kadınlara özel avm

#haber  #ekonomi  #yaşam 

istanbul zeytinburnu'nda gelecek hafta açılışı yapılacak olan zeruj port isimli alışveriş merkezi dünyanın ilk kadın avm'si ve içinde ezan okunan avm'si olarak tanıtılıyor.

içinde 126 mağaza olacak ve ürünler kadınlara ve çocuklara yönelik olacak.

muhafazakar görünümlü, kapalı, makyajlı ve 4x4'lü ablalara vakit geçirecek mekan işte.

haber
devamını gör...
harika bir fikir ve harika bir isim. kadınların hepsini birden bir alışveriş tapınağına doldurmayı akleden kişinin dehasını ayakta alkışlıyorum.
hala avm yapmak, avmlere doyamamak, avm ler ile müreffeh olmayı hedeflemek...
devamını gör...
istanbulda uzak durulması gereken yerler başlığına bir yenisini eklemiş avmdir. alışveriş hırsı ile ortalarda dolanan hanım ablalar. en uzak durulası kişikler. daha çok süs, daha çok taş, daha çok stiletto, daha çok uçuk fiyatlar.... zeruj zaten güya “muhafazakar” kesime * hitap ettiğini düşünen bir oluşum. kredi kartına altı taksitle gömleğe, tuniğe giren tikicanlar için buluşma, hikaye paylaşma yeri olacaktır.
devamını gör...
ortamın hayalini bile kuramadığım yeni açılacak olan avm.
bir kere avmlerde alışveriş yapan kadını tutan mağaza dışında sıkıntıdan bağcılar oturuşuyla kendini boşlukta hisseden erkeklerdir kanımca. yani bir yerden az da olsa kadınları tuttuğunu düşünmekteyim. ama sadece kadınların olduğu bir avm'de kadınlar çıldırır kardeşim.
devamını gör...
bir yatırım teşebbüsüdür.
amerika'yı falan yeniden keşfetmemiş adamlar, kadın ve alışverişi yan yana getirmiş. orijinal bir fikir değil ama karlı. neden karlı peki? çünkü hala alışveriş merkezlerine gidiliyor. hala doluyorlar, hala bitmemiş bir alan burası. peşinden de tüketmiyorum üretiyorum temalı bir etkinlik alanı açarlar. ona da para vererek gideriz.
devamını gör...
tamam yatırım, para falan filan da, zeruj nedir yahu? zeruj nedir?
devamını gör...
kadınlara değil muhafazakar kadınlara özel avmdir. avm sahibi abla yıllardır tesettür giyim üzerine festivaller falan yapıyor. ülkede bu konuda bir açık vardı bu abla da bunu fırsata çevirdi. şimdi gidip gönül rahatlığıyla dandik dundik kıyafetlere 300-500 lira ödeyebilecek kadınlar. tabi kızamıyoruz çünkü alternatif yok. bir babayiğit de çıkıp uygun fiyata tesettürlülere hitap eden bir marka çıkarmadı.
devamını gör...
zeruj sanırım kurucusu olan kadının takma adı. birbirlerini hasetle kesen muhafazakar hanımların* mekanı olacaktır.
devamını gör...
meclis baskani ismail karaman'in kızının da ortak olduğu söylenen alışveriş merkezi. hadi bagalim.
devamını gör...
içinde sadece çocuk ve kadın kıyafetleri satılacakmış, muhafazakar (!) kadınlar istemiş onlar da açmışlar.

yani ne gerek vardı ki acaba gerçekten?

klasik avmlerde kapalı muhafazar kadınları dışlayan mı var?
mescit mi yok?

yani cidden ne gerek vardı ki?

toplumun ortak alanlarını bölmek, ayrıştırmayı güçlendirecek. yani insanların dini profiline yönelik yapılan her türlü 'ayrıştıcı' projenin medeni bir toplumda yeri olmaması gerekiyor bence.

ayrıca o zeruj abla da yarım türbanlı gibi bir şey. bandana tarzı bir şey var kafasında. değişik değişik kafalar ne diyeyim!
devamını gör...
koca alışveriş merkezlerinde kendine uygun tesettürlü kıyafet aramaktan yorulan kadınlar için iyi olabilir bence. seçmek ve aramak zor bir iş. kiminin kolu kısa kiminin kesimi dar derken insan bıkıyor. burada tesettürlü kadınlar aradıkları kriterlerde bir kıyafeti daha kolay bulabilirler gibi görünüyor. klasik avm mantığı aslında, hepsini bir araya toplayalım, geze dursunlar. yani olmuş çünkü neden olmasın, pratik açıdan öyle kötü bir şeye benzemiyor, öte yandan avm mantığı dolayısıyla tartışılacak yönleri de elbette vardır.
devamını gör...
bazı tesettürlü kadınların tek kapalı olan yerleri olan başlarını da rahatça açabilecekleri avm. hatta hamam kıyafetleri giyip def çalarak eğlenebilirsiniz bile.
devamını gör...
avm konseptinden hazzetmem.
zeruj kim bilmiyorum.

lakin klasik bir avm'de kırk çesit mini etek bulunabilirken bir çoğunda ferace bulunmaz.
alternatiflerin az olması da mütedeyyin/muhafazakar giyim sektöründe fiyatları hep yukarıda tutar.
ticari olarak başarılı bir konsept olabilir.
fatih'teki kazıkçıları üzebilir.
devamını gör...
dünyanın en aptal fikirlerinden biri olabilir. kısa zamanda zarar eder de kapanır inşallah..
devamını gör...
tutar.

bi iş yapacaksanız kadınlar üzerine yapacaksınız bu devirde. incik boncuk satın köşeyi dönersiniz.
devamını gör...
çok yakında pembe metrobüslerine binip muhtemelen pembe olacak avmlerine gidebilecek kadınlarımız. bari yürüme yolunu da ayırsınlar da hiç kadınlarla erkekler birbirlerini göremeden yaşayıp gitsinler, ne o öyle her yer kadın!

neyse ki bu kafayla değil sadece ve sadece konuşulsun, bedavadan reklamı olsun diye yapılan bir olay. o yüzden ne kadar az konuşulursa o kadar iyi.
devamını gör...
muhafazakarların para harcama kültürü erkekler için araba, kadınlar için ise çul çaputtan ibaret olduğdan hic şaşırmadım. aynı fabrika ürünu şallı pantolon paçası sıvalı ablaları biraraya toplamak, güzel fikir.
devamını gör...
gün de yapsınlar bence.

o tükandan bu tükkana
çirkef sıçramış
on beş yaşında da
xxxx hanım
kimlere aldanmış.
devamını gör...
avcı-toplayıcı erkeklerin en önemli uğrak mekanlarından biri olacaktır.

hemen dışında av nöbeti bekleyen erkekler için
yiyecek içecek satışı yapan bir girişimci çıkarsa köşeyi dönecektir.
devamını gör...
ayrımcılığın daniskasıdır. haremlik selamlık yapmak istiyorlar ama başaramicaklar. burası laik bir hukuk devleti ve o şekilde kalacaktır. bir kadının ve ya bir erkeğin istediği alış veriş merkezine giriş yapabilir. buna izin verenler de cezasını ödeyeceklerdir.
devamını gör...
avm her ne kadar kadınlara özel olsa da kredi kartı erkeklere özel olacaktır. madem böyle bir konsept denedin sadece bayanların kredi kartı olacak diye bir kuralda getir.
(bkz: hadi)
devamını gör...
her şeyimiz tamdı bir buyumuz eksikti dediğim hede!

altlarında son model jip, yeşil sermayeci anlamlar rahat rahat para yesin gerisi hiç önemli değil!

şahtık, şahbaz olduk.
devamını gör...
kadınlara özel avm, kadınlara özel otobüs ama hepimiz eşitiz e demekki değiliz. kadınlara özel dünya yapında siz de kurtulun biz de kurtulalım.
devamını gör...
bir pazarlama stratejisi...
kapitalizm bazen yeşil kıyafetlerle salınmayı seviyor. ancak gülerken suratında oluşan ifadede hep dolar işareti oluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar