amacını anlamadığım insan.yaş komplekside olabilir.insanı fıtık eder. birde ısrarcıdır ki sormayın gitsin.sorduğunuza soracağınıza bin pişman eder yani.hasılı bu tiplerle karşılaşanlara Allah sabır versin
devamını gör...
tevafuğa bak. bugün ovada babamın amcaoğluyla ot toplarken bana yaşımı sorduydu ben de aynı cevapla karşılık verdiydim. bura tamam . garip olan amcaoğlunun kaç gösteriyorum sorusuna hala bebek gibisin şeklinde cevap vermesiydi. aslan gibisin de olurdu da bebek gibisin ne büyükamcamın oğlu.

tanım: hani belki gerçek yaşımdan daha az söyler de ben de günlük ego kotamı doldururum diye bir çabalamadır.
devamını gör...
belki bir iltifat gelir diye uman insandır.

hani belki yaşından ufak söylerler de yani..
eğer buna kaldıysan ohoo ölmüşsün sen ablacım/abicim.
devamını gör...
yaşıyla fiziki görünüşünün birbirine uymadığını hissettirmeye çalışan insandır.

- çökmüşlüğümüz yaştan değil sırtımızdaki yüktendir.
devamını gör...
yaşından küçük göründüğünü duyunca mutlu olan insandır.
he bu soruyu sorarken, olduğu yaş, hatta daha büyüğü söylendiğinde derinden bir keder sarıp 2 yaş daha çökkün görünme tehlikesini de göz önünde bulundurmalıdır.
devamını gör...
yaşını söylemek istemiyor belli ki, bu yüzden soruya soruyla cevap verip zaman kazanmaya çalışıyor. belki soran unutur soruyu filan da konu dağılır diye bekliyordur.
devamını gör...
göründüğünün 2 katı söylenerek şoka uğratılması gereken insandır.
adam gibi bişey soruyoz 20 de 30 de bişey söyle işte ne uğraştırıyon bulmaca çözdürür gibi.
devamını gör...
benim arkadaş çevremde en büyük insan yirmilerinde ama ben 39 undayım . bu nedenle bana ister istemez yaşım soruluyor. ben bazen bu şekilde cevap veriyorum çünkü her zaman 39 yaşındayım demek istemiyorum.
devamını gör...
bir siyasetçimizin veciz sözü ile karşısındakine birkaç toplama çıkartma ve sadeleştirme işlemi yaptırıp cevap verse daha karizmatik olabilecek insandır .

(bkz: 40 yapar)
devamını gör...
yaşının küçük gösterdiği düşüncesiyle mutlu olan insandır. genelde ben olurum bu insan. insanlar yaşımı sorunca, eğer beni olduğumdan daha küçük gördüyse mutlaka sorarım. merak ederim çünkü. genelde 4-5 yaş daha küçük yanıtlar alırım. ne bileyim mutlu oluyorum. bazıları "amca" deyince çok tuhafıma gidiyor. moralim bozuluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar