kadınların berbat şoför olduklarını kabul etmemeleri

trafiğe ne zaman çıkarsam çıkayım dengesizce süren biri olsa aha da kesin kadın deyip de yanıldığım bir tane çıktığı zaman kadınların iyi şoför olduğunu kabul edeceğimdir.

tanıdığım tek usta bayan şoför vardı. o da 4 defa kaza yapmıştı.
devamını gör...
doğru önermedir çünkü kadınlar kötü şoför değillerdir. kusra bakmayın hiç “akollü araç kullanırken yayayı ezdi” benzeri bir haberde kadın gördüğümü hatırlamıyorum.

hiç arabadan inip saç baş kavga eden kadın da görmedim.

öyle yani.
devamını gör...
açılın tespit aktaracağım, genelleme yapacağım açılın;

erkeklerin birçoğu küçük yaştan itibaren babanın arabasını hırhızlayıp toz attırmakta ve dahi arabayı aynı yere aynı şekilde park etmek zorundadır.15 yaşına gelmiş ergen gerisi bir erkek ile 30 yaşına gelmiş bir hanımefendinin şoförlük deneyimi aynı oluyor. aradaki fark kapanmadığı gibi sürekli de açılıyor. bir de küçük yaştan itibaren ilgi meselesi de var. bir şeye ilginiz varsa onu her türlü halledersiniz. yani iyi şoförlük y kromozomuna bağlı bir özellik değildir. şu yılların geyiğini mendel görse o bezelyeleri ayıklar, karnını doyururdu. panik falan da yapmayın bacılar nötron tabancası kullanmıyorsunuz en nihayetinde. milyonlarca insan araba kullanabiliyorsa siz de kullanabilirsiniz. imza: güzin abla.
devamını gör...
kadınların berbat şoför oldukları genellemesini kabul etmemeleridir. mesela ben ediyorum gerçekten korkunç bir sürücüyüm. muhtemelen hiç ehliyet almayacağım ama alırsam da trafiğe çıkmama izin verilmemeli bence hiç güvenemiyorum kendime bu konuda. fakat çok iyi kadın sürücüler de var. hatta geçenlerde bir tanıdığım anlattı. kendisi tır şoförü. yurtdışında bir yerde yük indirmeleri gerekiyormuş. her gelen 3-5 hamlede ancak ilgili noktaya park edebiliyormuş tırı. kadın bir tır şoförü gelmiş. inmiş arabadan şöyle bir gözüyle ölçmüş tartmış yeri ve tek hamlede park etmiş. hepimiz izleyip utandık dedi. bu durumda kim berbat şoför?**
devamını gör...
zamanla otomatikleşen refleksler yoluyla gelişen bir aktivite için en fazla kadınların çok fazla pratik yapmamasından ötürü otomatikleşmedikleri iddia edilebilir.

ben yeteneğe değil pratik yapmaya inanıyorum.erkeği kadını yok bu işin.
devamını gör...
normaldir.

180 km hızla giderken arkadan sürekli sellektör yapıp , sağ şeride geçtikten sonra beni sollarken el kol hareketi yapan güneş gözlüklü pskopat kadını gördükten sonra berbat şoför tanımım değişti.
devamını gör...
bu kabullenemeyiş, trafik kurallarına uymak ile doğru ve düzgün bir halde araba kullanımını aynı kefeye koymaktan kaynaklanmaktadır.

şimdi kabul edelim, genel olarak erkekler kadınlardan çok daha iyi araba kullanıyorlar. sadece araba sürüşünde iyi değiller, adamlar teneke parçasının işleyişini anlıyorlar. neresinde ne var, neresinden ne tonda ses gelirse nolur, lastiği, suyu her şeyine kafaları basıyor. hayır bu cinsin bir de kara sevda tadında araba aşkı var.

koca ülkede erkeklerin adam akıllı bildikleri iki konu var. biri futbol diğeri bu araba mevzusu. sadece futbol ile de sınırlı kalabilirlerdi, saygı duymak lazım.
devamını gör...
onu, bunu bilmem yalnız şunu iyi bilirim. şayet direksiyonunda kadın sürücü olan çalışır vaziyetteki bir arabanın ya da yaya geçidinde bekleyen bir arabanın önünden koşar adım geçerim. son zamanlardaki fren yerine gaza basan kadın sürücü kazaları yüzünden bende refleks oluşturdu .
devamını gör...
kadın aşırı detaycı ve pratik bir varlık değil. o yüzden çok iyi sürücü olamamaları pek doğal. herkes her konuda iyi olacak değil ya. bir kusurları bu olsun canım n'olacak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar