john kirby

bir ara mala bağlar gibi "biz pyd'yi terör örgütü olarak görmüyoruz"a bağlamıştı. hergün söylemezse gece uyuyamıyordu. neyse bu ara pek sık tekrarlamıyor en azından eskisi gibi.

işbu abd'nin sözcüsü şöyle demiş: "operasyona kimin katılacağına ırak karar verecek"

konu malum musul operasyonu. bu cümleyi okuyunca gülesim geldi ama gülemedim. ırak şuan ıraklıların dışında herkesin. (menfaat dini mensupları!) iran'ın zaten çok yoğun bir gücü var. hem siyasi hem de askeri olarak. ırak ordusunda ezici güç şiiler, çünkü iran'ın bir eyaleti gibi artık ırak'ın barzani tarafı haricindeki olan kısmı. kuzeyi yani.

abd ve iran'ın derdi türkiye ile, bizim musul'da olmamızı istemiyor. aynen diğer sünni şehirlerde olduğu gibi şii milislere katliam yaptıracaklar ve demokrafik yapıyı değiştirecekler. benzerini suriye'nin kuzeyinde pkk/pyd'ye yaptırdıkları gibi.

esasında bu batı'nın çok eski bir taktiği. sürekli bir çatışma halinde olan ortadoğu. elbette çin önemli bir tehdit ama asıl tehdit islam. çünkü esaslı ve uzun vadeli tehdit hiçbir zaman "silah/para" olamaz. çin'deki inanç derinliğini incelediğimizde bu ortaya çıkar. çin komünizm deöneminde batı kapitalizmini reddediyordu ama şimdiki çin'e bir bakın. adeta kapitalizme hayat öpücüğü veriyor. bu da çin'i uzun vadeli ve esaslı bir tehdit olmaktan çıkarıyor.

neyse lafı fazla uzattık bu kirby denen elamanın komikliği gene üstünde anladığımız kadar: "musul'un kurtarılması kampanyası bir ırak planı. bu operasyona katılacak güçlerin bileşimine ırak hükümeti karar verecek, abd yönetimi değil. bunu biz belirlemiyoruz ve düzenlemiyoruz. bu başbakan abadi'ye kalmış bir şey" demiş.

şimdi gel de inanma, ırak planıymış. tabi öyledir, ırak'ın işgali de ırak planıydı. siz zaten yoksunuz her şeye/herkese ıraksınız, her şey kendiliğinden oluyor!
devamını gör...
19 aralık 2016 rusya ankara büyükelçisine düzenlenen suikastte abd ve fetöcüler'in parmağı olduğu iddiasını geçiştirmeye çalışmış abd sözcüsü.

- “abd veya koruduğu gülen'in bir şekilde bunun parçası olduğu yönündeki iddialar hakkında endişeli misiniz? buna hazır mısınız?”

- “şu anda bir soruşturma başladı. henüz soruşturma bitmeden yapılacak erken bir değerlendirmenin kimseye faydası olmaz. yoğunlaşmamız gerekiyor. soruşturma sona erene kadar gereksiz yere bura işaret edilmemeli”

devamını gör...
o yıllarda küçük bir şirket olan nintendo'yu ilk defa girdiği amerikan pazarında batıp gitmekten kurtaran avukat. donkey kong dev bir başarıya imza atınca, universal studios king kong ile olan benzerliklerinden dolayı dava açıyor. bu emmi de davayı kazanarak nintendo'yu kurtarıyor.
daha sonrasında ise nintendo'nun teşekkür yöntemi enteresen. üstteki foto avukat john kirby. altta ise nintendo'nun kendisine ithaf ettiği oyun kirby'nin ana karakteri. *devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar