john wick

fragmanı klasik hollywood filmlerine benzeyen film. bana dokunmayacaktın tarzında bir film gibi görünüyor ama imdb puanın 2014'ün en yüksek filmi olması beni cezbetti..
devamını gör...
dün itibariyle izlediğim, keanu reeves'in başrolünde oynadığı aksiyon filmi. aksiyon/adrenalin için izlenebilir ama hikayesi bayat, üzerinde fazla düşünülmemiş. ölen karısının yadigarı köpeğin intikamını almak için sahalara dönen tövbekar mafyöz, kötü karakter rus gangster, çeşni olsun diye konulan contract killer kadın karakter, komedi sosu olsun diye konulmuş waste disposerlar, soğukkanlı paravan otelciler... filmde manşete çekilen yanlış adama çatma konusu filmin başında çok abartılıyor. hani bordo bereliyse hiç zahmet etme o seni bulur efsanesi var ya, o geldi aklıma da güldüm.
devamını gör...
kanımca benzeri olan the equalizer dan daha iyi olan film. yalnız kahramanımız resmen şifre yazmış herkesi alnının çatından vuruyor. klişe bir konusu var evet ama sıkılmadan izletiyor kendini. o değil mustang iyi reklam yaptı.
devamını gör...
keanu reeves karizmasıyla bakılabilecek film. kara murat misali ortalığı dağıtıyor..equalizer filmi konusu ve kurgusu itibariyle daha iyi gibi duruyor. aradaki benzerlik ikisi de ortalığı dağıtıyor. benim favorim siyahi olanı ..
devamını gör...
mübareği vince bir kabloyla bağlamışlar onun yardımıyla hareket ediyor gibi estetikten uzak bir izlenim veriyor..aksiyon filmlerini severim ancak...neyse izlememiş olanların hevesini kaçırmayım izleyin hele bakalım.
devamını gör...
aksiyon filminden istenen her şey var işte filmde. özensiz senaryo, bol adam öldürme, her şeye rağmen keanu'yu öldürmeme. daha ne isteyebiliriz ki...
devamını gör...
filmin başından sonuna kadar bizdeki versiyonu polat alemdar gibi sayısız adam indiren ve vurulsa da bütün zorluklara karşı ayakta kalabilen,benim kanıma dokunduğunuzda size neler yapabileceğimi gösteririm tarzında durmadan kafalara sıkarak ilerleyen bir yiğidin hikayesi. görsel efektler bakımından, çatışma ve dövüş sahneleri açısından başarılı bulsamda bu sahnelerin gösterildiği anlarda arka fonda çalan müzikleri sahne ile uyumlu bulamadım. aksiyon severler için iki uç saatlerini ayırabilcekleri başarılı bir film yine de. bu arada bir hayranı olarak john wick kardeşimin kullandığı araba olan ford mustang'e de dikkat çekmek isterim. iyi araba vesselam.
devamını gör...
sin city , payback , django unchained karışımı bir film olmuş. filmde en garip unsur yeşil ve mavi filtrenin karışım olarak kullanılması. matrix'de keanu reeves'a daha soğuk bir hava verdiren yeşil filtre burada da işe yaramış.

film müzikleri bazen standartların dışına çıksa da norveç'li garage bandlerin katkısı üst seviyede. senaryo filmin ilk yarısında yine mi bamya dedirtse de özellikle flatiron building kısmında geçen lirik anlatım akılda kalan yegane kısım. sırf oturup vakit değerlendirmek isteyenler baksın ama sinema filmi demeye bin şahit lazım.

sonuç: failed!
devamını gör...
keanuu reeves'in yüzü suyu hürmetine yine izlenecek film. ben bu adamı seviyorum aga film ne kadar rezalet olsa da izleyebiliyorum. bu filmde vasat ama reisi yeniden gördük.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar