kalben

kalbi olarak manasına gelebilir.
ben bunu bir erkek ismi olarak duymuştum vakti zamanında hala aklıma geldikçe şaşırırım.
yani ömür boyu vurguyu en ekine yapamazsınız ki, eke vurgulamadan telaffuz etmezseniz de, bu sefer kal'ben gibi saçma sapan bi isim çıkıyor. af buyur? demek zorunda kalır insanlar.
devamını gör...
kendisiyle tanışıklığımızın 3. ayını bugün doldurduk. bu 3 ayda onu dinlemediğim bir gün bile geçmedi. hatta ondan başka bir şey dinlediğim nadir. albümünün de çıkmasıyla birlikte daha önce dinlemediğim, ilgilenmediğim bir tarzda icra edilen şarkıları bağrına basmak işi, aynı albümü günde en az 4 kez dinlemeye dönüştü. tabi sadece dinlemekle kalınamıyor, mırıldanıyor hatta bazen bağıra bağıra söylüyorum da. işin burasında diğer insanların özgürlük alanına taciz etmeye, doğal olarak da tepki almaya, alay konusu olmaya başladım. evde sürekli "70 kilo derdim var, anne bana simit al" diyerek dolaşınca, çeşitli tepkiler yağmur oluyor tabi. anneciğim hafta sonu en son şunu söylüyordu babama; " yahu pazar kahvaltısına simit aldık, elini sürmedi, nerenin simidini istiyorsa al da bitsin şu türkü". sevgili anneciğim sözlük okumuyorsun ama yine söyleyeyim; simit yemiyorum. şarkılarım da bir süre daha bitmeyecek. her yerde saçlar dolaşmaya devam edecek.

kalben'de ben o acayip kelimelerle kendini safça ifade etmeyi buldum sevgili merak edenlerim. kendisini çok dinliyorum çünkü benim söylemek istediklerimi benim beceremediğim o güzel, garip, müstesna şekilde söylüyor.

"dinlemiyor insanlar, bence anlatamadım.
derinimde yaram var, bence saklayamadım."
devamını gör...
ben eskiden sofardan çok dinlerdim bu kızı, sonra geçen bi dizide rastladım ibrahim tatlısesin haydi söyleyi söylemiş, güzel de söylemiş hak ettiği yerlere gelecek gibi, umarım şöhretin zarar veremediklerinen olur.
devamını gör...
21 haziran 2016 akustik performansı, sahne kabiliyeti, hikayeleri, gülüşleri ve hüzünler ile tekrar ve tekrar kalplere taht kuran. 30 yaşında 'fan' olmayı da tattıran.
devamını gör...
aşırı tok sesi var, yaşça büyük sanıyordum değilmiş.
gözlüklü hali daha orijinal kanaatimce.
güzel ses.
devamını gör...
yaşamımızın bir kısmını beraber yaşamışız gibi hissettiren bir müzisyen. yani müzik icra ediyor ama bence kendisi de müzik. diyor ki; sevenlerimizden bekleriz kurtuluşu ama bazen bizim en sevdiğimiz şey de kurtarabilir bizi. kendisi için müzik bu kurtarıcı rolü üstlenmiş. ne iyi etmiş.
devamını gör...
pek kimse tanımazken kendisini kadıköy'deki mekanlarda dinleyip de albümünü alan arkadaşımda dinlemiştim. ankaralı bir memur kızı gibi şarkı sözleri yazmış, içinden geldiği gibi yorumlamış, bir kere dinleyin, geçin, kayda değer birşey yok..
devamını gör...
hatunda öyle bir ses var ki. insanın benliğini ölesiye kaplayan öyle bir duygu veriyor ki başka hiçbir şeye ihtyaç duymuyor.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar