jetgiller

jetpa holding sponsorlugunda yapilmis bir cizgi film. fadil akgunduz bu cizgi filme sponsor oldugunda yine gaza gelmis " ilk senemizde oscar almazsam kendimi fururum" demis, nitekim furmustur da.
orjinal adi the jetsons olan cizgi filmin yapimci sirketi ayni zamanda cakmaktaslarin da anasi-babasi olan hanna barberadir. cizgi fim sektorune bu kadar emegi gecmis olan hanna barbera' yi sevgiyle aniyor, kendilerine nillufer akbal'dan "caye barbena" turkusunu gonderiyorum .
devamını gör...
o yemek yapan makinanın bu kadar teknolojik olduğumuz bir çağda hala yapılamamış olmasına hayret ediyorum. bir de başlarken bütün ev fertlerinin babalarının cüzdanını boşaltma olayı gayet evrensel bir anlatımdı.
devamını gör...
jetgiller, hanna-barbera yapım şirketi tarafından üretilen prime-time’da yayınlanan bir çizgi dizidir. iì‡lk olarak 1962’den 1963 yılına kadar pazar günleri abc kanalı’nda yayınlanmıştır. taş devri çizgi filmi gibi jetgilller de çağdaş amerikan kültürünün ve yaşam stilinin başka bir zamana uyarlanmış bir aile sitcom'udur. jetgiller; robotların, uzaylıların, hologramların ve enteresan buluşların olduğu bir gelecek zaman ütopyasında yaşamaktadır.
orijinal seri 1962-1963 yılları arasında 24 bölüm olarak yayınlandı. tekrarları yıllarca cumartesi sabahları yayınlanmaya devam etti
devamını gör...
13.
ilk olarak 1962 yılında yayınlanan çizgi dizi.uçan arabalar,ev işi yapan robotların da bulunduğu dizide dört kişiden oluşan jetson ailesinin rahat yaşamı anlatılırdı.
devamını gör...
jetgillerin başlangıç şarkısına biterdim.


-he george jetson
-he's boy elroy
-... she's july
-jane she's wife dımtırı dım tırı.
devamını gör...
şu an ismini hatırlayamadığım bir kanalda gün aşırı yayınlanıyor. o değil de bu çizgi filmde lcd tv falan var. adamların neden sinemayı desteklediklerini şimdi daha net anlaşılıyor.
devamını gör...
kapitalist toplum düzenin insanları nasıl köleleştirdiği anlatadfghjkl.. çizgi film. ama kapitalizm, komünizm, konformizm gibi kelimeleri kullanmadan entel olunmuyor hacılar.. -izm'lerin gözü kör olsun.. boyunları altlarında kalsın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar