kadınların erkeklerden daha fazla üşümesi

üşüme hususunda biyoloji her ne kadar önceliği erkeklere verse de pratikte böyle değildir.kansızlıktan olsa gerek bayanlar her zaman daha fazla üşür.
devamını gör...
gündelik hayatta karşılığı olmayan genelleme. içlik giyen herifin üşümesi ile minili hatunun üşümesi baya bi ters orantılıdır. *
devamını gör...
temel olarak erkeklerde metabolizma hızının daha yüksek olmasından ve dinlenme halinde olma durumuna göre de yağdan bağımsız vücut ağırlığının fazla olmasından kaynaklıdır.

bbc'nin yaptığı bir araştırmaya göre kadınlar optimum olarak 26.5-27.5 c'de kendilerini ısı bakımından rahat hissediyorlarmış, erkekler ise 24-25 c'de.
devamını gör...
kisin erkegin giymesi beklenenler
ıclik, yun corap, pantolon, deri kalin ayakkabi, iclik ustune kazak, hirka, kaban, atki, eldiven, bere

bunlarin hepsi seklen bir seye benzemeye ama oldukca kaliteli malzemeden yapilan urunlerdir. pamuk deri gibi.

kisin kadinin giymesi beklenenler
pantolon veya corap ustune etek/elbise, cizme veya naif gorunumlu bot, kazak, nadiren hirka, eldiven, bas ortusu sayet takiyorsa.

bunlar ise seklen cok afilli ama genellikle ince malzemeden uretilen, kalitesi orta veya alti urunlerdir. kaliteliler dehset pahali cunku.

cikarim
bunlar beklenip kadinlar kisa boyle hazirlandiginda usumesinler de ne yapsinlar. erkek elli kat giyip bana bir sey olmaz yeahhh derken kadinlardan tayt gibi temmuzda mersine gitmis rahatligi beklenir. bekler ki toplum kadin fizyolojik ihtiyacini bayagi tepelerdeki sosyal ihtiyacina kul kole etsin. halbuki sosyal baskidir bu fizyolojiyi ketleyen.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar