kadir şeker

dosya önümüzde olmadığı için çok rahat bir yorum yapamayacağım.
ancak medyadan takip edebildiğim kadarı ile karı koca tartışmasına müdahil olmuş. öncelikle sana ne güzel kardeşim. sen asayiş sorumlusu musun? neyse, adamla tartışmaya başlamış ve boğuşma esnasında adamı bıçaklayarak öldürmüş.
nefsi müdafa şartlarının oluşup oluşmadığına mahkeme karar verecek. temyiz aşaması da dahil yargılama epeyce sürer. ancak günün sonunda müebbet yese şaşırmam.
neymiş,demek ki üstümüze vazife olmayan işlere salça olmuyormuşuz.
devamını gör...
sevgilisini döven adamı engellemeye çalışan ve çıkan kavgada adamı bıçaklayarak öldüren genç.
kurtardığı kadın suçu kadir'e atmış. biz kavga etmiyorduk demiş. ona ne oluyor demiş. yazık oldu çocuğa.
devamını gör...
sokakta bir kadın eşiyle kavga edip büyük ihtimalle de dayak yerken kadına yardım edip, 19 ayrı suçu olan kocasını bıçaklayarak öldüren genç. insan öldürmek kolay değil, bir savunması olamaz ama 19 ayrı suçu olup kendisinden fiziki manada güçsüz olan bir kadına el kaldırıyorsa birileri ölümüne zerre üzülmem, kadın ifadesini kadir'in aleyhine çevirdiği için ömrü hapiste geçecek. yazık, Allah yardımcısı olsun. yiğit birisi, keşke böyle harcanmasa. insan düşünüyor; hz. ömer(r.a)'in adaleti olsa bu ülkede, ne sokak ortasında kavga eden eşler olurdu ne de kavgayı ayırıp güçsüzü savunmak için ömrünü harcayan gençler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar