k-pop

güney kore kökenli bir müzik türüdür.
k-pop müzik gençler arasında özellikle popülerdir. k-pop sadece müzik değil, aynı zamanda bir altkültür olarak da görmek mümkündür.

bazi günler günde 3-4 saat buna maruz kalıyorum.artık hissizleştim.ancak bir tanesi kulağıma nedense iyi geldi.
devamını gör...
j-pop ile birlikte en sevdiğim ve sürekli dinlediğim dünyada bir çılgınlık haline gelen müzik türüne verilen addır. ilk büyük çıkışını psg ve gangnam style ile yapmış olasa da üstteki entryde yer alan bigbang ile dünya geneline yayılmıştır. genelde gruplar ön plandadır bizdeki gibi değildir hiçbir şey çocuk yaşta ailelerinin izniyle kampa alınır orada birlikte yaşar ve yıllar süren eğitim alır üyeler en az iki dil öğrenirler (ingilizce, japonca, çince) her gün şan dersleri aynı zamanda dans ve diğer eğitimlerini bir paket olarak tamamlar ve seçmelere katılırlar bu kadar uzun ve yoğun birlikteliklerden sonra kardeş gibi olan üyeler ilk çıkışlarını yapmaya hak kazanırlar yani gerçekten çok zor bir süreç işin en fenası da netizenlerle uğraşmaktır hava alanında birine gülümsemediğiniz için sizin ölmenizi dileyebilecek kadar ağır eleştiriler alırsınız bu yüzden kdrama ve kpop dünyasında intihar yaygındır ve öyle manyak bir ülke ki intihar eden bir yıldız eğer yaşarsa bu intihara inanmayıp show yapmakla eğer yıldız ölürse de bu psikolojik yetersizlikle neden bunu yıldız yaptınız diye yapımcı şirkete kan kustururlar bu kadar saygı takıntılı ve acımasız dinleyiciler karşısında sürekli gülümseyen sürekli çabalayan gruplar belki de bu yüzden pek çok ülkenin müzik sektöründen daha iyi müzikler üretirler ve tüm dünyada fanlara sahip olurlar.
devamını gör...
grupların bir çoğu çok baskıcı anlaşmalara imza atmak zorunda bırakılıyor küçük yaşlardan itibaren beraber yaşamaya tüm organizasyonlara beraber katılmaya zorlanıyor yaşları ilerleyince de yüklü miktarda paralarla "serbest" bırakılıyor. modern ve gönüllü bir kölelik sistemi hakim(miş) bu piyasaya yani ben öyle duydum arkadaştan. arkadaş da başka bir arkadaşından duymuş.

ha bir de k-pop dinleyen erkeğin erkek arkadaşı vardır.
devamını gör...
kpop, rengarenk ve çekici olabilecek her şeyi içinde barındıran bir kore müzik endüstrisinin büyük bir yüzdesini oluşturan alan. hem kadınların hem erkeklerin ilgiyle takip ettiği ve sanatçılarına idol denilen gruplar veya single sanatçılarla yürütülen bir iş. bu cıvıl cıvıl ve içine girdiğinizde kendine hayran bırakarak sizi kendine hapseden inanılmaz bir rekabete sahip büyük paraların döndüğü dünyanın arkaplanında ise tarikatlardan fuhuş çetelerine kadar hemen her pisliği bulabilirsiniz.

ancak bunlar arkaplanda ve hayranlara yansıtılmayan meselelerdir ve ilginçtir ki bu sektörde hayatta kalmak için gerçekten çok net ve fazla kurala uyum sağlamalısınız. mesela birkaç fotoğrafta gülümsemezseniz sektörde bir anda sevilmeyen ünlü ilan edilebilirsiniz. hakkınızda birine bağırdığınız, dışladığınız hakkında dedikodu çıkarsa; inkar etseniz ya da kanıtlasanız bile sektörden atılabilirsiniz. kadınlarda 45, en fazla 50 kilo olmanız lazım ki nefret almayasınız. ah, teniniz esmerse de hunharca nefret alıyorsunız ve bombalanma tehditlerinden kaçamıyorsunuz. böyle de manyak bir sektör bu...

ama her şeye rağmen gerçekten güzel şarkılar çıkmaktadır. mesela ben son günlerde şu şarkıdan başka bir şey dinleyemiyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar