jeep renegade

şirin cincik bir araba.
şehir içi dışı her bi yere taşır.

ama renegade'e sözlükten baktım, dönek demekmiş.
bir insan evladı, araba modeli olarak dönek ismini nasıl kor anlamış değilim.

devamını gör...
şu an kullandığım araba.
anahtarsız çalıştırma, anahtar cepteyken kapı kilitleme ve açma, cruise control, maximum hız kontrol, şerit takip, öndeki araca tehlikeli bir biçimde yaklaşınca fren ikaz özellikleri var. şöför ve ön yolcu koltukları konforlu. çift bölge dijital klima var. sağa sola dönüşlerde dönülen tarafta ekstra bir lamba yanıyor. bu da dönüş konforunu artırıyor. bu özellikleri iyi ancak;
hantal ve gürültülü bir araç. ön cam görüşü zayıf. radyo ekranı çok ufak. geri görüş kamerası yok. arka koltuklar çok dar. araç çok çabuk buğu yapıyor. bagaj inanılmaz ufak. büyük bir valizi bile alamayacak kadar küçük. yakıt orta seviyede. yaklaşım sensörleri çok yanıltıyor. 1 metre uzaktaki cisme bile ötüp panik yaptırıyor. yokuş kalkış desteği yok. araç geri kaçıyor. el freni tuşlu olduğu için yokuş kalkışları ustalık istiyor. uzun yolda yoran bir araç. kullanıcısı olarak 10 üzerinden 6 veririm. fiyat 152 bin lira civarında. 2. el 2014 audi a6 almak daha mantıklı bence. ben niye aldım? almadım, kiraladım.
devamını gör...
4x4 olmayan hiç bir jeep, benim gözümde jeep değildir. bu nedenle crossover sınıfına hallenen jeep'in gözümde imajını zedeleyen bir modeldir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar