kadın erkek arkadaşlığı

normal olan durum. bir bayan bir erkekle arkadaşŸlık yapabilir bu sevgili anlamında olmayabilir de. dertlerini anlatabilir karşŸındakine ,varsa arkadaşŸının dertleri sonuna kadar dinleyebilir. bazen bayan arkadaşŸlarından daha iyi dert dinleyicisi olurlar.
* *
devamını gör...
biraz tek yönlü bir entry olacak şimdiden belirtmek istiyorum.

bu tip ilişkilerde hep bayan kısmının arkadaş gibi gördüğünü düşünürüm. bir erkeğin gerçekten hiç bir art niyet olmadan bir bayanla sürekli vakit geçirmesi bana mantıklı gelmiyor. tabii bayanlar arasından da farklı tipler çıkabilir, ama dediğim gibi bu benim görüşüm.

tanım: yaş farkı fazla olmadığı sürece olamayacak hede. tekrar söylüyorum, benim fikirlerim...
devamını gör...
müslüman birey zaten başına buyruk yaşamadığından -bütün hayat algısı inancı/vahiy ile paralel olduğundan- dolayı, tekrar tekrar sınırlardan seviyelerden bahsetmenin lüzumsuz olduğu arkadaşlıktır.
devamını gör...
islama göre uygun olmayandır.

bunun dışında kendi fikrim; oldukça mükemmel bir arkadaşlık örneğidir. sbenim kız kardeşimin erkek arkadaşları var, benim kız arkadaşlarım var. bundan daha doğal ne olabilir?
devamını gör...
bir söz vardır hemen herkes bilir: "ateşle barut yan yana durmaz". yani kadın ve erkek arkadaş olamaz. çevremizdeki insanlar, onların düşünce yapısı, bizlere hep olamayacağını gösteriyor. hatta çoğu zaman özellikle kadınlar arasında söylenen "erkeklerden arkadaş olmaz" sözleri bizlerin aklında birer "acaba" sorusunun olmasına yol açmıştır. aslında biraz da eskiye bakmak gerek. eskiden kadınlar ve erkeklerin ortak bir ortamları bulunmamaktaydı. erkek sokakta kadın ise evdeydi. fakat şimdi kadın ve erkek birçok ortamı ortak kullanmakta.

bir insana çok değer veriyorsun, onunla geçirdiğin zamanlarda sürekli eğleniyorsun. bu ona arkadaşlıktan öte hisler duymanı mı gerektirir? hayır. çoğu zaman iç içe yaşamak zorunda olan erkek ve kadının artık bu tür tabuları yıkması gerekmektedir.

zaten dikkat edilecek olursa belirli bir yaşa kadar aileler tarafından kız çocuk ve erkek çocuk hep ayrı tutulur. evlendikten sonra erkeğin karısına veya kadının kocasına karşı cinsten bir arkadaşı kabul ettirmesi de zordur. her kim kabul etse de içinde onu yiyip bitiren "acaba"lar peşini bırakmaz. ne kaldı o zaman? ergenlik sonrası ve evlilik öncesi denilen o kısa zaman parçası.

kadın-erkek farklılığının gittikçe azaldığı bir dünyada, kadın ve erkek arkadaşlığı doğal ve olması gereken bir durumdur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar