kendinden beklenen davranışı sergileyen erkektir. sonuçta işine gelmiyor yani niçin kabullensin? ama tabii mantıklı düşünüp onuruyla hareket edecek olursa kadınla erkeğin eşit olması gerektiğini anlayacaktır. bol şans. (u: )
devamını gör...
benim mesela.

bence kadınlar daha üstündür erkekten. erkek kim köpek oğlummm...........
devamını gör...
kadın ve erkeğin ontolojik eşitliğini, takvada değerlendirilecekleri eşit konumu dünyevi fiziksel üstünlüğü öne sürerek reddeder.

vahyin kadını ikinci planda tuttuğunu zanneder. erkeğe verilen sorumluluğun erkeğin üstünlüğüyle ilgili olduğunu düşünür. erkek üstün olmasa Allah neden ona sorumluluk versindir ona göre. *
devamını gör...
gözümde maça 1-0 önde başlayan erkektir. kadın-erkek eşitliği diye bir saçmalık yoktur. bizim islamcı kesimin zamane liboşları dönem dönem dillendirse de bunu böyle birşey söz konusu dahi değildir. kadınla erkek eşit mi olurmuş arkadaş. olsa olsa kadının pozitif ayrımcılığı olur. kafanızı kullanın kızıııııım.
devamını gör...
bekardır. hatta düzelteyim sümme haşa eşit ne demek densiz! kadın milletin efendisidir. hep haklıdır hep üstündür hep doğrudur hep en süper odur. erkek hep kötüdür, haksızdır, yalancıdır, sen zaten sevmiyorsun kidir, başkasının kocası xyz sen niye qwertsin kidir. saçımı öyle mi bağlayayım, şöyle mi bağlayayım hiç söylemiyorsun demek ki umurunda değilimdir. başka zaman saçın şöyle daha güzel deyince hemen bozup başka şekilde bağlayıp vaay demek sen beni her halimle sevmiyorsundur.

kadın erkek ersin diye yaratılmıştır. bunu sakın unutmayın.
devamını gör...
bunun bi de kadın versiyonu vardır. teoride sorsan kadın erkek eşit der ama yaşantısında o ezikliği bir türlü üstünden atamaz.
bir sıra gördü mü aradan kaynar çünkü erkeklerin ona yer vermesi gerektiğini düşünür, bir tartışmada "sen bir kadınla ne biçim konuşuyorsun" der çünkü öyle alışmıştır, öyle işine gelir.
kadın erkek eşit değildir, bu birinin daha üstün olduğu anlamına gelmiyor ama inananlar için herkesin görevi dinde net bir şekilde mevcut ve bu görevlerin farklılığı da aşikar.
devamını gör...
üstüne bir de kadınları itikatları bozuk olmakla suçlayan erkektir.
devamını gör...
kadın erkek eşittir ama ütü, temizlik, çocuğa bakmak kadının görevidir. ayrıca kadının kocasına karşı itaatkar olması gerekir. ben bir erkek olarak bu şartlarda eşitliği kabul ediyorum. bırakın dostlar ataerkilliği, eşitliğe gelin.
devamını gör...
kesinlikle eşitiz. eşim damacanayı taşır, ben de ikinci bebeği doğurdum. çok mutluyuz.
devamını gör...
çünkü ona göre eşitlik kendi alanını daraltmaktır. erkek yapısı gereği kadına oranla daha fazla yer kaplar. yürürken otururken el kol hareketlerinden dahi bunu anlarsınız ki bu en basit örnek. şöyle bir toparlan dediğinde ters ters bakar halbuki olması gereken bu.
devamını gör...
"kadın çiçektir, erkek babandır"

yok öyle değildi. yani baban erkekti de, ya neyse. ağız tadıyla feminazilik yapamadık.
devamını gör...
hiç o yarışlara girmemek gerek.bazen kadın bazen erkek.eğrisi doğrusuna denk gelirse taďindan yenmez.
devamını gör...
kadın erkeğin otobüste yolculara ayrılmış koltuklarda oturma hakları eşittir. hastanede muayene bekleme şartları eşittir. aynı işte eşit ücret alma hakları eşittir vesaire... ama bu her alanda mümkün değildir. bir kere batan bir gemiden öncelikle kurtarılması gerekenlerdendir.*
devamını gör...
yavaş yavaş alışacak erkektir. trafikte sıkıştırmamaya, güçsüz görüp ezmemeye, beceriksiz diye yaftalamamaya, aynı iş yerinde çalışmaya, aynı havayı solumaya alışacaktır.
güzel günler göreceğiz, güneşli günler!
devamını gör...
kesinlikle haksız olan erkektir. erkeklerin böyle şeyler düşünmesini düşünemiyorum.. hatta şu an çayımı aldım formülünü yazıyorum bak erkek kardeşim.

biz buna hanımcılık kazanır erkek kim ola ki kadın yanında formülü diyoruz.

m.v + m'.v = p.t

burada;

m : çok bilen erkek oranını,
v : kadının düşünme hızını ve haklılığını, m': erkeğin olmayan naifliğini,
p : sen çok biliyorsun mahmut oranını,
t : sen zaten 11 sene önce de bana bunu demiştin rasyosunu temsil eder. yukarıdaki hanımcılık denklemini, maço erkekle kılıbık erkek arasında 5 dakika vardır (m) içinde gösterirsek,

m.v = p.t şeklinde yazabiliriz. yani kadın ve erkek eşittir erkek kardeşim ! aklına sok bunu..

devamını gör...
toplum yapısını yeterince irdelememiş, bu meselenin ne kadar derinlikli ve mevcut sosyolojik durum üzerinde ne derece yıkıcı etkilerinin olduğunu kavrayamamış efendisini kölesini berkittiğimin kişisidir. kadınlar, sizin her gece koşa koşa gelip, kıllı ve güçlü kollarınızla sarmalayıp tecavüz edeceğiniz varlıklar değildir. bunu kafanıza vura vura öğreteceğiz.
devamını gör...
4-5 yaşındaki yeğenine paşa diyen bir kız arkadaşım var. küçüklükten egosunu şişirirseniz olacağı budur. problem erkeklerden olduğu kadar kadınlardan da kaynaklanıyor.
devamını gör...
kadın başka bir canlıdır, erkek ise başka bir canlıdır. eşit değiller ve hiçbir zaman olmayacaklardır.
bu demek değildir biri diğerinden üstündür...
yok madem eşitsin, trafikte o seni sıkıştırıyorsa sen de onu sıkıştır. ya da otobüste sen de yayıl...
misal kadın hayatın her alanında dibine kadar cinsiyetini kullanır. bunu illa seksapellik anlamında algılamayın. kadın olması dolayısıyla sahip oldukları özeliklerin tümünü kast ediyorum. cinsiyetini kullanmayan her kadın, erkek için asker arkadaşıdır. aynı şekilde erkek de cinsiyeti dolayısıyla sahip olduğu özelikleri kullanır. bunu kullanmayan erkek ise kadınlar için kız arkadaştır, meriç'tir, ılıktır.

cinsiyeti dolayısıyla sahip olduğu özelikleri kullanarak karşı cins üzerinde hegemonya kurmaya çalışan kadın da, erkek de eşoğlueşektir. dişiliğini kullanarak erkeği manipüle eden kadın ile erkekliğini kullanarak kadını sıkıştıran erkek arasında ne fark var?
devamını gör...
bence haklı erkektir. aramızda bir eşitlik söz konusu değildir. buradan işine geldiğinde eşitlik, işine gelmediğinde ayrıcalık isteyen tüm kadınlara selam olsun.
devamını gör...
hangi yönden eşit? fiziksel olarak mı, zihinsel olarak mı, duygusal olarak mı, ne olarak? her yönden eşit olduğu düşünülüyorsa bunlar nasıl hem farklı hem de eşit varlık olabilir? yok eğer hukuk önündeki eşitlikten bahsediliyorsa ona zaten kimsenin bir diyeceği olmaz. ama aile içindeki eşitlikten bahsediliyorsa orada inancınız(ın kuvveti) devreye girer. nisa 34’te “erkekler kadınlar üzerine kavvamdırlar” buyruluyor zira.
devamını gör...
not: kadını bir faydalanma aracı olarak görüp sadece kendisine hizmet ettiren, ona şiddet uygulayan ayılara erkek denmeyeceğinden bu entry insan olan erkeklerden bahsetmektedir.

eşitlikten ne kast edildiğine göre değişir.

eğer bu bahsi geçen er kişi, erkek kadından psikolojik ya da duygusal anlamda güçlüdür, kadınlar erkelere eşit değildir diyorsa sonuna kadar haklıdır. (bkz: islamda şahitlik)

fiziksel güç bakımından da eşit değildir diyebilir ki yine sonuna kadar haklıdır. eşit değildir, eşit diyen gereksiz laga luga yapıyordur.

belki bu erkek sadece erkekle kadın eşittir ulan önermesiyle yola çıkıp kadını kaldıramayacağı yükler altına sokmak isteyenlere "bu yaptığınız eşitlik falan değildir, tersine zulümdür" diyordur. ceylana sen de aslansın demek onu aslan yapmaz, doğasına aykırıdır, ezilir yıpranır.

kadının erkekten üstün olabileceği durumlar yok mudur? bal gibi vardır. takvada, merhamette erkeği solda sıfır bırakabilir bir kadın mesela. sen şimdi gece bebeğinin ağlamasını duyup "gız sustur şunu" diyen adamı merhametli anneye eşit tutarak annenin hakkına girmiş olmayacak mısın? ya da beynamaz bi adamı saliha bi kıza eş tutabilir misin?

her şeyin bir kulvarı var abicim.. sapla samanı birbirine karıştırıp zıvanadan çıkmanın lüzumu yok

diyordur belki..
devamını gör...
insan olarak siyahın beyaza üstünlüğü olmadığı gibi erkeğin kadına, kadının da erkeğe üstünlüğü yoktur.
ancak sosyal açıdan kadının önünde olmayı değil de eşitliği kabul eden erkek kalitesizdir.
erkek önde oldukça, güçlü oldukça kadının ilgisi artar, eşitlik falan boş iş.
bu sadece kadın açısından geçerli değil. gücünüz nispetinde saygı görürsünüz.
ilk tanışmanın ardından çoğu insan mesleğimi duyduğunda otomatik olarak daha saygılı davranıyor, avukat bey oluyorum. adamın veya kadının resmen davranışı değişiyor.
yahut ailemin maddi durumunu görünce hemen kızını yamamaya kalkıyor. maşallah çok efendi, çok yakışıklı bilmem ne diyerek yalandan iltifata kalkıyor kızın anası.
bazen ortamlarda hakim savcı olan arkadaşlarımın itibarını gördükçe sınava mı girsem diyorum.
velhasıl kelam siz eşit oldukça karşı cinsin size saygısı azalacaktır. buna eşitlik diye ağlayan kadınlar da dahil. güç beraberinde saygıyı getiriyor.
devamını gör...
şimdi bu insan iyi mi kötü mü anlamadım.

mesela ben, bu eşitliği kabul etmiyorum. çünkü kadınların daha üstün olduklarını düşünüyorum. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar