jiraiya

naruto isimli manga ve animedeki karakterlerden birisidir. Konoha köyünde kurbağŸa keşŸişŸi olarak bilinir. 3. hokage'nin 3 öğŸrencisinden biri olmasından dolayı sannin lakabını almışŸtır. Naruto'ya içindeki gücü kontrol etmeyi ve tekniğŸini gelişŸtirmeyi öğŸreten hocasıdır. genç kızlara karşŸı zaafı olduğŸundan naruto kendisine sapık olarak bakmaktadır. aynı zamanda hatake kakashi'nin ayıla bayıla okuduğŸu aşŸk romanlarının yazarıdır.
devamını gör...
adını görünce hüzünlendiren üstad. keşke kishimato, öldürmeyip tsunade ile evlendirseydi bunu. naruto ve hinata göreve çıktıklarında onların çocuklarına bakarlardı. arada da çocuklara taijitsu, ninjitsu, genjitsu falan öğretirlerdi.
devamını gör...
uzumaki naruto'nun en sağlam hocası. sage dönüşümünü tamamlamamış olmasına rağmen ve sırrını da bilmemesine rağmen pain'i delmiş geçmiştir. sırrını baştan biliyor olsaydı belki de yaşıyor olacaktı. ayrıca kage olmak isteseydi konoha'nın kagesi o olacaktı. zaten daha elverişliydi ama kabul etmedi işte. uzumaki naruto'nun da isim babasıdır aynı zamanda.
devamını gör...
naruto'daki senju haşirama'dan naruto'ya kadar gelen hoca talebe ilişkisindeki en kritik kişi olsa gerek. kendisi aynı duran emmi gibi senarist tarafından öldürülmüştür. en çok satanlar listesinde zirvelere oynayan icha icha serisinin yanında başka romanları da vardır. gama sennin yani kurbağa bilgesi/keşisi olarak da bilinir. vefatı bizi çok üzmüştür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.