rezilliğin daniskasıdır. hele de bu sapkın, küfr çağında.

bir hoca çıkıp hamile kadının sokakta gezmesi ahlaksızlıktır demişti sadece hamile mi bırakın hamile kadını eşi veya babası veya abisi yanında olmadan sokaklarda istediği gibi at koşturan,parklarda,sahil kenarlarında onlarca namahremin önünde boy gösteren kadın evet ahlaksızlıktır yaptığı da hiçbir şekilde caiz değildir

hz.allah'ın ahzab suresi 33.ayette buyurduğu gibi;evlerinizde oturun eski cahiliye adetinde olduğu gibi açılıp saçılmayın
devamını gör...
kıyamet alametlerinden biridir. ama tabi kim takar kıyameti, dini, haramı helali şunu bunu. demohratik, çağdaş muhasır medeniyetler seviyesi dururken.

islam alimleri kadının bir beldeden diğerine yanında mahremi olmadan gezmesine müsade etmezler. ama tabi ahh ah kime anlatacan.
devamını gör...
valla sıkıntı şurda ayetle sabittir sen o kadınları görmicen...

gözlerini yumsun demiyor mu kitap, neye bakıyon hacı derler adama en azından ben derim...

ulen haydi gördün burda yazmayaydın da molla belleyeydik seni...

halid Allah sana çok güzel bir eş ve bol kız çocuğu verir inşaallah ve o kız yavrularım şöyle hafiften ama ağır değil bi hastalansında sen hanım doktor ara emi...

başına buyruk okula gidip gelmiş bir kadın doktor ara mesela...

gözünü o kadınları görürken yummadın ayete ters gittin bari hastane koridorunda da yumma ki bulasın o hanım ablayı...
devamını gör...
kadinlar insan elbette, ancak Allah'in koydugu bir kurali feminist bakis acisiyla yok saymaya calismak hicbir muslumana yakismaz...

islam erkek icin de kadin icin de en guzelini emretmistir, biz de bu dine inaniyorsak dini oldugu gibi kabul etmemiz gerekir. yoksa feministler bir sey soyler, bankacilar bir sey soyler, laikler baska bir sey. bu da insani kufre kadar goturur. islam'i gunumuze uydurmak yerine, yasantimizi islam'a uygun hale getirmemiz gerekiyor...
devamını gör...
yahu sanki islamda kadının sokağa çıkması yasak, sanki kadınlar köle de özgürce dolaşmalarından dem vurulmuş. eşi dışarı çıkmasını istemez, ihtiyaçlarını karşılar, elbette ona zulmetmeden, hapis hayatı yaşatmadan, o zaman eyvallah çıkmasın. ama her kadın öncelikle evlenmek zorunda değil. bu hayatta karşılanması gereken şeyler de var dolayısıyla okuyacak da kadın çalışacak da. mecbur çünkü. ayrıca emredildiği gibi giyiniyorsa, davranıyorsa dışarı çıkmasında ne sorun var? onu geçtim sanki evinden çıkmasa başına hiçbir şey gelmeyecek. örneğin;
(bkz: fatma nur çelik)

"başına buyruk özgürce gezebilmeleriymiş", sanki sokak köpeklerinden bahsediyor. islamın kadına verdiği değerin farkında bile değil bazı über alim yazarlar.

ekleme: ayet tefsirinden bahsediliyorsa, ayetin öncesine de bakmak gerekir benim bildiğim;

ahzab/32-33; "ey peygamberin hanımları, siz kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz. eğer (allah'tan) korkuyorsanız (yabancı erkeklere karşı) çekici bir eda ile konuşmayın; sonra kalbinde hastalık bulunan kimse ümide kapılır. güzel söz söyleyin. evlerinizde oturun ve eski cahiliyye adetlerinde olduğu gibi açılıp saçılmayın. namazı kılın, zekatı verin, Allah'a ve resulüne itaat edin..."

maruz görün beni cahilim ama sanırım ayet direkt olarak peygamber efendimizin hanımlarına hitab ediyor.
devamını gör...
benimde çok karşı olduğum bir olaydır. hatta bunun yanında damacanaların sahipsiz eşeklerin ve ördeklerinde sahipsiz tek başına sokakta gezmelerine karşıyım. geçenlerde bir damacana gördüm adam yığmış damacanaları çıplak çıplak üstlerini örtmeden öylece sergiliyor. sonrada galeyana geliyorlar bu damacanalara niye cinsel tacizde bulunuyorlar diye. bir kadın gördüm tek başına öyle geziyor ya kan beynime sıçradı hemen kendisine gidip uyardım ne geziyorsun dedim meğer doktormuş ameliyata gidiyormuş diğerinin koştum yakasına yapıştım öğretmenmiş ders vermeye gidiyormuş. dedim olmaz al yanına birini öyle git ne o öyle özgür özgür gezmek falan. gerçi suratıma ilginç ilginç bakarak gitti ama olsun böyle olmaz.

edit: akşam kadınını bir erkek iş yerinden almaya gidebilir ya da alışveriş merkezinden ama her an her dakika her saniye bodyguard gibi peşinde gezmemek için önce sokaktaki erkeklerin damacanadan bile tahrik olmama aşamasına gelmesi lazım.
değil hamile kadınların sokakta gezmesi hamile eşşeklerin ineklerin bile gezmesi iyi değildir. o yeni doğum yapmış inekler memelerini sallaya sallaya çiftliklerde geziyorlar hiç tasvip etmiyorum ama hiç.
devamını gör...
en az erkekler kadar haklaridir....aksi halde kadinlari dini sorumluluktan azad etmesi gerekirdi Allahın....kadinlar erkeğin isteğine gore oturup kalkacak, onun lafina göre nefes alacaksa bu din erkeklerin dini olur....rabbin adıyla onun dinine iftira edenlere yazıklar olsun....
devamını gör...
"hem vakarınızla evlerinizde durun da önceki cahiliyet devrinde olduğu gibi süslenip çıkmayın. namazı kılın, zekatı verin. Allah ve resulü'ne itaat edin. ey ehli beyt! Allah sizden kiri gidermek ve sizi tertemiz, pampak yapmak istiyor." (ahzab, 33/33)

ey hadi ayeti de tefsir edin.
devamını gör...
bunu diyen o kafayla rahat rahat başına buyruk özgürce gezmeye utanmıyor da, onun ve türevlerinin söyleminden fazlasıyla çeken, bundan yorulan ama nedense hep şu şöyle olmalı, bunu giyme bunu etme, şöyle ol mantığına sahip, bu sebeple de hep yasakçı, hep kısıtlayıcı bi gözle bakılan / değerlendirilen kadın utanacak da gezmeyecek de. hadi lan ordan.

devamını gör...
erkek gezebildiği kadar kadında gezmiyorsa -bu ortam oluşturulamamışsa- o medeniyetin medeniyet olduğundan şüphe duyulur. erkek gezebiliyorda kadın neden gezemezsin sorusunun cevabını bu tür düşünenler asla anlayamaz çünkü zeka ve bilinç düzeyleri yetmez.
devamını gör...
okumadan eksi verdim halid bin welid e..kötü bir ironidir belki de..kuran ı okumamış peygamberimizin *ve çevrelerindeki mübarek zatların hayatını bilmeyen bir bireyin hezeyanı zira bilseydi o dönemde hz.hatice nin ticaretle uğraştığını da bilirdi..yani düşün kadın yalnız dolaşmayı geçmiş ticaret yapıyor ve sen bunu diyorsun tuhaf..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar