* kadınların boyunlarında erkeklere nazaran daha fazla ve daha esnek kaslar mevcuttur. bu yüzden kadınlar sıklıkla boyun ağrısı, tutulma, yanma, ve boynu çevreleyen dokularda uyuşma sorunları yaşarlar.
* kadınların işitme duyuları erkeklerden çok daha fazla gelişmiştir. hatta kadınlar, uyurken bile konuşulanları duyabilme özelliklerine sahiptirler. bu yüzden kadınlarda uyku kalitesi daha düşük olmaktadır. bu da uyku bozuklukları, kronik yorgunluk, depresyon ve hafıza problemlerine yol açmaktadır.
* kadınların beyin zarı erkeklerinkinden daha kalındır. bu yüzden kadınlar yaptıkları işlere daha fazla konsantre olabilmekteler.
* kadın vücudu selülite daha yatkındır. selülitli insanların % 98'i kadındır. her 40 kadından sadece 1'inde bu tür bir yağ birikimi yoktur. ancak selülit sanıldığı kadar kötü bir şey değildir. tam aksine selülitlerin olduğu yağ dokuları vücutta kadınsı hormonların devamlılığını sağlar.
* kadınların alkol toleransı erkeklere göre düşüktür. erkeklerin vücudundaki dokularında erkeklerinkine nazaran daha az su bulunur. alınan sıvı miktarı dokulardaki sıvı miktarı ile oranlandığında alınan bir bardak alkol bile kadını sarhoş edebilir. bu yüzden kadınlar her zaman erkeklerden daha erken sarhoş olurlar.
* kadın dokularının az su tutması nedeniyle çok az terlemeleri kadınlar için bir avantaj olarak görülebilir. ancak bu yüzden de sıcağı tolere edemedikleri için çok sıcak havalarda halsiz düşerler.
* kadınların vücutlarındaki su düzeyi erkeklere nazaran az olduğu için kanlarındaki hemoglobin oranları da erkeklere oranla % 12 daha azdır.
* kadınlar insanlara daha güçlü ve daha derin bağlanır. bunun sebebi oksitosin isimli hormondur. bu hormona genel olarak sevip sarmalama hormonu da denir.
* kadınlar 20 yaşların sonuna kadar hem vücut olarak hem de beyinsel gelişimlerine devam ederler. bu gelişim erkeklerde 20 li yaşların başında tamamlanır. kadınlarda beyninde bulunan prefrontal korteks vücutla birlikte gelişmeye devam eder.
* kadın beyninin her iki tarafında iletişimi sağlayan sinir hücreleri erkeklerinkinden daha fazladır. bu yüzden kadınlar daha hızlı sosyal ilişkiler kurup, rutin işlere daha hızlı ayak uydururlar.
* kadınların bir göğüsleri mutlaka diğer göğsünden farklı büyüklüktedir.
* beyaz kadınlarda sarı saçlılık oranı, beyaz erkeklere nazaran daha fazladır. avrupa kökenli kadınların sarışın olma ihtimali erkeklere nazaran 2 kat daha fazladır.
devamını gör...
açıkta kalmamak için az bilinen faydalı bilgilerdir. dünyada en çok reklamı yapılıp en çok konuşulan şeyin az bilinen bir şeyi olması mümkün mü?
devamını gör...
insanlık tarihi boyunca birçok büyük değişim olmuştur hiç şüphesiz. benim en çok dikkatimi çeken sanayi devrimi sonrası kadınların keşfidir. nasıl yani diyecek olursanız daha fazla üretim için daha fazla işçi gerekiyordu. bir grubu sürekli gözden kaçırdıklarını fark ettiler. ve uyanmaları uzun sürmedi. onları bu sektörde tutunmalarını sağlayacak argümanlar ise ardı arkası kesilmeden piyasa sürüldü. örneğin; moda
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar