kadın aklıyla hareket etmek

ben mesela her işi eşimle tartışarak yaparım. ha son tahlilde benim kararım geçerlidir ama genelde görmediğim bir noktayı gösterir. ama her evdeki düzen farklıdır tabi ki.

bir de daha evlenmemiş, doğru dürüst bir ilişki yaşamamış tipler gelip şu konularda konuşmasınlar. çünkü çok komik duruma düşüyorlar. ama yok trollük denemesiyse çok basit kendini geliştirmesi gerekiyor.
devamını gör...
yeter ki akılla hareket edilsin, rasyonel olunusun sonuçlar iyi olur. izlanda'da milenyum başından itibaren ekonomik parametreler ülkede krize neden oldu. ülkede batmayan bir tane banka vardı. batmayan bu bankanın özelliği de üst yönetim kurulu üyelerinin çoğunluğunun kadın olmasıydı. sonuç olarak kadın aklıyla hareket etmek iyidir. tehlikeli olan erkek aklıyla hareket etmek. çünkü testesteron fazla olunca risk alma eğilimi artıyor.
devamını gör...
istişare diye birşey var, çok güzel. öyle ki bazen erkek aklı yetmez, kadın aklına ihtiyaç duyulur, bazen bu ikisinin aklı da yetmez çocuk aklına ihtiyaç duyulur.
devamını gör...
(bkz: vurmaya devam edin adam hala yaşıyor)

mesele erkek ya da kadın olmak değil, insan olmak olduğu için yapılmasında hiçbir sakınca olmayan durumdur. bak böyle söyleyince bile kötü oldum. tartışılacak şey mi bu? aklına, fikrine, vicdanına güvenilen kişilere, her konuda danışılır. kime danışılıp danışılmayacağı konusunda görüş beyan eden kişilerin fikirlerini de bunu göz önünde bulundurarak değerlendiriniz lütfen. *
devamını gör...
sırf kadın aklıyla hareket edilirse kahveye, meyhaneye gidilmez; lakin kadın dış işlerinde zayıf görünüyor. iç işlerinde de erkek zayıf görünüyor.

ortak aklı ortaya koy.

dış işleri erkek ağırlıklı olsun, iç işleri kadın ağırlı olsun.
devamını gör...
insanı yerine göre vezir de edebilecek, rezil de edebilecek eylemdir.

alettin ve zehirli lambası güzel yazmış. kadın dışişlerinde gerçekten zayıf oluyor. onlara kalsa bırakın arkadaşlarınızla bir şeyler yapmayı, kahveye gitmeyeceksiniz, halı sahada maç bile yapmayacaksınız. bilgisayar oyunu oynamak mı, o da ne? sileceksin hayatından!

evet, erkek dediğin kadınının lafını dinlemeli. fakat dinlenecek durum vardır, dinlenmeyecek de...
devamını gör...
fiiliyata ilkin balkonu mutfağa katma şeklinde dökülecek davranışsal tercihtir.

beyefendilerin bazılarında kadınların dediğinin tam aksini yapmayı salık veren bir gen var sanırım. işte başlıktaki şekilde davranan erkekler bahsettiğim taifenin gözünde mutasyona uğramış kişiler olarak görülür.
devamını gör...
kur'an ı kerim de şura suresi42 38.ayette "onlar, rablerinin davetini kabul ederler ve namazı dosdoğru kılarlar. onların işleri de kendi aralarında bir istişare iledir. kendilerine verdiğimiz rızıktan onlar Allah yolunda harcarlar." diyerek aklın cinsiyeti olmadığını ve işlerin ancak müslümanım diyenlerin aralarında istişare etmesi gerektiğini hatırlatır..

yani geleneksel anlamda 'kadın aklı' diyerek küçümseyen halk ve örftür. oysa islamiyet böyle bir kavramı ancak baş tacı yapar.
yahu neden yaşam kılavuzunuzu işinize geldiğine uyup, işinize gelmeyeni görmezlikten geliyorsunuz anlamıyorum ben.

elbette 'kadın aklı' senin aklından daha iyi olabilir ama sırf 'kadın aklı' diye o fikirle didikleş emi!
devamını gör...
kadın sizden daha akıllıysa yapılması gerekendir. kadın doktora gidince yok ben o ilacı almam demiyorsanız, kadın öğretmene çocuğunuzu emanet ediyorsanız; eşiniz, anneniz hatta kızınız size bir öğüt verdiğinde de dinleyin haklıysa uygulayın, erkekliğinizden bir şey kaybetmezsiniz.
devamını gör...
yaratılışımızdan üstümüze sinmis bazı düşüncelere farklı anahtar deliklerinden bakmayı sağlar. yerine göre muazzam sonuçlar verirken yerine göre de hüsranla sonuçlanabilir. ne demiş bir işte tıkanan şahıslar "akıl akıldan üstündür"
devamını gör...
maço beylerin bir türlü kabullenmediği harekettir.
insanlar normalde evlenecekleri zaman kendilerine eş seçerler ve bu eşleri ile sohbet ederler, konuşurlar zaman zaman içinden çıkılmaz durumlarda ise fikir alırlar ama bizim ülkemizde evde ses olsun, ev işlerine baksın gibi seyler için evlenildiğinden bu kadın aklıyla hareket pek gündeme gelmez.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar