kalp çarpıntısı

kalp atışŸlarının normalden daha hızlı olmasına verilen isim. bazen öyle bir hal alır ki sanki kalbiniz müzik çalar, siz de dinlemek zorunda kalırsınız. beraberinde bir kalp krizi ve ölüm korkusunu da getirmesinden dolayı felaket bir şŸeydir. kafein ve sigara tüketimine bağŸlı olarak artışŸ gösterebilir. sık sık tekrarlayanı hastalık belirtisidir.*

(bkz: mitral yetersizlik)
devamını gör...
beklenmedik bir anda çıkıveren bir sese, bir nefese, bir gölgeye,
bazense tozlu sayfalardan kopup gelen bir yüze karşı şerçe ürkekliğidir.
büyüyünce geçer derler. yalandır oysa.
devamını gör...
şu günlerde sıkça karşılaştığım için doktora gitmeye karar verdiğim kişiyi fazla tekrarladığında bunalıma sokan hadise. ağzımda hissediyorum resmen kalp atışlarımı, çok zor çok.
devamını gör...
anksiyete bozukluğu , depresyon gibi psikolojik nedenlerle olabilir . hatta çoğunluğu bu nedenledir . tavsiyem bu gibi durumlarda hafif egzersiz kalp atışlarını hızlandırmaycak kadar . ufaktan yürüyün evin içinde de olsa . ve elma bulundurun evde her zaman. kalp çarpıntısını kesecektir Allah'ın izniyle . bol bol inşirah suresini okuyun . bu saydıklarım psikolojik nedenlerle olanlar içindir . sırt ağrılarıyla beraber geliyorsa kardiyolağa görünmekte fayda var .
devamını gör...

--- alıntı ---
kalp çarpıntısı, kalbin hızlı güçlü ya da düzensiz çalışması.

kalp çarpıntısı çoğunlukla sinirsel bir durumdur; kişinin ya kalp hastalığı korkusuyla ya da duygusal bozukluklar sonucu, kendi kalp etkinliğiyle aşırı ilgilenmesi sonucu ortaya çıkar.

kalp çarpıntısı, kalbin ve tiroit bezi gibi başka organların bazı organik hastalıkların belirtisi de olabilir. sinüs taşikardisi, kalbin dakikada 100'den çok atmasıyla nitelendirilen bir bozukluktur. genellikle aşamalı olarak ortaya çıkar. erken karıncık kasılması, kalbin sektiği biçiminde asılsız bir vuruş duygusu uyandırır; bunun nedeni kalp karıncıkları, önceki kasılmanın ardından vaktinden önce kasıldıklarında, ikinci bir kasılmadan önce, uzun bir ödünleyici duraklama olmasıdır. paroksismal kulakçık fibrilasyonuysa, kalp kulakçıklarında geçici ritim yitimi nedeniyle ortaya çıkan hızlı, düzensiz çarpıntıdır.
--- alıntı ---
devamını gör...
nefes darlığı ile beraberse ve 1-2 dakika sonra normale dönüyorsa panik bozukluğa işaret eder,ekg si pırıl prıldır bunların.genç populasyondur,ve birçoğunun sınav,meslek gibi kaygıları vardır.
daha önce kalp krizi geçirenler,stentli hastalar,hipertansiyon hastaları "kalbim pır pır ediyo"diyorsa,ve bu şikayeti saatlerdir azalmayıp artıyorsa,mevlanın buyruğunun yaklaştığına işaret olup 112,155,156,911,11880,sağlık bakanlığı,diyanet işleri başkanlığı dahil herkesin aranıp helikopter ambulans isteğinde bulunulmasını gerektirebilecek bir durumun işaretçisidir..
sonuç olarak;bütün kardiyak şikayetler ekg yi hakeder."geçer birazdan" olaylarına girmemek lazıhttp://m.ne de olsa ölümlerin %45 inin sebebi kalp hastalıklarıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar