kadınlar ümmetin en büyük sorunudur

nureddin yıldız'ın, vakıf sohbetinde yaptığı konuşmada söylediği(imiş). haberde konuşmanın sosyal medyada yayınlandığı söyleniyor ama ben bulamadım. bir sürü resmi sosyal medya hesabı var. o yüzden nureddin yıldız'ın şahsına değil de, kadınları ümmetin en büyük sorunu olarak görenler için ortaya konuşayım; ümmetin en büyük sorunu, onca sorun varken ellerinin altında zayıf ve güçsüz olan kadınları en büyük sorun olarak görenlerdir. kadınları bir kenara bırakıp ümmetin gerçek sorunlarıyla meşgul olursak şu anki konumumuzdan daha ileride oluruz. evvela kendimizden başlayalım. kafamızın içindekilerden. çünkü mücadele oradan başlar.


--- alıntı ---

nurettin yıldız’ın vakfın sohbet toplantısında yaptığı konuşma, sosyal medya hesaplarından da yayınlandı. veda hutbesinin en uzun mesajlarından birisinin kadınlar hakkında olduğu söyleyen yıldız, kadınların o dönemde peygamber tarafından da “sorun” olarak görüldüğünü iddia etti. yıldız, “kadınlar ne yaparlarsa yapsınlar, namaz da kılsalar, oruç da tutsalar, ümmetin sorunu olmaya devam edecekler” dedi.

kadınların hak aramasının, “ümmetin ayağa kalkmasına engel” olduğunu ve bu şekilde “mücahit” yetiştiremeyeceğini söyleyen yıldız şu ifadeleri kullandı:

“erkekler kadınlara zulmetmekle itham edildikçe mücahit yetişmez. sabah namazına kalkmayan erkekler oldukça, Allah için doğurup Allah için yetiştireceğini bilmeyen kadınlar oldukça bu ümmet ayağa kalkmaz. bu kan davası kadar, şeytana tapınmak kadar önemli bir konudur.”

--- alıntı ---

http://www.mynet.com/haber/...
devamını gör...
şahitliklerinin muteber olması için iki kişi olmaları gereken bir kesime kalkar mecliste "kadın beyanı yeterlidir" yetkisi verirseniz sızlanmamanız gereken durum.

ama ümmetin en büyük sorunu kadınlar değil, islamiyeti kendi çıkarlarına göre eğip büken siyasi otoritelerdir.
devamını gör...
bir kadın dörde-beşe bölünüp biriyle sabahlara kadar ibadet etse, bir diğeriyle kocasının her türlü hizmetini görse, ötekisiyle fatihler yetiştirse, berikiyle ağzıyla kuş tutsa falan gene de bazı beyzadelerimiz için şer, fitne ve en büyük sorun olmaktan kurtulamayacak anlaşılan.

iyisi mi yakalım hepsini gitsin.
devamını gör...
kadın meselesinin ümmetin bir problemi olması kadınların varlık olarak problemli-sorunlu olması demek değildir. olayı idrak edemeyenler nureddin hocanın ifadelerinde kadın düşmanlığı bulurlar.
kadın meselesi ve etrafında dönen problemler müslüman toplumlarda her geçen gün artmakta ve bu başlıklara islami bir çözüm getirilememekte.
tabi kadına dair problemler, modernitenin islam dünyasına yansımaları ve etkileri ile doğrudan alakalı. dolayısı ile müslümanlar modernizmin getirdiği sorunlara karşı toptan çözümler üretemedikçe bu kadın bahsi de devam eder durur.
bir de işin tarih boyunca değişmeyen bir yönü var ki, o da şehvet meselesi. evet kadınlar erkekler için bir fitnedir(imtihan sebebi). bu da fıtridir, Allah insanı böyle yaratmıştır. burada suçlanan kadın değil. kurana göre evlatta fitne sebebi olabilir. ama sen bunu yine anlamayacaksın ve niye bize fitne diyorlar dye ağlayacaksın.
devamını gör...
eeee doğru...

rasüller rasulü, rasullerin imamı zatt-ı akdes büyük muallim efendimiz ki selat ve selam o'na olsun cebrail'den sonra hanımına koşmadı mı, o'na, o kutlu validemizin sinesine sığınmadı mı...

islamın ilk inananı anamız hatuce değil mi, islamın ilk şehidi annemiz sümeyye değil mi...

elindeki son 7 dinarı kocasına verip "bununla yiyecek bir şeyler al" demesine rağmen kocası yolda 7 dinar için kavga edenleri görünce onlara veren ve eve eli boş gelince hani yiyecek sorusuna ama ara yaptım ya fatıma cevabına şükreden ve açlığını unutan hazreti fatıma anamız değil mi...

erkeklerimizin takati kesilince emzikli yavrusunu bırakıp anasız yaşarda vatansız yaşamaz diyen analarımız yok mu bize yol gösteren...

kadınlar dünyanın en büyük sorunudur...

kadın bir eliyle beşiği bir eliyle dünyayı sallar...

nurettin hoca burada dünyayı sallamaktan vaz geçen kadınlara diyor...

dünyanın onları sallayıp uyutmalarından şikayet ediyor...

heee ama tabiii gene siz istediğiniz gibi anlayın hatta vuralım nurrttin hocaya bak sen densize diyelim...

dünya bizi sallamaya varsın devam etsin...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar