rezilliğin daniskasıdır. hele de bu sapkın, küfr çağında.

bir hoca çıkıp hamile kadının sokakta gezmesi ahlaksızlıktır demişti sadece hamile mi bırakın hamile kadını eşi veya babası veya abisi yanında olmadan sokaklarda istediği gibi at koşturan,parklarda,sahil kenarlarında onlarca namahremin önünde boy gösteren kadın evet ahlaksızlıktır yaptığı da hiçbir şekilde caiz değildir

hz.allah'ın ahzab suresi 33.ayette buyurduğu gibi;evlerinizde oturun eski cahiliye adetinde olduğu gibi açılıp saçılmayın
devamını gör...
keşke erkekler sokakları bu kadar tekinsiz kılmasa da daha özgür daha güvenle gezebilseler.
devamını gör...
kıyamet alametlerinden biridir. ama tabi kim takar kıyameti, dini, haramı helali şunu bunu. demohratik, çağdaş muhasır medeniyetler seviyesi dururken.

islam alimleri kadının bir beldeden diğerine yanında mahremi olmadan gezmesine müsade etmezler. ama tabi ahh ah kime anlatacan.
devamını gör...
Allah tarafından şöyle toptan helak falan gelse de kadın ırkına bi rahat etseniz. tanım manım yok.
devamını gör...
valla sıkıntı şurda ayetle sabittir sen o kadınları görmicen...

gözlerini yumsun demiyor mu kitap, neye bakıyon hacı derler adama en azından ben derim...

ulen haydi gördün burda yazmayaydın da molla belleyeydik seni...

halid Allah sana çok güzel bir eş ve bol kız çocuğu verir inşaallah ve o kız yavrularım şöyle hafiften ama ağır değil bi hastalansında sen hanım doktor ara emi...

başına buyruk okula gidip gelmiş bir kadın doktor ara mesela...

gözünü o kadınları görürken yummadın ayete ters gittin bari hastane koridorunda da yumma ki bulasın o hanım ablayı...
devamını gör...
kadınlar insan değil mi? erkek kendi başını buyurabiliyorsa kadın niye buyuramıyor?
devamını gör...
kadinlar insan elbette, ancak Allah'in koydugu bir kurali feminist bakis acisiyla yok saymaya calismak hicbir muslumana yakismaz...

islam erkek icin de kadin icin de en guzelini emretmistir, biz de bu dine inaniyorsak dini oldugu gibi kabul etmemiz gerekir. yoksa feministler bir sey soyler, bankacilar bir sey soyler, laikler baska bir sey. bu da insani kufre kadar goturur. islam'i gunumuze uydurmak yerine, yasantimizi islam'a uygun hale getirmemiz gerekiyor...
devamını gör...
yahu sanki islamda kadının sokağa çıkması yasak, sanki kadınlar köle de özgürce dolaşmalarından dem vurulmuş. eşi dışarı çıkmasını istemez, ihtiyaçlarını karşılar, elbette ona zulmetmeden, hapis hayatı yaşatmadan, o zaman eyvallah çıkmasın. ama her kadın öncelikle evlenmek zorunda değil. bu hayatta karşılanması gereken şeyler de var dolayısıyla okuyacak da kadın çalışacak da. mecbur çünkü. ayrıca emredildiği gibi giyiniyorsa, davranıyorsa dışarı çıkmasında ne sorun var? onu geçtim sanki evinden çıkmasa başına hiçbir şey gelmeyecek. örneğin;
(bkz: fatma nur çelik)

"başına buyruk özgürce gezebilmeleriymiş", sanki sokak köpeklerinden bahsediyor. islamın kadına verdiği değerin farkında bile değil bazı über alim yazarlar.

ekleme: ayet tefsirinden bahsediliyorsa, ayetin öncesine de bakmak gerekir benim bildiğim;

ahzab/32-33; "ey peygamberin hanımları, siz kadınlardan herhangi biri gibi değilsiniz. eğer (allah'tan) korkuyorsanız (yabancı erkeklere karşı) çekici bir eda ile konuşmayın; sonra kalbinde hastalık bulunan kimse ümide kapılır. güzel söz söyleyin. evlerinizde oturun ve eski cahiliyye adetlerinde olduğu gibi açılıp saçılmayın. namazı kılın, zekatı verin, Allah'a ve resulüne itaat edin..."

maruz görün beni cahilim ama sanırım ayet direkt olarak peygamber efendimizin hanımlarına hitab ediyor.
devamını gör...
benimde çok karşı olduğum bir olaydır. hatta bunun yanında damacanaların sahipsiz eşeklerin ve ördeklerinde sahipsiz tek başına sokakta gezmelerine karşıyım. geçenlerde bir damacana gördüm adam yığmış damacanaları çıplak çıplak üstlerini örtmeden öylece sergiliyor. sonrada galeyana geliyorlar bu damacanalara niye cinsel tacizde bulunuyorlar diye. bir kadın gördüm tek başına öyle geziyor ya kan beynime sıçradı hemen kendisine gidip uyardım ne geziyorsun dedim meğer doktormuş ameliyata gidiyormuş diğerinin koştum yakasına yapıştım öğretmenmiş ders vermeye gidiyormuş. dedim olmaz al yanına birini öyle git ne o öyle özgür özgür gezmek falan. gerçi suratıma ilginç ilginç bakarak gitti ama olsun böyle olmaz.

edit: akşam kadınını bir erkek iş yerinden almaya gidebilir ya da alışveriş merkezinden ama her an her dakika her saniye bodyguard gibi peşinde gezmemek için önce sokaktaki erkeklerin damacanadan bile tahrik olmama aşamasına gelmesi lazım.
değil hamile kadınların sokakta gezmesi hamile eşşeklerin ineklerin bile gezmesi iyi değildir. o yeni doğum yapmış inekler memelerini sallaya sallaya çiftliklerde geziyorlar hiç tasvip etmiyorum ama hiç.
devamını gör...
en az erkekler kadar haklaridir....aksi halde kadinlari dini sorumluluktan azad etmesi gerekirdi Allahın....kadinlar erkeğin isteğine gore oturup kalkacak, onun lafina göre nefes alacaksa bu din erkeklerin dini olur....rabbin adıyla onun dinine iftira edenlere yazıklar olsun....
devamını gör...
"hem vakarınızla evlerinizde durun da önceki cahiliyet devrinde olduğu gibi süslenip çıkmayın. namazı kılın, zekatı verin. Allah ve resulü'ne itaat edin. ey ehli beyt! Allah sizden kiri gidermek ve sizi tertemiz, pampak yapmak istiyor." (ahzab, 33/33)

ey hadi ayeti de tefsir edin.
devamını gör...
bunu diyen o kafayla rahat rahat başına buyruk özgürce gezmeye utanmıyor da, onun ve türevlerinin söyleminden fazlasıyla çeken, bundan yorulan ama nedense hep şu şöyle olmalı, bunu giyme bunu etme, şöyle ol mantığına sahip, bu sebeple de hep yasakçı, hep kısıtlayıcı bi gözle bakılan / değerlendirilen kadın utanacak da gezmeyecek de. hadi lan ordan.

devamını gör...
erkek gezebildiği kadar kadında gezmiyorsa -bu ortam oluşturulamamışsa- o medeniyetin medeniyet olduğundan şüphe duyulur. erkek gezebiliyorda kadın neden gezemezsin sorusunun cevabını bu tür düşünenler asla anlayamaz çünkü zeka ve bilinç düzeyleri yetmez.
devamını gör...
kadınlar bitki evde göm toprağa otursun düşüncesi kaldı mı,böyle düşünen insanlar var mı yahu diyemeden edemedim.
devamını gör...
okumadan eksi verdim halid bin welid e..kötü bir ironidir belki de..kuran ı okumamış peygamberimizin *ve çevrelerindeki mübarek zatların hayatını bilmeyen bir bireyin hezeyanı zira bilseydi o dönemde hz.hatice nin ticaretle uğraştığını da bilirdi..yani düşün kadın yalnız dolaşmayı geçmiş ticaret yapıyor ve sen bunu diyorsun tuhaf..
devamını gör...
hz. hatice ticaretle uğraşıyordu ancak mekke sokaklarında yalnız başına güneş gözlükleriyle gezmiyor, kafelerde arkadaşlarıyla fotoğraf çektirmiyordu. islam'da hudutlar bellidir, eğer bir itirazınız varsa bu başlığı açan yazara değil, direkt dinin kendisine iletin...

"evlerinizde oturun, ilk cahiliyye devrinde olduğu gibi açılıp saçılmayın. namaz kılın, zekat verin, Allah' a ve rasulüne itaat edin. ey ehl-i beyt; Allah, muhakkak ki sizden eksikliği gidermek ve sizi tertemiz temizlemek ister."

Allah ayetinde böyle buyuruyor, bizim feminist müslümanlar da gelip "hadi lan oradan!!1!1!!" yazıyor...

unutmayın: ayetlerle dalga geçmek, ayetleri reddetmek küfürdür...
devamını gör...
bazı insanlar keşke hiç konuşmasa o beynindeki örümcek ağları insanlara sıçramasa...
devamını gör...
örgütlü ilkel bir müslümanlık zihniyetini sorgulamaktan aciz düşmüşsek sözün bittiği yerdeyiz!. kadın beni eve kapatın diyorsa....
devamını gör...
günün herhangi bir saatinde, güven içinde, tek başına, başlarına bir şey gelmeden bunu yapabiliyorlarsa işte asıl islam beldesi orasıdır.

farkındayım, çok ütopik.
devamını gör...
1. ayet verildiği halde hala "şahsi fikirler" beyan edilen mesele.
2. bir önceki ayetteki ey peygamber hanımları hitabından yola çıkarak sadece efendimizin eşlerine verilmiş bir emir olduğu iddia edilmiş. insanın şöyle düşünmesi gerek: peygamber hanımına bile böyle emrediliyorsa biz ne yapmalıyız. onlar ki edebin, iffetin, hayanın timsali kadınlar.
3. hz hatice örneği verilmiş. hz hatice zamanında gelmemişti bu emir.

4. öğrenin şu dininizi. "bence dini"ne değil islam dinine tabi olun.
devamını gör...
konu hakkında "bu ayet peygamber eşlerine gönderilmiştir, dolayısıyla günümüzdeki müslüman kadınları bağlamaz" diye fikir beyan edenler de olmuş. o halde şunu sormak istiyorum;

ayette aynı zamanda "açılıp saçılmayın, namaz kılın, zekat verin" gibi emirler de geçmekte, o halde bu emirler sadece peygamber eşlerine gönderilmiştir, dolayısıyla günümüzdeki kadınlar açılıp saçılabilir, namaz kılmaz, zekat vermez öyle mi?..

peygamber eşlerine dahi yasaklanan bir şey günümüzdeki kadınlara nasıl serbest bırakılabilir?..

devamını gör...
madem kimilerine göre uygun değil, o halde "tesettür neden var" sorusunu akla getiren ve bunu kendilerine sormak istediğim durumdur..
devamını gör...
(bkz: kur an ı kerim de kadınların dışarı çıkmasının yasaklanması) şu başlıkta tartışılmıştı.

''bir ihtiyaç için dışarı çıktıklarında...'' diye başlayan bir ayet vardı hangisi idi ?

bu yeni nesil şallı süslüler bir kere ''dış elbise'' diye bir şeyin varlığından habersizler. sen kime neyi anlatmaya çalışıyorsun hocam ? bunların hepsini suphanekeden yeniden başlatmak lazım. senin ders çok ağır.
devamını gör...
ayet kadınların sokağa çıkmasını şartlara ve farkındalığa bağlıyor. siz tanrı yerine geçineneler hiç çıkmayın diyorsunuz. elbette kadın mayo ile sokağa çıksın diyen yok.. nur süresindeki kadınların örtünme muğlaklığı tartışırken işi peçeye bağlamanında anlamı yok.
devamını gör...
annelerimizin iffetine, ahlakına bir yorum yapılamaz elbette ancak bir konunun farz olmasıyla, emredilmesiyle, öyle davranılmasının hoş olduğu durumlar yani müstehablar farklıdır. örneğin gece namazı da peygamberimize farz kılınmış, ama ümmete sünnet. biz sabaha kadar namaz kılsak hatta 24 saat yalnızca ibadet halinde olsak peygamberimizin ibadetinin yanından bile geçemeyiz ama rabbimiz bunu bize emretmedi çünkü nefsimize zulmetmiyor ve herkese taşıyabileceği kadar yük veriyor. bu konuya da böyle bakılabilir.
devamını gör...
"ey peygamber! eşlerine, kızlarına ve müminlerin kadınlarına, dışarı çıkarken üstlerine örtü almalarını söyle; bu, onların hür ve namuslu bilinmelerini ve bundan dolayı incitilmemelerini daha iyi sağlar. Allah bağışlar ve merhamet eder."ahzab 59

ilgili ayeti ve bu ayeti okuyup düşünen biri için mesele yoktur. buradaki emrin herkese verildiği açıktır ama yukarıdaki konuyla ilgili ayet ise ehli beyt ile alakalı özel bir emirdir. nasıl ki gece namazı bize farz değil ama kılabiliriz aynı şekilde kadınlar peygamber hanımlarına hitab eden bu ayeti günlük hayatlarında yaşayabilirler...

devamını gör...
--- alıntı ---

(Çoğu zaman, vakarla) evlerinizde oturun. Dışarıya da evvelki câhiliye zamanı/İslâm öncesi kadınlarının çıkışı gibi süslenip kendinizi teşhir ederek çıkmayın. Namazı dosdoğru kılın, zekatı verin, Allah'a ve Resulu'ne itaat edin. Ey Ehl-i Beyt! (Peygamberin ev halkı) Allah sizden ancak kiri (günahı) gidermek ve sizi tertemiz yapmak ister. * *
--- alıntı ---

Düşünüp ibret alalım diye indirilen ayetlerin bir kısmını okuyup kendine göre yorumlayarak, üstüne bir de "başına buyruk dışarı çıkmaları" şeklinde tabirlerle kesinlikle caiz değildir hükmünü de vererek öteye geçebilen bir tefsir Alim'i varsa bildiğiniz, ki bu kadar rahatsınız, ben de haberdar olmaktan mutluluk duyarım. Ki bu ayeti okuyunca kadınların sokakta özgürce gezebilmelerini "rezilliğin daniskası" olarak nitelendiremiyorum.
Ayrıca elbette dinimiz kadın ve erkekler için en güzelini emretmiştir, dinimiz bence dini de değildir, yalnız İslam alimleri kadınların bir beldeden diğerine yanında mahremi olmadan gezmesine değil, 90km den fazlasına mahremi olmadan çıkmasına (hanefi mezhebine) göre müsaade etmezler.
Nur Suresi 30. ayeti de ayrıca şuraya bırakmak istiyorum.


--- alıntı ---

Mü'min erkeklere söyle, gözlerini (harama istekle bakmaktan) sakınsınlar ve mahrem yerlerini (ırzlarını) korusunlar! Bu onlar için daha temiz (bir hareket)tir. Hiç şüphesiz Allah onların yaptıklarından haberdardır. *
--- alıntı ---

devamını gör...
kadınlar erkeklerin olmadığı yerlerde özgürce gezsinler okusunlar ve çalışsınlar. yahudi okulları kız erkek ayrıdır kızların hocası bile erkek değildir neden çünkü birbirine etki ederlerse eğitimleri aksar diye çok basit ve normal birşey bu kadın ve erkekler arasındaki çekim ve cinsellik illa inkar mi edelim özgür kızın başına neler gelir neler sonrada erkekler şöyle böyle e kızım senin ne işin vardı orada..üni okuyan bi komşu kızı vardı hergün onu durağa bırakırdım kahvenin önünden geçemezdi korkudan..
devamını gör...
(bkz: feminist islam yorumculuğu)

tabii canım, islam kadınlara rahat rahat gezmelerini emreder, hem erkeklerden neleri eksik?..

--- alıntı ---

"kadın örtülmesi gerekli olan bir varlıktır. evden dışarı çıktığında şeytan gözünü ona diker. kadın için rabbinin rahmetine en yakın olduğu yer evinin içidir."

Tirmizî, Radâ 18.

"kadınlarınızı mescide gitmekten menetmeyin. ancak evleri onlar için daha hayırlıdır."

Ebû Dâvud, Salât 53.

--- alıntı ---

kadınların evde durmasını mescide gitmelerinden hayırlı gören bir dinde, kadınların gezmelerinin aslında ne kadar normal olduğunu tartışıyoruz. Allah akıl fikir versin...
devamını gör...
- abi bu kadın çok özgür yürüyor, sağ adımdan sonra solu attı gördün mü?
+gözlük de takmış, kesin kapalı ortamda başının üstüne takıyordur.
- müsadenle tahrik oluyoua.....
.
.
.

ne zaman kadın ve tahrik oluşlarınızı anlatmaya başlasanız aklıma pavlov üstadın deneyi geliyor. dikkat edin de kadın kelimesini yazarken kendinizden geçmeyin. beyninizi bu kadar koşullandırmanın sonu bu olacak.
pardon unutmuşum, "iffetli dişi kendine kadın demez bayan der" diyen bir güruh da vardı di mi ya. vay anam vay...
devamını gör...
başına buyruklukla, özgürce gezebilmeleri birbirinden ayrı anlamlara tekabül eder.

hendek savaşı sonrası müslümanların durumunun elde edilen ganimetlerle düzelmesi, aslında yoklukla sınanan müslümanların varlıkla sınanma sürecinin başlangıcıdır. azhabın hanımlarının refahtan pay aldığını gören rasulullahın hanımlarının, kendilerinin de aynı refahtan payına düşenleri talep etmeleri sonucuna gelen uyarı ayetler bütününden bir parçadır ilgili ayet.

aslında nüzul sebebinin ekseninde hanımlarının, efendimize dünya süsüne olan merakları dolayısıyla üzüntü sebebi olmaları vardır. uyarı tüm hanımlaradır. buradan hanımlara sokakta gezmeyin anlamı çıkarmak parçacı bir yaklaşımdır ve parçası anlayış her zaman içinde tehlikeler barındırır. hayatın içinde karşılığı olmayacak bir emri haşa Allah'a söyleterek insanları dininin düşmanı yapmak da en az dinin düşmanları kadar bu dine zarar verir.

kısaca söylemek gerekirse ayetler müslüman hanıma fazla dırdır ederek eşinizin kafasını ütülemeyin der. *
devamını gör...
öncelikle, Allah in kadına irade verdiğini gösterir. ne demek özgürce! bu cok tehlikeli bir söylem. hem de ayıp.. tamam gezmesek iyi, amenna, çalışmayalim da çok güzel! ya siz erkek olarak bu güveni vermiyorsunuz ki mubarekler. hanginiz kac tane kadina kol kanat gerdiniz, ihyacina muhabbetine karşılık verdiniz? bu bir denge meselesi ve musebbibi asla sadece kadınlar değil. o zaman bi erkekler tarif edecegine bi gecsinler direksiyonun basina da yigitliklerini görelim derim. yigit, öncü akıl sahibi erkekler buyrun yolu açın, arkanızdan gelmezsek bizim ayibimiz olsun... şimdi ben yarından itibaren sokaga çıkmayı biraksam, kim bana ekmek aş getirecek acaba. ölmemi mi istiyorsunuz..

neyse lafta da olsa iki doğru bi şeyler söylüyorsunusunuz arada, bari itici olmadan rencide etmeden, kırmadan sogutmadan soyleyin. şimdi burda yazilanlari okuyunca insanin özgürce sokağa kosasi geliyor. biraz da samimi olun. ben bunları söylüyorum ama ben kimim? diye de bi düşünün.
devamını gör...
arac kullanmadiklari surece mahsuru yok benim icin. eheheh
devamını gör...
(bkz: kadınlar erkek olsun) bu tartışmalara son verecek diktatoryal fikrimi söylüyorum.tıpkı karıncalar yada arılar gibi üreme işini birkaç görevliye vererek gerisini kısır köleler yapalım işçi sınıfı asker sınıfı vb
devamını gör...
açık ve net söylüyorum buna bile karşı çıkıp resmen saldırmışsınız ! ayete karşı çıkıyorsunuz hee vallahi sapıtmış kafirlerden olmuşsunuz !
devamını gör...
ibn kesir rahmetullahi aleyhin ahzab suresi 33. ayet tefsiri;

--- alıntı ---

Bu da Allah'ın hem peygamberin hanımlarına, hem de onun üm­metinin hanımlarına emrettiği bir edeb tarzıdır. Allah Teâlâ peygam­berin hanımlarına hitâb ederek kendilerine emrettiği gibi Allah'tan korkmalarını ve onların diğer kadınlara benzemediklerini, fazilet ve mertebe bakımından diğer kadınlarla aynı olmadıklarını belirterek «(Sözde) edalı olmayın.» buyuruyor. Süddî ve başkaları bu ifâdenin, erkeklerle konuşurken ağzınızı ve yüzünüzü eğip bükmeyin, demek ol­duğunu belirtmişlerdir. Bunun için Allah Teâlâ müteakiben »Kalbinde bir hastalık bulunanlar kötü şeyler umarlar. Ve hep ma'rûf söz söyle­yin.» İbn Zeyd'in dediğine göre hayır, ma'rûf, güzel ve beğenilen sözler söyleyin, demektir. Bu demektir ki; onlar yabancılara dillerini eğip bü­kerek seslenmeyecekler ve kadınlar yabancılara kocalarına seslendik­leri gibi seslenmeyeceklerdir,

«Evlerinizde oturun.» İhtiyâcınız olmadığı takdirde evinizin dışına çıkmayın. Şer'î ihtiyâçlar arasında şartına uyarak camide namaz kıl­mak da yer alır. Nitekim Rasûlullah (s.a.) da şöyle buyurmuştur: Al­lah'ın cariyelerini Allah'ın mescidlerinden alıkoymayın. Ancak onlar camilere koku sürünmeden çıksınlar. Bir başka rivayette ise, onların evleri kendileri için daha hayırlıdır, buyurmuştur.

Ebu Bekr el-Bezzâr der ki: Bize Humeyd îbn Mes'ade... Enes'ten nakleder ki; o şöyle demiş: Kadınlar Hz. Peygambere dertlenerek ey Al­lah'ın Rasûlü, erkekler bizden ayrı olarak cihâda gidiyor biz ise cihâda gidemiyoruz. Bizim için Allah yolunda cihâda gidenlerin ameline ula­şabilmemizi sağlayacak bir amel yok mu? Rasûlullah (s.a.) buyurdu ki: Sizlerden her kim evinde oturursa; o Allah yolunda cihâd edenlerin ame­linin derecesine ulaşır. Veya buna benzer bir kelime kullandı. Hafız Ebu Bekr el-Bezzâr der ki: Biz bu hadîsi Sâbit'den ancak Revh İbn Müsey-yeb kanalıyla biliyoruz ki, bu Basra'lı bir adamdır ve meşhurdur. Bez-zâr aynı şekilde dedi ki: Bize Muhammed İbn Müsennâ... Abdullah ka­nalıyla Hz. Peygamberden nakletti ki; Rasûlullah (s.a.) şöyle buyur­muştur: Kadın avrettir. Evinden çıktığı zaman onu şeytân karşılar. Onun için Rabbına en yakın olduğu an evinin içidir. Tirmizî, Bündâr kanalıyla Arar İbn Âsım'dan bu hadîsi bu şekilde rivayet eder. Yine Bezzâr yukardaki isnâdıyla, Ebu Dâvûd da aynı isnâdla Hz. Peygambe­rin şöyle buyurduğunu naklederler: Kadının evinin içindeki odasında namaz kılması, evinde namaz kılmasından daha afdaldır. Evinde namaz kılması ise evinin avlusunda namaz kılmasından afdaldır. Bu hadîsin isnadı sağlamdır.

--- alıntı ---

kimse desteksiz bir sekilde "bence" demiyor. aksine, bunu yapan sizlersiniz...
devamını gör...
bu ayetler öncelikle bu şekilde tefsir edilmez. bu büyük bir ahlak eksikliğinden kaynaklanır.
ne peygamber efendimiz (s.a.v) böyle bir üslup takınmıştır ne de islam alimleri bu şekilde hadsizlik etmiştir.

--- alıntı ---

rezilliğin daniskasıdır. hele de bu sapkın, küfr çağında.
bir hoca çıkıp hamile kadının sokakta gezmesi ahlaksızlıktır demişti sadece hamile mi bırakın hamile kadını eşi veya babası veya abisi yanında olmadan sokaklarda istediği gibi at koşturan,parklarda,sahil kenarlarında onlarca namahremin önünde boy gösteren kadın evet ahlaksızlıktır yaptığı da hiçbir şekilde caiz değildir--- alıntı ---

insanlar sokaklarda ihtiyaçlarını gidermek için dolaşırlar. en basit ifadeyle temiz hava teneffüsü ve güneşe çıkmak bir ihtiyaçtır. alışiveriş, sağlık hizmetleri, eğitim ihtiyacı... liste uzar gider. sokağa çıkan her kadına boy gösteriyorlar demek şerefsizliktir. sanki hepsi çıplaklar kampına gidiyormuşcasına yaftalamak kul hakkına girmenin en basit yoludur.

bazı yazarlar cehennem için oldukça iyi puanlar topluyorlar. herkese kafir diyerek, ayetleri kendine göre ve ahlak dışı bir üslup ile yorumlamak, iftira atmak, büyük kul hakkı yemek demektir bunlar.

Allah(c.c) kullarını affeder. günah işlemiş olsalar da affeder. ama ku hakkı ile gelmeyin diyor. bu sözü o kalın kafalılar anlamıyor ve her gün tekfirciliğe devam ediyorlar.

merak edenler tefsire baksın, ayete baksın, hadislere baksın. hiç!! "rezilliğin daniskası, ahlaksızlıktır, boy gösteren kadın" ifadeleri geçer mi bunlarda. işte bu ifadeleri kullananlar dinsizlerden din öğrenenlerdir. kimlerden öğrendiler onu söyleyebiliyorlar mı? hayır.
devamını gör...
bu insanlarla evlenecek olanlara, annelerine ve bacılarına acıyorum. muhtemelen şu anda karanlık bir odada zincirlerle bağlanmışlardır.
hava almak zaruri bir ihtiyaç değilmiş. sanırım karbondioksit çekmekten bu hale geldiler.

-ayrıca hava almak demedim temiz hava teneffüsü dedim. bu sözden anlaşılması gereken burun vasıtasıyla oksijen çekmek değildir. yani temiz hava deyince 1/5 oksijen, 4/5 azot ve eser miktarda başka gazlar akla geliyorsa bunu da anlarız.
pencereleri açsınlar da diyebilirlerdi ama gerçekten bazı insanların kaba etlerine laf anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zordur.
devamını gör...
islam'da kadınlara ev hapsi yok, şartlar yerine geldiğinde kadınların sokağa çıkmalarında da bir sakınca yok. bunu bile bile "temiz hava lazım şekerim ^_^" demek işi sulandırmaktan başka bir şey değildir...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar