justb

sözlüğe giriş yapmamış iken bir tanımına denk gelip sayfalarca tanımını okudum bol benzetme yaparak akıcı bir yazımı var gayet hoş. nick altına bakalım dedim ayıp ya hu efendi efendi yazıyor diye dikkat çekmemiş sanırım. eminim kendisinin umrunda değildir de ben kafaya takıp geldim işte buraya.

velhasıl, tanımı ve şevki** bol olsun.
devamını gör...
sene 1500 ler .. irlandalılar patatese talim biz asil kan yorkların en shirelıları pastaydı kremaydı yok efendim çileği karpuz suyuna banıp ipliğe geçirip falan yiyoruz öyle zengin öyle asiliz öyle yani paçamızda pırlantalar zümrütler akıo henryler bugün hangi karımın kafasını kestirsem derdinde öyle bi bolluk işte..
bu özirişgillerin just irlandaya nur gibi inmiş şöyle adı geçti mi yanında koca bi tik var gibi öyle dünyalı o kadar diyim yedi ceddi anonimken hemde..
biz ana karanın asil kanlıları birgün yazlık şatoda uyanmışken böyle üstümüzde bir anonimlik ağzımızda bir kekrelik , ya diyoruz zenginizde patates de yemedik bu neyin nesi derken olayı çözdük bunlar hep komşunun aç yatmasının bizim tokluğumuza etkisiymiş. *
devamını gör...
sene 1487 işte yine bizim just yoncasına kurban irlanda da patates ektirme sevdasında .yapma diyorum ,etme. ama asil kan bir yere kadar. söz yorkshire dan çıktı mı geriş dönüş yok biz adanalı yorkshirelilar lafı bi kere söyleriz beğenen alır beğenmeyen yürür gider. halbuki o patatesin yerine zeytin ağaçları ne yaraşırdı . soğuk sıkım yapar yapar küfelerde yazlık şatonun mahsenine gömerdik lakin ki ada havasından zaar rüzgarı fazla yedi .* kaç kere dedim ıslak saçlar oturma o yamaçlara diye ama *
bu irlanda'nın karadenizlisi zeytin den anlamıyor arkadaş. sen yine patatesini ek , ekme diyen mi var .patates salatası yaparız üzerine soğuk sıkım miss yanına bide lancestardan yayık ayranı . kraliçe nasıl böyle sağlıklı yüz milyon insan god save the kuğun diyor değil herhalde soğuk sıkım zeytinyağından..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.