ülkemizdeki araba tutkunluğunu bir nevi azaltacak yöntemdir. özellikle büyük şehirlerimizde araba sayısı hızla artmakta bu da yaşamı olumsuz yönde etkilemektedir. özel araç çılgınlığı haddinden fazla ilerlemiştir ve bunun durdurmanın öncelikli yolu kadınlara ehliyet verilmesinin yasaklanmasından geçer. hem bu sayede özel araç alımı bir nebze duracak hem trafik rahatlyacak hemde kadınlarımız trafik gibi bir hengameyi çekmek zorunda kalmayacaklardır. özetle hem türk ekonomisi için hemde araba çılgınlığının önüne geçmek için kadınlara ehliyet verilmemelidir.
devamını gör...
ne zaman olacak diye merak ettiğim. vatandaş olarak bize de kadınları ehliyet almamaya, araba kullanmamaya teşvik etmek düşüyor. mümkünse trafikte falan kadın sürücü görürseniz sıkıştırın, hata yapmasını sağlayın, korkutun. zamanla bırakacaktır.
devamını gör...
bunu isteyenler olabilir. bende minibüs otobüs gibi toplu taşımaları daha insani davranışları olan bayan sürücülerin kullanmasını istiyorum mesela..
devamını gör...
ihtimal dışıdır. en başta karşı gelinmesi gereken bi yasaktır.
kim sevdiğinin, eşinin, dostunun toplu taşıma sistemi işlemeyen bi ortamda araba kullanmasını istemez ki...
devamını gör...
bir yandan bayanları otobüs gibi bir faciaya mecbur bırakacağı için istemediğim,bir yandan da gerçekten berbat kullanıldığı için desteklediğim yasak. ne zaman aha bu kesin kadın dediysem,kadındı şöför. yanıltmıyorlar..
1-2 seneye ben de alıcam inşaallaah ama şahsen güvenmiyorum kendime. soğukkanlı biri değilim ve bu trafiği felç edebiliyor. yasaklayacaksanız 1-2 yılınız var ona göre.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar