evet hanımlar, erkeklerin kadınlardan gizlediği, kadınların nasıl olması gerektiği hususunda, ortalama hukuk kitabı kalınlığında bir kitap var, fakat bundan kadınların haberi yok, bu kitabın adı: "kadınların fıtratı nasıl olmalıdır, 23912049 maddelik kısa açıklama" evet eğer bu 28439849 maddeden (zamanla yeni maddeler eklendiği için sayı sürekli değişiyor, ben bunu yazarken 5 madde daha eklendi) bir tanesine dahi uymuyorsanız, fıtratınız bozuktur kusura bakmayın.

kitabın içerisinden beğendiğim bazı maddeleri burada paylaşmak isterim:
madde 1232132: tüm kadınlar birbirinin aynısı olmak zorundadır, eğer kişi kendisinde bu kitabın içinde yazmayan özellikler buluyorsa, bu tamamen kapitalizmin suçudur, bir kadın asla bilimde, sanatta ve diğer alanlarda başarılı olamaz.
madde 345564: kadınlar gelecekte evlenecekleri kişinin kim olduğunu bilmedikleri için ilerisi için asla tedbir almamalıdır, başlarına gelecek her türlü şiddetin sorumlusu gene kadınlardır, tüm bu hususlardan müessesemiz sorumlu değildir.
madde 90997: kadınlar monoton hayatlarından şikayet edemezler, fıtratları monoton yaşamaya uygundur, eğer ki bir kadın bu monoton yüzünden aklını kaçırırsa, tahmin edin neyin suçu eheheheheh tabi kapitalizm olm, saçmalama başka argümanımız mı var.
madde 232423: evdeki her şey kadının sorumluluğundadır, ne giydiği hariç, ne giydiği sağcı veya solcu olmanız önemli değil tamamen sizin sorumluluğunuzda, biriniz açmaya biriniz kapatmaya çalışacaksınız, bize ne demeyin bu konu çok önemli, madde 212411'de ayrıntılı olarak açıklanan "kadın psikolojisinin içine sistematik olarak nasıl şeaparız" projesine bakmanızı tavsiye ederim.
madde 345435: kadın çalışmak gibi bir günah işliyorsa, evin tüm yükünü aklını kaçırmak üzere olan kadınlara yüklemelisiniz, sonuçta 16. yüzyılda bu işe yarıyordu şimdi niye işe yaramasın değil mi, üzerinden pek zaman geçmedi, erkek yılına göre 3 yıl falan oldu.
son madde: türk aile yapısı bu kurallara uyulmadığı için yerle bir oluyor sayın übermenschler, biliyorsunuz ülkemiz yüzyıllardır, bilimde ve sanatta tüm dünya ülkelerinin önünde, bu sistemden vazgeçip eşitlikçi falan olursak, kimsenin işine burnumuzu sokmazsak, Allah muhafaza geriye düşeriz.
devamını gör...
kadının fıtratını "çalışmalıdır/çalışmamalıdır" tartışmasına indirgersek çalışan kadınların %90'ının kötü şartlarda çalıştığını bilerek konuşmak gerekir. çalışan kadınların % olarak kaçı ceo gibi yüksek mevkilerde kaçı milletvekili kaçı bir yerlerde müdür. fabrikalarda çalışan kadınlara "helal olsun ayaklarının üzerinde duruyorsun" demek elbette güzel ama neler çekiyorlar oralarda. kadınlar çalışabilir lakin bu şartlar reva mı kadınlara. erkekler erkek olsaydı kadınlar sadece güzel işlerde çalışabilseydi keşke. kadını gaz vererek çalıştırmak yerine erkeğe erkek olmayı öğretmek gerek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar