50+ yaşlarda iseniz besmele çekmek sureti ile sağ ayakla ilk basamağa basarak kendinizi yükseltme esnasında yaallah bismillah şeklinde zorlandığınızı dile getirmeniz gerek ve şarttır.
devamını gör...
akbilimizi bastıktan sonra, ilk gördüğümüz boşluğa doğru ilerlemeliyiz, ama öyle bişey ne mümkün, kalabalığın iteklediği yöne doğru giderek otobüsün bi köşesinde kendimizi buluyoruz, akıntıya karşı kürek çekmek kolay değil.
devamını gör...
dışarıdaki temiz(!) havayı iyice ciğerlere depolamak. değerli eşyaları da sağlama aldıktan sonra kalabalığın akışına bırakabiliriz kendimizi.
devamını gör...
boy dezavantajını yaşayanların bildiği üzere insanların vücutlarını yapıştırmadıkları tutunacak bir yer bulmak. tabi ki önce ilerler misiniz ikazlarıyla binebilmek gerekir.
devamını gör...
üstüne çıkamayacakları, seni ezemeyecekleri , sıkıştıramayacakları biraz daha rahat olabileceğin bir köşeyi gözüne kestirip santim santim hedefe doğru ilerlemek .
devamını gör...
binmekten vazgeçmek.

beklenen iett otobüsü 500t ise ve gideceğiniz yer hayli uzaktaysa gelecek bir diğer otobüsü beklemeyi geç kalma pahasına tercih ediyor insan.
devamını gör...
benim denk geldiğim bi tanesinde, yaşlıca bi kadıncağızın yaptığı ilk şey duraktan otobüsün içine doğru ağlamak oldu. "yalvarıyorum, Allah rızası için, ne olur sıkışın biz de binelim, 1 saattir bekliyorum" diye.
he biz o esnada otobüs içerisinde yaklaşık 5 bin kişi çoktan birbirimize yapışmış, yekpare bi et parçası olmuştuk bile.
devamını gör...
mümkünse binenler arasında sona kalmak. neticede illaki binilecek o araca. en son binmek arada kalma ihtimalini çok ufak da olsa azaltır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar