını gör...
kimseye daha fazla rahatsızlık vermemek için mesaja geçmiş yazar kişisidir.. problem oluşan kişiyle mesajdan görüşüp sizlere rahatsız verip tadınızı kaçırmayacaktır.. hakkınızı helal edin sizleri gerdiysek..

devamını gör...
( #5695049 )
bir tek bana badi dediğini zannettiğim yazar.
acaba benden başka kimlere dedin acaba.
tamam la badi çok şaapmıyorum. **
devamını gör...
takip ediyoruz kendisini haberi olsun..
yazılarını degerli buluyorum..
devamını gör...
yeni modumuz. hayırlı uğurlu olsun yeni görevi. gayretine ve adaletine bizzat kefilim kimsenin de şüphesi olmasın. görevini layıkıyla yerine getirecektir.
devamını gör...
hayırlı olsun Allah utandırmasın gerçi güvenim tam kendisine.
devamını gör...
modlugu hayırlı olsun dediğim yazar. yazılarını keyifle takip ediyorum. iyi bir mod olacağına da eminim.
devamını gör...
Allah utandırmasın. hayırlı olsun.

gel emmiyin gıllı kollarına.
devamını gör...
o da mod olmuş. beni de hiç sevmez. nasıl ederiz bilemedim.
devamını gör...
mod. olmuş.
kendisi için küçük sözlük için büyük bir adım. hayırlı olsun. çizgisini bozmasın, Allah utandırmasın...
devamını gör...
yeni umut saçan mod.. sözlükteki enerjik yapısını moderasyonda da gösterecektir eminim.. hayırlı olsun.. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar