kadına yardım edince oluşan beklenti

en pis erkeksi güdü. elimizde olmadan gerçekleşiyor bu hep. default olarak gelmiş.

markette siz önden buyurun benimkiler fazla dediğim genç hanımın bile oracıkta "bir kahve içelim o halde" demesini bekliyorum.
biz erkekler çok hınzır varlıklarız. kanmayalım.
devamını gör...
evvela; "minnetle hizmet edenler çoktur, hizmet ettiğini minnet bilenler azdır" sözünü buraya iliştirelim ki, yardım kelimesinin ifâsında beklenti olmaması gerektiğini vurgulayalım. sonrasında ise bu durumun bir kadına yönelik olduğu detayını da "beklentinin ne boyutta" olduğuna dair öykü kurgulayalım. hikayenin sonu iç açıcı değil, yol ver gitsin derim...
devamını gör...
dizi ve filmlerle kendine bir hayal dünyası oluşturmuş kişinin muhtemel beyanı. ben aksine çok kişinin yardım ettikten sonra yanlış anlaşılabilir diye ''bacım, kardeşim, yenge, ablacım'' şeklinde de hitaplarla destekleyerek resmi ve hızlı bir şekilde aradaki diyalogu sonlandırmaya çalıştığını düşünüyor, görüyorum.
devamını gör...
yardım karşılığında teşekkür dahi beklememek gerek. hizmette bulunmuyorsunki karşılığı olsun. iyilik içten gelir, senden bir parçadır ve beklenti oluşturmaz.
devamını gör...
kadın yada erkek olsun denk gelirse otomatik olarak yaptığım şeydir yardım etmek,
aslında tek bir beklenti olur, o da gayet insanı olan "teşekkür ederim, sağolun," duruma göre bir tebessüm, duruma göre "günaydın", "iyi akşamlar" vs.

ancak, son yıllarda insanlar (özellikle kadınlar) vazgeçtim teşekkürden, kafasını kaldırıp yardım edenin yüzüne bile bakmıyor,
kapıyı (asansör, bina giriş kapısı vs.) açıyorsun yada açık tutuyorsun, geçip gidiyor, yüzüne bakmıyor, tebessüm, teşekkür hakgetire.
kaba saba olmayı kadına yakıştıramıyorum belki. en temel sosyal insan davranışını da beklemiyor değilim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar