tabiatlarının gereğidir. kadın bedenen yıpranmayı tükenmek sanır, oysa onun haline daha çok kahrolan ve belli etmeyen erkek yolun sonuna direkt bağlanır...

onların hastalanmalarına öyle bir üzülürler ki, yatağa düşmenin kalanlar için ne büyük eziyet olduğunu öyle bir görürler ki, direkt ölürler erkekler. bu yüzdendir belki çoğu hastanede kadın hastalıkları diye bir bölüm olup erkek hastalıkları diye olmaması.
devamını gör...
kadın grip oldugunda.......hastalandım, grip oldum biraz dinleneyim iyilesirim der.
erkek grip olduğunda.......ben burada ölüyorum bir çorbayı çok gordun. bırak kendi kendime kimsesiz gibi oleyim der.

fark net belli
devamını gör...
erkeklerin ilgi beklemesinden ötürüdür. sanılanın aksine erkekler de ilgi bekler. hatta bunu en az kadınlar kadar bekler. fakat bunu söyleyemezler. çünkü çocukluktan itibaren "erkekler ağlamaz, kadınlar gibi sızlanmaz*, rengini belli etmez" tarzı cümlelerle çelikten yapılmış gibi olmaya zorlanıyorlar. bu yüzden de rol yapıyorlar. en kestirme yol ise hasta taklidi yapmaktır veya hastalığını büyütmektir. fakat bunu yaparken abarttıklarının farkında olmuyorlar/olmuyoruz. grip olsalar "ölüyorum ben. vasiyetim şu" demeye başlıyorlar.

kadınlar ise öyle değil. çünkü onların bakmakla sorumlu olduğu kişiler vardır. onlar hasta olsa evde yaşam durur. bunu bildikleri için hasta da olsalar hasta değillermiş gibi davranırlar.

sanırım sırrımızı ele verdim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar