daha bir saat önce açık bir mekanda oturmuş çay sigara yaparken iki yan masada oturmuş çeşitli boyutlarda ve yaşlarda bir grup hanım ablanın ansızın toplu olarak attıkları kahkahaya şahit oldum. ses hızını aşan toplu kahkaha sesi evvela masaları sarstı. bardağımdan dökülen çay, şekerlerimi ıslattı. ağaç dallarına konmuş serçe ve güvercinler panikle havalanıp ufka doğru kanat çırpmaya başladılar. yükselen kahkaha sesi göğe doğru yükselirken bulutları dağıttı ve ufak çaplı gök gürlemesi yaşattı. şaşırmıştık. masalarda oturan vatandaşlar, "o neydi gız" dercesine bakışlarını hanım ablaların üzerine yöneltti. öylesine umursamazdılar ki kahkahaya devam ediyorlardı. neyse ki çok geçmeden seslerinin şiddeti azaldı da bu afeti kazasız belasız atlattık.
devamını gör...
yüksek tiz ve düşük pes yüzdesine sahip ses dalgası topluluğudur.
zaten bu özelliğinden dolayı yakın mesafede doppler etkisi meydana getirir. eğer dedikodu malzemesi sağlamsa sakın ilişmeyin, merdaneyle erimiş balmumuna çevirirler vallahi.
devamını gör...
medeniyetsizlik göstergesi küçük detaylardan biri olabilir bu durum. bir, yolun ortasında öylece dikilen insan evlatları, iki, sesinin ayarına hakim olamayan ve ortamları kendi evi zanneden kadın/erkek tipleri... ki insan evinde bile öyle ulu orta höykürmez yukarıda da dendiği gibi, komşuları rahatsız ediyor muyum acaba diye bir düşünür... ağlamaktansa gülsün tabi ama mümkünse içine içine...
devamını gör...
kısır günlerini mekanlara taşıyan gün teyzelerinden gelen sestir. yapılan edepsiz şaka ya da eşe/eşin ailesine karşı yapılan bir iğnelemenin sebep olması muhtemeldir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar