kadın gözüyle hayata bakabilmek

bir erkek için imkansızdır.

* evin tertemiz olduğu bir durumda mikroskop takıp, "ev toz içinde" diyebilmektir.
* misafirlere 5 çeşit yemek ikram edeceğimizde, "nalan 6 çeşit yapmıştı" diyebilmektir.
* günde 5 kere sevdiğini söylesen de " neden 6 kere söylemedin" sorusunda afallamamaktır.
devamını gör...
kadın nasıl erkek gözüyle bakamazsa erkek de o gözle bakamaz. yoksa hayat çok sıkıcı olurdu. kadınlar ayrıntılara önem verirken erkekler bundan sıkılıyor, gözlemlediğim kadarıyla. kadınlar bir şeyi kolay kolay unutmazlar erkeklerin tersine. 20 yıl sonra bir kadın 'sen filan tarihinde filan filan demiştin' diye defalarca kocasının başının etini yiyebilir. erkekler bu konuda masumlar diyebilirim.
devamını gör...
çok gözlü olmayı gerektirir. kolay mı öyle.

misal bir mekana gidince, aynı anda hem çocuğa göz kulak olup, hemde karşı merdivenden inen güzel kız ne giymiş acaba diye bakarken, ayrıca eş/sevgili o güzel kıza bakıyor mu diye de çaktırmadan kontrol etmektir kadın gözüyle hayata bakmak.

misafir geldiğinde, arkadaşlarla sohbet ederken, yan koltuktaki misafirin çayının bittiğini de görebilmektir.

bir bakışta, karşıdakinin bir derdinin olduğunu görebilmektir kadın gözüyle hayata bakmak.
devamını gör...
mümkün değildir. yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkeklerin göremediği binlerce renk tonunu görebilme özelliğine sahiplermiş. bunu genele vurursak, kadınların gözünden bakma fikrinin ne kadar boş bir çaba olduğunu daha iyi anlamış oluruz.
devamını gör...
sanirim kadinlari anlamak icin yapiliyor. her erkegin sanirim en büyük hayali kadinlari anlamak. sanirim basaramayacagiz cunku anlasilmamak uzere yaratilmislar. oyle "formülü buldum cözdüm tamam "diye bir sey yok. en anladigini anladigin zaman yine tüm hesaplari alt üst edebilirler. o yüzdeb ne derler bilirsiniz " kadin anlasilmak icin degil sevilmek icin yaratilmistir"

ha sevince yine cozmus olmuyorsunuz, niye daha cok sevmiyorsun, niye o evi almadin, niye benim sozumu falan tarihte dinlemedin....

(bkz: error)
devamını gör...
pesimist çeşittir. veya aksi sedadır. biz erkeklerin hilafınadır. ama en çok pesimist bakıştır. en azından benim gözlemim bu yönde.
devamını gör...
bence ihtiyacımız olan biraz da bu bakış açısı. toplumsal cinnetin eşiğinde bir ülke olmaya doğru hızla ilerliyoruz.

resmî rakamlara göre 3.8 milyon suriyeli var. afganistan,ırak vs den gelenler ile kayıt dışı olanları eklersek sayı 5 milyona yaklaşır.

2 milyona yakın insan idlipte ve bunun bir kısmı daha gelebilir.

şiddet bir şeyi çözmez. yükselen ırkçılık bizi iç savaşa sürükler. devlet bu işi bir an evvel çözmeli.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar