abartılı kıyafetler giyinmek, aşırı makyaj yapmak, yüksek kahkahalar atmak, bağırarak konuşmak, 28 günde 1 ay başı olduğunu her 18 dakikada 1 sözlüğe yazmak gibi ego merkezli, ben dişiyim, lütfen beni fark edin deme amaçlı şeylerdir.
devamını gör...
aynı ortamda bulunan hemcinsini yerden yere vurmak suretiyle nakavt etmek. bu "bu ortamda sadece benimle ilgilenilecek" anlamına gelmektedir. ılgililere duyurulur.
devamını gör...
genelleme yapmamakla beraber bağzı ablaların yaptığı abartılı kahkahalar, açık giyinmeler, bağırarak konuşmalar sayılabilir.
bunları her daim çevremizde de görmekteyiz.
ama birileri bu ablalara ilgi çekmek için yanlış yolda olduklarını hatırlatmalı. böyle bir yakıştırmayı kimse kabul etmez zira.
devamını gör...
...erkeklerin dikkat çekmek için yaptıkları şeylerle aynı amacı taşımakta olup, arada yalnızca usül farkı bulunmaktadır...
devamını gör...
hiçbir şey yapmalarına gerek yok. zatenn erkekler kadın kadın diye etrafta dolandıkları için maşallah hepsini gözleri görüyor. yolda öylesine yürümen bile yetiyor.
devamını gör...
sözlükte yazar olarak tanım girerler.

ooo arı kovanına çomak soktum sanırım...
devamını gör...
(bkz: hiçbir şey)

bu erkeklerin kendini bu kadar önemsiyor olması da ayrı konu zaten.
hayır arkadaş, sizin dikkatinizin üzerimizde olmasını istediğimizi de nereden çıkarıyorsunuz?
bizler, mini eteğimizle de çarşafımızlada, makyajsız halimizle de abartılı makyajımızla da, kendi halimizde,
herhangi bir yargı ve ithama ve tabii suçlamalara maruz kalmadan yaşamımızı idame ettirmek istiyoruz.
kahkaha attığımızda bunun ilgi toplamak için olmadığını,
"ben buradayım" demek için "ben buradayım" kelimelerini kullanmamızın yeterli olduğunu anlayan karşı cinsle aynı havayı solumak istiyoruz.
siz bunu yapamıyorsunuz diye, kadınları yargılamak ne haddinize?!
devamını gör...
"bunu şöyle yalınlaştırabiliriz: erkekler davrandıkları gibi, kadınlarsa göründükleri gibidirler. erkekler kadınları seyrederler. kadınlarsa seyredilişlerini seyrederler. bu durum, yalnız erkeklerle kadınlar arasındaki ilişkileri değil, kadınların kendileriyle ilişkilerini de belirler. kadının içindeki gözlemci erkek, gözlenense kadındır. böylece kadın kendisini bir nesneye – özellikle görsel bir nesneye, seyirlik bir şeye dönüştürmüş olur."

(bkz: ways of seeing)
(bkz: john berger)
devamını gör...
intihar değil tam tersi yaşamak. yaşamaları, nefes almaları bağzıları için yeterince dikkat çekici. *
devamını gör...
bir bayan eteğini açıp bacak bacak üstüne atmıştı bir filmde kadir abimizin dikkatini çekmek için. o da yanına gelip bacaklarına tosun sırtına vurur gibi dokunarak, bacaklarını da seni de beğenmedim deyip gitmişti kafeden. böyle adamlar kalmadı artık.
devamını gör...
saçlarını şöyle arkaya atarlar böyle hayran hayran bakarsınız.
devamını gör...
"neyin var?" sorusuna "yok birşey"demek.
devamını gör...
yaşa göre değişir. ergenlikte mesela surata 9 kilo 892 gram boya sürmek şeklinde tezahür eder genelde.

orta yaş grubunu pas geçiyorum. ama 40 üstü kesinlikle kahkaha. hatta daha geçen gün şahit oldum. bi cafede otururken yan masadaki 45 lik hatunlara 850 yaşında adamın biri bi şeyler anlatıyor kadınlar dana gibi böğüre böğüre gülüyorlar. lan n’oluyo dedim hani komik bi şey varsa biz de gülelim. içimden dedim tabi. adamın ne anlattığını duyamadım ama , adam daha cümleyi tamamlamadan kadınlar yine muhihahooooooo diye yeri göğü inlettiler. yaw arkadaş bi insan cem yılmaz’ın anlattığına bile bu kadar gülmez. nedir bu dikkat çekmek için bu kadar yırtınmanız. ayıp denen bi şey var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar