john petrucci

1967 doğumlu yüce gitarist. mike portnoy gibi yüce bir davulcu ile berklee müzik okulunda tanışmışlar, dream theater'ı kurmuşlar.

fransızca ile alakalı sözlük yazarı. gitarist ya da dream theater hayranı. ikisi birden de olabilir...
bu üç özellik düşünülünce, yazılarını takip etme olasılığımın yüksek olacağı inancındayım.*
devamını gör...
oldukça ilginç bir şekilde tanıştığım, sanal ortamda tavla oynamaktan çok keyif aldığım fakat hala yüzünü görememiş olduğum, şu sıralarda uzaklarda bulunan üstadım. hoş gelmiş.
devamını gör...
rock discipline isimli gitar eğitim setini çıkartmış gitaristtir ayrıca. setteki etütleri yapabilmek kesinlikle ustalık gerektirir. burdan sormak isterim kendilerine, o hareketleri gitar çalmayı öğrenirken mi yapmamız gerekiyor yoksa konser verebilecek seviyede gitar çalmayı becerebildikten sonra mı?
devamını gör...
işte cogito sözlük farkı.

petrucci başlığını ben açıyorum lan. hem de kaç sene sonra.

neyse.

12 temmuz 1967 doğumlu efsane dream theater gitaristi, müzisyen; besteci ve profesörüdür. berklee mezunu olup; diğer grup arkadaşları ile de orada tanışmışlardır.

8 yaşından beri gitar çalmakta olup; kendisini satch'ın önemli projesi g3 ve liquid tension experiment adlı deneysel grupta da görmüş ve hasta olmuşuzdur.

kişilik olarak da çok düzgün bir insan olup; değerli bir müzik adamıdır.
devamını gör...
işte cogito sözlük farkı bu,

petrucci gibi elin meymenetsiz gitaristini kimse sallamıyor,

dream theater denen yaptığı müziğin düğün piyanist şantörlerinin yaptığı müzikten kalite olarak farkı olmamasına rağmen şişirildikçe şişirilen dandik bir grubun yok 8 yaşından beri gitar çalıyordu yok müthiş yetenekliydi diye öve öve bitirilemeyen vasat gitaristi.
bizim özenti metalciler her uzun solo atana 'abi çok iyi yeaaa' tepkisini gösterdikleri için petrucci bu kerizlerin daha çok parasını alır.
araya bir de şunu gireyim: karakteri de yavşaktır. seneler önceki istanbul konserine üzerinde gamalı haç tişörtle çıkmıştır.
yav he he. adam çok güzel solo atıyor, 'abi adam çok iyi yeaaa, karakteri müthiş'.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar