bir tanpınar aforizması. haklıdır üstad. bir erkek için kadını anlamaya çalışŸmak imkansızdır. aslında tanpınarın aforizması, kendi tecrübelerinin bir özetidir. üstad hem kadınların anlaşŸılmasının güçlüğŸünden söz ediyor, hem de kadınları anlamanın değŸil onları sevmenin daha değŸerli olduğŸundan. el-hak doğŸrudur. her kadın sevildikçe güzeldir. sevilen kadın, anlaşŸılan kadından çok daha doğŸurgandır. kadınlar çocuk doğŸurmaz sadece. kadınlar hayatı da doğŸurur. hayatınız iyi olsun istiyorsanız, kadınları sevin.
devamını gör...
faraza tanpınar bir kadın olsaydı mutlaka şöyle derdi:

"erkekleri anlamaya çalışmayınız, onları seviniz."

bu durumda her iki söylemde de doğruluk ve yanılma oranı eşittir. * *
devamını gör...
bir kadın olarak çok sevdiğim aforizma hatta ben de aynı şeyi karşı cins için düşünüyorum. ne de olsa sevgi anlaşmak değildir nedensiz de sevilir. o zaman neden anlamak için devamlı "neden neden" diye soruyoruz birbirimize. ne gerek var mutluyum mutlusun mutluysa kasmamak lazım.
devamını gör...
shakespeare' in dediği gibi akıllı olma, güzel ve şefkatli ol yeter.yani bun cümlede olduğu gibi''kadınları anlamaya çalışmayınız onları seviniz'' sözü erkeklerin ihtiyaca binaen söyledikleri sözlerden bir tanesidir sadece.
devamını gör...
birinci öneri doğrudur zira anlam bizde cereyan ettiği için ve kadın türü çok kendine has bir tür olduğu için her zaman için onu yanlış anladığınızı iddia edecektir. ikinci öneri ise yanlıştır, kadınları kendinizi sevdiğiniz kadar seviniz olması gerekir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar