ulan hadi ergen için mantık aramanın manası yok, yeterki gırgır şamata olsun. bi tane de öğretmen, yönetici aga bu nedir demez mi yav.

tanım : kadıköy anadolu lisesinde uygulanan aptalca bir gelenek.

devamını gör...
martıya atar gibi, gemisine katar gibi...
ben ilk yapıldığı günü anlarım da ertesi sene ikinci defaya nasıl müsaade edildi onu merak ediyorum.

dip not: nimetle şaka olmaz!
devamını gör...
18 yaşındaki aptalların, 14 yaşındaki ilerinin muhtemelen aptal adaylarına yaptıkları şebeklik.
işte 18 yaşında martı oluyorlarmış da yeni öğrenciler de kendilerini martı olarak hissetsin de falan filan açıklama yapıyorlar bir de.
e o zaman aydınlatma direklerinin tepesine konup oradan insanların üzerlerine dışkılarını da bıraksınlar madem.
martı olmanın izleri en iyi böyle taşınır. pardon bırakılır.
devamını gör...
kadıköy-karaköy şehir hatları vapurundasınız da martılara mı atıyorsunuz o simitleri ergenuslar?

o öğretmenleriniz bu beyinlerle sizleri nasıl üst kademeye geçirmişte elinize simit almanıza müsade etmiş?
devamını gör...
aptalca, ahmakca ve tam bir geri zekalica hareket. ailelerin alkışlaması isin boyutunun daha vahim olduğunun göstergesi. bu mallar da büyüyecek ülkeye hizmet edecek öyle mi?
devamını gör...
şu görüntüler bir ihl de in gelseydi ya da muhafazakar kesimin çok olduğu veyahut da ak partinin oy oranının yüksek olduğu yerlerden gelseydi, ne olurdu? yemediğimiz linç kalmazdı. makarna kafa olurduk. nimete saygısı olmayanın insana da saygısı yoktur.
devamını gör...
herhangi bir insana, canlıya, doğaya zarar vermeyen bir gelenek. evet canım benim kriterim bu. kendi ailelerinde, etraflarında, okullarında, futbol arkadaşları arasında abuk subuk hiçbir gelenek yokmuş gibi yerden yere vurmuşlar. sabah akşam nefret. o simitleri sokak hayvanları yiyecek işte. geride bir şey kalmayacak. doğada dönüşmeyen plastikleri, konfetileri havaya fırlatsalar sesiniz soluğunuz çıkmaz. buraya gelip konuyla zerre kadar alakası olmamasına rağmen "ama ihl liler yapsaydı" diye başlayan, düşünce zemininden uzak laflar etmezdiniz. konu oraya gelecek ki rahatça nefret söylemleri kullanabilin. çünkü başka bir şey yok hayatta, düşünce yok, saygı yok. konu yeter ki oraya gelsin.

şimdi sıkı durun: hem imam-hatip lisesini hem de kadıköy anadolu lisesini yaşamış bir insan olarak anlatıyorum: (sırf siz ihl kıyaslamasını yaptınız diye anlatıyorum, bundan önce hiç bahsetmedim) ihl de iken insanın onurunu aşağılayan, beyaz pardesülü kızları çöp konteynırına sokma geleneği çok daha iğrençti. bazı! öğretmenlere yapılan her ders yapılan sözlü ve sıralara vurmalı şiddet geleneği çok daha kötüydü. hocalarının elinde sopayla gezip kapılara vurarak öğrenci eğitme geleneği çok daha berbattı.
devamını gör...
kadıköy anadolu lisesi'nde 9. sınıfa başlayan öğrencilerin üzerlerine üst sınıftakilerin simit atma geleneğidir.
nimete dahi saygısı olmayan neslin nasıl yetiştiğine iyi bir örnektir.
meb inceleme başlatmış.
rezaletin videosu
devamını gör...
yeni gelen öğrencilere bence tebeşir atılsa iyi olabilirdi.
nitekim, uslu durmazlarsa öğretmenleri bol bol tebeşir atar uyarısı gibi. gerçi tebeşirle öğretim yapan okul kaldı mı ? hepsi asetatlı kalem ve emaye tahtalara geçmedi mi ?
bu konuda yeterli bilgim yoktur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar