kabe'de intihar etmek

#haber  #din 

fransız bir müslüman yapmış. 26 yaşında olan kişi doğum gününde teravih namazı sonrası kendini üçüncü kattan aşağı attı. intihar nedeni ise açıklanmadı.

haber
devamını gör...
insan ne diyeceğini bilmiyor. kabe de intihar etmek büyük bir günah. haram işlemek başka haremde haram işlemek daha başka.
devamını gör...
normal bir yerde intihar etmekten 100 bin kat daha günahtır.
orada yapılan ibadetlerin sevabı normal yerde yapılan ibadetten 100 bin kat daha fazla olduğu gibi; işlenen günahlar da 100 bin kat değerindedir. bu yüzden bir çok sahabi efendimiz sırf günah işleriz de 100 bin kat yazılır diye evlerini harem sınırları dışına taşımışlardır.
harem sınırına sadece ibadet için girmişlerdir.
devamını gör...
en azından tavaf edecem diye milleti ezerek öldürmemiş lan. kabe muhtemelen en fazla insanın öldüğü yerlerden biri. neyseki bu eleman başkalarının değil kendi hayatını sonlandırmış.

edit: hayalientry uyardı. videoyu izledim, bu da denyonun tekiymiş. az daha başkalarını da öldürüyormuş.
devamını gör...
intihar değil bildiğin öldürmeye teşebbüs olan eylem. bonzai mi içti flakka mı bilinmez. aşağıdaki kalabalık farketmese birilerini öldürebilirdi.

devamını gör...
tek gitmek istememiş olacak ki, kalabalığın üzerine atlamıştır.
devamını gör...
intihar sonucu hayatını kaybeden bir ablam olduğu için o arkadaşın da ruh hâlini anlamaya çalışıyorum. acaba nasıl bir ruh hâliyle böyle bir girişimde bulundu. Allah taksiratını af eylesin. yapmaması gereken yeri tercih etmiş. tabii buradan söylemek kolay da... neyse...
devamını gör...
onur ünlü filmi gibi bir eylemdir. ama düşünmek bile yorar nedenini, gösterişli bir intihar olduğu kesin.
devamını gör...
ne güzel değil mi insanın oturduğu yerden intihar eden bir garibe denyo dingil hnzo demesi.. eğlencelidir de.. tıpkı film izler gibi izlenir canlı canlı intihar show..

intihar eden insanın o an sağlıklı düşünemediği, çok acı çektiği, yaşamdan vazgeçece kadar zor durumda olduğu hiç aklımıza gelmez..

şöyle bir bakar, günah la, vay denyo, der, hatta cezasını bile sayısal olarak keseriz.. 10 kat 100 kat 1000 kat..
yoldaki karıncaya, susuz kslmış kediye, trafikte korna çalan magandaya duyar kasar, inyihar edeni cehenneme sokarız..


la 100 kilo et verseniz yemem elinizden.. Allah asıl sizi affetsin..

edit: aklı başında yazar dediklerim hep cahilmiş ya ona yandım.. bi de mod var küsüratsız hesap tutmuş.. ben giderim durmam burda.. yazıklar olsun..
devamını gör...
sadece son uc tanimda neden intihar etmis olabilecegi uzerine yorum girilmis.
siz nasil bi muslumansiniz?
derdini hic bir musluman dinlemedigi icin intihar eden kisi.
kabeye kadar geldigine gore o da musluman.
Allah sizin gibilerin eline dusurmesin.
devamını gör...
Allah hiç kimseyi o raddeye getirmesin.aklın mantığın bittiği yer, son yer bu sanırım.kabe’de intihar etmekte tüy dikmiş olaya.ölüm üzerinden espri yapılmasını doğru bulmuyorum.bu konuda yetkili merci değilim biliyorum ama Allah affetsin.
devamını gör...
bize böyle havadan atlayarak ölmenin korkunçluğunu gösteren adam. valla ne yalan söyleyeyim: son dönemde bende öyle bir noktaya geldim ki, böyle intihar eylemini biraz çıkış bileti olarak görmeye başlamıştım. ama videodaki düşüşü görünce tırstım biraz. biri hap dedi oradan hap, bence en iyisi o.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar