kadının güzelleşme çabası

ezikliktir aslında. her kadının erkeğe muhtaç olmasının yarattığı bir eziklik. yani kökeninde evrimsel olarak mağarada yaşarken erkeğin getirdiği dinazor etine muhtaç bir kadının kendini beğendirme çabası . o zaman eti pişiriyordu kendini beğendirmek için , şimdi de kendi etini boyuyor . milyonlarca yıl geçmiş ama ep aynı .
devamını gör...
kadın, yüksek estetik anlayışından dolayı hem güzelleşmek hem de güzelleştirmek ister. aynı çabayı dokunduğu her şeye verir evine, çocuğun, eşini, işine... birçok erkek hayatına bir kadın girince, dışsal olarak, iyi yönlü değişir.

ayrıca bu bin yıllardır süregelen çabadır ve koşullar ne olursa olsun değişmez. ortada bir erkek olsa da yapar olmasa da yapar. kesinlikle bir eziklik değildir; eğer illa bir ezik varsa o da bunlara düşen erkektir.

yapılan arkeoloji kazılarında bin yıllar öncesinden tarak bulunuyor m.s 4. yy olmalıydı. heralde amacı eti taramak değildi ya da ot toplamak.
makyaja gelince o da bu zamana özgü değil. otlarla ne makyajlar ne kokular yapmışlar. şimdi sadece bunlara ulaşmak daha kolay ve yaygın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar