kadın erkek eşitliği

fizik, ruh, kalp ve aklımıza gelen her türlü kriterde mümkün olmayan bir durumdur.

feministler tarafından icra edilen en büyük ironidir. adalet ve eşŸitlik kavramlarını bilmeyen insanların sarf edebileceğŸi türden bir söylemdir.
devamını gör...
bayanların da bir gün, erkek tuvaletlerini kullanmaya başladıkları gün ortaya çıkacak olan dengesel durum. (hoş bazı bayan kardeşlerimiz kullanıyor da ne yapsın altına mı etsin.)
devamını gör...
x3+y2-z!+(x+y)1/2-y+c = x+yâ²x+yâ³â¬â½+[(yx+yâ²)-(x-y+ zâ½)â³]â²zxyâ²+xyâ³-zâ½ eşitliği gibi birşeydir. hatta daha zorudur.
devamını gör...
ders hocamızın ( kocaeli hukuk dekanı ) söylediğini referans alırsak kadın erkek eşitliği yokmuş o nedenle pozitif ayrımcılık yapılması gerekirmiş. iş hukuku vizesinde 20 sorunun 6' sı bu konuyla ilgiliydi. ( iş hukukuyla kadın- erkek eşitliği ne alaka diye düşünen cahillere hocamız kadın ve fena halde feminist.. alakası var yani pis cahiller..)
devamını gör...
her iki cinsin de kendilerine has özellikleri ile birbirlerini tamamlamaları yaradılışlarından gelmektedir. cinsiyet bazlı farklılıklar, bizi biz yapan değerlerdir. yok yere bu konularda yersiz bir yarışa girmek kadar anlamsız bir girişim olamaz.
devamını gör...
kadın ve erkek haklar anlamında eşit, fakat fiziksel anlamda eşit değildir. eşitlik kavramı da zaten haklarla ilgili bir kavramdır. o nedenle kadın ve erkeğin eşit olduğunu söyleyebiliriz.
devamını gör...
bir erkekle kadının dünyevi anlamda hiçbir eşitlği söz konusu değildir.
erkeğin ve kadının kendilerine has ayrıcalıkları özellikleri ve güzellikleri vardır.
genel olarak bir eşitlik söz konusu olamaz..konu başlıklarına göre ayrıdıktan sonra kendi içlerinde öne çıkan veya geri planda kalan olur
devamını gör...
Allah'ın erkeğe ve kadına yüklediği hak ve sorumluluklar ancak onların baş edebileceği kadardır. merhamet ve adalet sahibi kimseye hakettiğinden ya da kaldırabileceğinden fazlasını ya da azını vermediğine göre Allah katında bir eşitlik olduğu şüphesizdir. ancak insanlar bu adaleti hep yanlış yorumlar ve eşitsizlik var derler.
devamını gör...
kadınla erkek bir çift ayakkabı gibidir; sağ ayakkabıyı sol ayağa, sol ayakabıyı sağ ayağa giyersen yürüyemez, tökezleyip düşersin.

onun için eşitliği doğru anlamak lazım.

kesinlikle eşit haklara sahipler. aynı değil.devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar