dünyanın en saçma cümlesi.
geçen gün derste sınıftaki feministlerden biri söyledi. o cümleyi söyledikten biraz sonra, ''zayıflamışsın galiba gökçe, böyle çok iyisin'' dedim, gülümseyerek ''teşekkür ederim'' dedi.

hani senin bedenin üzerinden konuşamazdım teres?

devamını gör...
kadının giysisi, giysinin şekli, giysinin rengi, kadının konuşma tarzı, kadınların çok konuşması, kadınların vücut ölçüleri ,kadınların taktığı güneş gözlüklerinin boyutları, kadınların kollarındaki tüyler, kadının bıyıkları, tüyleri olan kadınlara epilasyon ve depilasyon tavsiyeleri, kadınların başörtüsü, başörtüsünün şekli, kadınların taktığı takılar, kadınların hangi durumlarda ağzının burnunu kırılabileceği, kadınların makyajı, kadınların camide dahi susmayı beceremeyecek kadar akıl yoksunu oluşları, başörtülü kızların okumak için utanmazca başlarını açışları, vicdanlarında üç kuruşluk sızlamanın olup olmadığı vb. bilumum konu bizzat erkekler tarafından tartışılırken haliyle anlamsız olan cümledir.
biz kimiz ki kendi bedenimiz üzerinde söz hakkımız olsun, tasarruf hakkımız olsun. haddimizi bilelim hanımlar.
malum, ben bilmem beyim bilir
devamını gör...
bu işin kadını erkeği yoktur ve kimsenin bedeni bir diğerinin at koşturma alanı değildir: işte bu yüzden nefret suçları yasası bir an önce çıkmalıdır.
devamını gör...
meşru bir ilişki içinde tarafların ortak tasarrufu sonucu ortaya çıkan bir sonucun kadının tek taraflı iradesi ile kalıcı şekilde sonlandırılması, işlemin en başındaki eşitler arası iradeye aykırı bir durumdur. eğer ilişki meşru bir zeminde değilse olası olumsuz sonuçların işlemin başındaki iradeye bakılmaksızın ortadan kaldırılması için tasarrufta bulunma iradesi kadının tekelindedir.

(bkz: işte bunlar hep resmi nikah)
devamını gör...
keşke dediğim başlık... yok böyle bir lüks bu coğrafyada...lüks diyorum çünkü ütopik... maalesef ki kadının bedeni üzerindeki tasarruf hakkı önce babanın, eşin, ağabeyin, konu komşunun, mahallenin, memleketin... bunu elde etme mücadelesi veren kadınlar genellikle fazlasıyla örselenir, dövülür, itilir kakılır, sevilmez en önemlisi değil destek olmak kınanır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar