jinn

netflix dizisi. araplar netflix dizisi diye anca bunu yaparlar işte. abi kusturmalı cinli şeylerden başka kafanız çalışmıyor mu ya? hakaaaaağğnnn*, neredesin diyeceğim o derece kötü bi yapım olmuş. cık...

devamını gör...
sanırım "bakın biz kompleksliyiz, kendi kültürümüzle hiç barışık değiliz, ortadoğulu olmaktan nefret ediyoruz" şeklinde bir mesaj vermeyi hedefleyen dizi. araplar kendi zengin ve kadim hikayelerini kendi kültürleri ile yoğurarak anlatmak yerine, ezber karakter ve kurgu ile, kültürel bağlamından kopmuş, böyle çakmanın da çakması teen wolf özentisi bir dizi çekmişler. güya arapça dizi ama ikide bir "please, ok" diyeni mi ararsın, cemale jimmy diyeni mi. sanki ürdünde yaşamıyorlar. hayat tarzları tam amerikanvari. hal hareketler, mimikler vs. keza. doğum günlerini happy birthday diye ingilizce olarak kutluyorlar, kahvaltıda mısır gevreği, akşam makarna yiyorlar falan. en komiği de dizide arapça konuşuluyor ama ergen bebeleri birbirleri ile ingilizce mesajlaşıyorlar. olay bu ergen bebelerinin içine cinlerin girmesi şeklinde. standart bir amerikan gençlik dizisindeki tüm klişe karakterleri bulabilirsiniz. bir adet zorba, bir adet alfa erkek, bir adet güzel kız ve onun yancısı, sarışın kötü kız, bir adet ezik velet, bir adet idealist öğretmen. ve evet gözlüklü kıvırcık saçlı bir nerd eklemeyi de unutmamışlar. mantık hatalarını hiç saymıyorum bile. bizim flash tv dizileri kategorisinde neredeyse.
edit: sosyal medyadaki tepkilere bakılırsa araplar da baya dalga geçmişler. dizinin günlük hayatlarını yansıtmadığını, böyle yaşamadıklarını ve konuşmadıklarını, yanlış tanıtıldıklarını söylüyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar