jeux d'enfants

kanımca yapılmış en güzel aşk filmidir. iki tane delinin aşk oyununu anlatır. hele bir sonu vardır ki akıllara ziyan. kendilerini inşaat betonunun içine gömüyorlar film orda bitti derken bakıyoruz bizimkiler kocamışlar hala oyun oynuyorlar. meğersem orda da bize yönetmen oyun oynamış.
devamını gör...
romantik filmlere yeni alışmaya başlayan bünyeye "gelmiş geçmiş en güzel aşk filmi" diye tavsiye ettikleri için izlediğim fakat amelie' nin gerçekçiliği ve anlatımının yakınından geçmemiş film. evet amelie daha gerçekçiydi, bir şey ya masal olmalı ya da gerçek. "modern masal" mı? yok o tabiri de yakıştıramadım.
belki de fazla deli ve çocuklar. kafam karıştı ya da insan sevdiğini göz göre göre trenin önünde mi bırakır?
devamını gör...
yann samuell in ilk ve tek filmi. filmin sonu kötü bitse de sıradışı bir aşk ve komedi filmi. her şey bir oyunla başlar ve devam eden oyunla berbat olur. mutlaka izlenmesi gereken bir film.
devamını gör...
marazi aşkın en güzel halini anlatan http://film.bi amelie değildir ve arasında bağ kurulmamalıdır bence evet kurgu ve yer yer absürtlüğe varan gerçekçiliği ile benzerlikler kurulabilir ama çok net bi fark vardır ki iki film arasında bu da jeux d enfants da aşkın yok edici,insafsız,bütünüyle kötü,kışkırtıcı olmasıdır.amelie deki naifliğin yerine delilik hali mevcuttur.belki de bu yüzden bu filmi daha çok sever ve daha gerçekçi-gerçeğime yakın- bulurum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar