julian assange

5 ekim'de yeni medya düzeni konferansı'na katılacak olan, wikileaks'in kurucusu ve başkanı.

"öğrenilen dersler, edinilen bilgiler birikebilir, yani bir kişinin önceden söylediği ile şimdi söylediği birikebilir ve karşılaştırma yapılabilir; bu açıdan bakıldığında internet harika bir şeydir. çünkü temelde, internette bilgi paylaşımı söz konusudur. internetin en büyük sorunu ise, dünyanın gördüğü en etkili casusluk makinesi olması. biz tüm iletişimimizi, aile ile ilgili olanları, iş dokümanlarımızı, özel yazışmalarımızı internete koyuyoruz. bunun sonucunda da, interneti dışarıdan kontrol edebilecek kadar güçlü bazı organizasyonlar, milyonlarca kişi ile ilgili emsalsiz bilgiye kolaylıkla ulaşabiliyorlar."

julian assange
devamını gör...
amerikanın görmesini istediği şeyleri gördüğünden bi haber gibi takılan acaip insan. bu durumun farkında mıdır değil midir bilmiyorum ama bir şekilde abd nin çıkarına çalışıyor olduğundan adım gibi eminim. onca bilgiyi amerikan hükümetinden izinsiz çalamaz, çalsa da dünyanın neresinde olursan ol yaşatmazlar adamı. ya iğrenç bir maşadır kendisi ya da kendisinin iğrenç bir maşa olduğunun farkında değildir kendisi.

not: coninin kulağına kurşun, bunları pentagondan çaldığım bilgilerden esinlenerek yazdım, bakın hala hayattayım. pentagon dingonun ahırı gibiya, ne giren belli ne çıkan.
devamını gör...
iddia ve dedikodu kıvamındaki bilgileri paylaştığı için batının özellikle ingiltere'nin ele geçirmek için her türlü devlet olanağını kullandığı ve sansürlediği gazeteci.
aynı olayı doğudaki bir devletin yaptığını düşünsenize. o ülkenin ne diktatörlüğü kalırdı ne de basın özgürlüğüne baskısı.
batıya nispet yaparcasına bir doğu ülkesi şu adama siyasi iltica hakkı tanısın, üstelik demokrasi savaşçısı, basın fedaisi gibi ödüller versin. roller tersine olsaydı eminim batı bu adama nobel bile verirdi.
devamını gör...
--- alıntı ---

wikileaks kurucusu julian assange’ın 7/24 polis gözetimi altında tutulması uygulamasına son verildi.

isveç'te cinsel taciz suçlamasıyla hakkında tutuklama kararı bulunan assange, isveç'e iade edilmesi halinde abd'ye gönderilmekten endişe ettiği için 19 haziran 2012'de ekvador'un londra büyükelçiliği'ne sığınmıştı ve o zamandan beri büyükelçilik binasında yaşıyordu.

sürekli olarak büyükelçilik binasında nöbet tutulmasının artık orantılı bir durum olmadığı söyleyen polis, “metropolitan polis servisi, londralıların ve tüm korumamız gerekenlerin güvenliğinin sağlanması ile (assange) vakasında adaletin sağlanması arasında bir denge sağlamak zorunda” dedi.

polisin assange’ı gözetlemek için 7/24 büyükelçilik önünde nöbet tutmasının 12 milyon pound tuttuğu tahmin ediliyor

--- alıntı ---

bbc
devamını gör...
internet aktivisti olan üst düzey kişiliktir.

deep web'in 5. katmanına girebilen tek adam olarak da bilinmektedir. bu sayede de kendisinin dünyanın kaderini değiştirebileceğini düşünenler de bir hayli fazladır.
devamını gör...
yüz yılımızın en delikanlı güzel abilerindendir. korkusuzca açıkladığı belgegelerle dünya'yı yerinden oynatmıştır.haddi zaatında halkların, devletlerinin işlediği günahları bildiği ''sırlar'' vardı belgelerde. bunların bilinmesiyle, halkların iktidarları yerle bir etmek umudunu elbette taşımıştır yakışıklı abimiz fakat çok fazla da hayal kırıklığı yaşadığını sanmıyorum sonrasında. nazarı itibarımda, halkların burnunun direğinin ne kadar sağlam ve soyulduklarından çok da umursamadıklarının utanmazlığının da delili olmuştur bu belgeler. özellikle abd halkının, devletlerinin umarsızca yüzler yüzler cinayet işlediğinin belgelerini görüp de kılını kıpırdatmaması bu yüz yıla çalınan kara bir leke olmuştur. bu pislik bizim yaşadığımız çağa özgü bir pisliktir. 60'lı, 70'li yıllarda bu kadar pislik ortaya saçılsa mutlaka devrim olmuştu. çağımız insanının kahir ekserisinin insanın onuru için dünyaya gelip yaşadığı hakkında kanaatleri yok. başkasının derdini dert edinmeden bi haberler.

assange'nin kaderi şimdi dünyanın en büyük ikinci mafya örgütünün elinde. keşke çok sevdiği halkların elinde diyebilseydik. lakin bruno'da yakılırken yalnızdı. halk onu belki de en çok da cesaretle hakikate işaret ettiği için hatta hiç de mecaz kullanmayarak söyleyebilirim ki, başlarına icat çıkardığı için lanetliyordu. fakat adı tarihe altın harflerle geçmiştir.

ölüm kararını bruno'ya bildiren yargıç, ondan şu cevabı almıştır:
"ölümümü bildirirken siz benden daha çok korkuyorsunuz"

"ne gördüğüm hakikati gizlemekten hoşlanırım, ne de bunu açıkça ifade etmekten korkarım. aydınlık ve karanlık arasındaki, bilim ve cehalet arasındaki savaşa her yerde katıldım. bundan dolayı her yerde zorlukla karşılaştım ve cehaletin babaları olan resmi akademisyenlerin yanı sıra kalın kafalı çoğunluğun öfkesinde hedef olarak yaşadım."

julian assange, çağdaşı olmaktan gurur duyduğum insandır.
devamını gör...
ingiltere içişleri bakanı tarafından abd'ye iadesine izin veren karar imzalanmış.
son kararı mahkeme verecekmiş.

wikileaks kurucusu, kendisine yöneltilen tüm suçlamalardan hüküm giymesi halinde 175 yıl hapis cezasına çarptırılabilir.

haber

sona doğru gidiyor galiba adam .
devamını gör...
ingiltere'den başka birşey beklemiyordum zaten, kanada ve ingiltere abd'nin politikalarının tersine hareket ed(e)mez. yine de bu, assange abimizinhakkının verilmediği gerçeğini örtmüyor. kimse açığa çıkarılan gizli belgelerin içeriğinden eskisi kadar bahsetmiyor. bu olay sadece assange'ın başına yeni birşey gelince gündeme geliyor. halbuki o belgelerde başta pentagon ve cia olmak üzere abd'nin bütün kirli çamaşırları ortaya dökülmüştü.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar