twitter'da yeliz sahte hesabıyla dolaşan ahmet hamdi çamlı söylemi.
buradan

--- alıntı ---

ak parti istanbul milletvekili ahmet hamdi çamlı, "kadın erkek eşit değildir, eşitlik koca bir tantanadır" açıklamasının tepki çekmesi üzerine yaptığı diğer açıklamada görüşlerini savundu. çamlı, "kadın ve erkeği eşitliğe zorlayanlar en büyük kötülüğü yapanlardır, tavuğa horozluk yaptıramazsın" dedi.

--- alıntı ---
devamını gör...
kadın erkek eşit değildirdir zaten denktir. hiç spor müsabakaları neden kadın erkek ayrı yapılıyor, beraber futbol oynayalım beraber güreşelim diyen kadın gördünüz mü? temelden gelen fizyolojik ve psikolojik net farklılıklar varken iki tarafa aynı muameleyi yapmak haksızlık olur. kurumsal firmalarda kadın erkek sayısı eşitlenmeye çalışılıyor, neden sadece kurumsal firmalardaki ofis işleri? inşaatlarda çalışan işçiler için de %50-50 uygulaması için uygulansın o zaman bu durum herkes eşitse. çoğu büyük satranç turnuvasının bile kadın erkek ayrı yapıldığı bir dünyadayız.
diğer taraftan bu ikisinin eşit olmadığı gerçeği birinin diğerinden üstün olduğu sonucuna ulaştırmaz bizi. mühim olan incircekirdegi'nin belirttiği gibi adaleti sağlamak.
devamını gör...
zaten eşit değiliz,erkeklerle bizim fıtratımız farklı.iki cins de birbirine karşı adaletli olmalı,yargıda adaletli davranmalı.fakat tavuk örneği biraz ilginç olmuş.
devamını gör...
tavuk neden horoz olmak istesin ki zaten? olsa olsa tavuk olduğu için dezavantajlı olmak istemiyordur. siz olayı yanlış anlamışsınız dostum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar